Kazahstānas Republika

12.03.2020. 22:38
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Ministrija aicina ceļotājus, kas dodas uz Kazahstānu, būt piesardzīgiem, uzturoties valstī, kā arī vienmēr ņemt līdzi pasi, jo tiesībsargājošo iestāžu pārstāvji kontroles nolūkos to var pārbaudīt jebkurā laikā un vietā. Ceļotājiem iesakām sekot līdzi informācijai oficiālajos plašsaziņas līdzekļos, televīzijā un radio, kā arī ievērot vietējo drošības un tiesībsargājošo iestāžu norādījumus. Ministrija iesaka izvairīties no tādu vietu apmeklēšanas, kur pulcējas liels cilvēku skaits.

Ziemas sezonas laikā autovadītājiem rūpīgi jāseko līdzi vietējo iestāžu paziņojumiem par autoceļu slēgšanu.

Ieceļošana un vīzas

No 2017. gada 1. janvāra Latvijas pilsoņi var ieceļot Kazahstānā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 30 dienas.

No 2020. gada 11. janvāra tiek atcelta reģistrācijas nepieciešamība ārvalstniekiem, kuri uzturas valstī līdz 30 dienām.

Lai uzturētos virs 30 dienām (saistībā ar mācībām, darbu, ārstniecību, ilgstošiem darījuma kontaktiem, ģimenes apvienošanu vai pastāvīgo dzīvi) Latvijas pilsoņiem Kazahstānas Migrācijas dienestā ir jānoformē pagaidu uzturēšanas atļauja.

Kazahstānas uzņemošā puse savus ārvalstu viesus trīs dienu laikā elektroniskā veidā reģistrē Kazahstānas Vīzu imigrācijas portālā www.vmp.gov.kz. Ārvalstnieku nereģistrēšana ir administratīvs pārkāpums, kas paredz naudassodus.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Kazahstānā ir nepieciešama vīza. Detalizētu informāciju par vīzas saņemšanas kārtību var saņemt, sazinoties ar Kazahstānas vēstniecības Latvijā Konsulāro nodaļu: tālrunis 67324223, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas no valsts.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Kazahstānā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.