Kazahstānas Republika

09.11.2019. 00:29
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija vērš ceļotāju uzmanību, ka Kazahstānas robežas, īpaši ar Uzbekistānu un Turkmenistānu, var tiks slēgtas bez iepriekšēja brīdinājuma. Jāņem vērā, ka Kazahstānā ir slēgtas teritorijas, kuru apmeklēšanai nepieciešama īpaša atļauja. Visām Kazahstānas aviolīnijām, izņemot Air Astana, starptautisku drošības prasību neatbilstības dēļ ir liegts sniegt pakalpojumus ES.

Ministrija aicina ceļotājus, kas dodas uz Kazahstānu, būt piesardzīgiem, uzturoties valstī, kā arī vienmēr ņemt līdzi pasi, jo tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji kontroles nolūkos to var pārbaudīt jebkurā laikā un vietā. Ceļotājiem iesakām sekot līdzi informācijai oficiālajos plašsaziņas līdzekļos, televīzijā un radio, kā arī ievērot vietējo drošības un tiesībsargājošo iestāžu norādījumus. Ministrija iesaka izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits.

Ieceļošana un vīzas

No 2017. gada 1. janvāra Latvijas pilsoņi var ieceļot Kazahstānā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 30 dienas.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Kazahstānā ir nepieciešama vīza. Detalizētu informāciju par vīzas saņemšanas kārtību var saņemt, sazinoties ar Kazahstānas vēstniecības Latvijā Konsulāro nodaļu: tālrunis 67324223, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas no valsts.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kazahstānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.