Kazahstānas Republika

17.09.2020. 20:05
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Kazahstānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 2020.gada 16.marta valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis. No 30.marta Nursultanas un Almati pilsētās ir pastiprināti karantīnas pasākumi: iebraukšana un izbraukšana no pilsētām ir slēgta, uz darbu var doties tikai tie iedzīvotāji, kuriem jānodrošina pilsētas funkcionēšana, uz ielām atļauta pārvietošanās tikai galējas nepieciešamības gadījumos (nopirkt pārtiku vai medikamentus).

Sakarā ar lielu pneimonijas slimnieku skaitu, 29. jūlijā valdība paziņoja par karantīnas pasākumu pagarināšanu līdz 12. augustam.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ministrija aicina ceļotājus, kas dodas uz Kazahstānu, būt piesardzīgiem, uzturoties valstī, kā arī vienmēr ņemt līdzi pasi, jo tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji kontroles nolūkos to var pārbaudīt jebkurā laikā un vietā. Ceļotājiem iesakām sekot līdzi informācijai oficiālajos plašsaziņas līdzekļos, televīzijā un radio, kā arī ievērot vietējo drošības un tiesībsargājošo iestāžu norādījumus. Ministrija iesaka izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits.

Ziemas sezonas laikā autovadītājiem rūpīgi jāseko līdzi vietējo iestāžu paziņojumiem par autoceļu slēgšanu.

Ieceļošana un vīzas

Saistībā ar pasākumiem COVID-19 izplatības ierobežošanai, Kazahstāna no 2020. gada 17.aprīļa līdz 1.novembrim pārtrauc bezvīzu režīmu ar Latviju.

Ir noteikts pārejas periods par starptautisko autopārvadātāju ieceļošanu, kas paredz, ka līdz 2020.gada 1. jūnijam starptautiskajiem autopārvadātājiem paliks spēkā bezvīzu režīms ieceļošanai Kazahstānā. Izceļošana no Kazahstānas bez vīzas ir atļauta līdz 2020.gada 1. jūlijam.

Kazahstānas uzņemošā puse savus ārvalstu viesus trīs dienu laikā elektroniskā veidā reģistrē Kazahstānas Vīzu imigrācijas portālā www.vmp.gov.kz. Ārvalstnieku nereģistrēšana ir administratīvs pārkāpums, kas paredz naudassodus.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Kazahstānā ir nepieciešama vīza.

Detalizētu informāciju par vīzas saņemšanas kārtību var saņemt, sazinoties ar Kazahstānas vēstniecības Latvijā Konsulāro nodaļu: tālrunis 67324223, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas no valsts.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kazahstānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.