Baltkrievijas Republika

10.08.2020. 18:43
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Saistībā ar situāciju Baltkrievijā pēc 9.augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām, aicinām Latvijas valstspiederīgos būt piesardzīgiem sabiedriskās vietās, kur pulcējas ievērojams cilvēku daudzums, un vakara stundās atturēties no atrašanās uz ielas.

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Informējam, ka saistībā ar izmaiņām pakalpojumu cenrādī ar 01.07.2020. nodeva par tranzīta vīzu noformēšanu Minskas lidostā ir noteikta 180 EUR apmērā. Latvijas pilsoņu un nepilsoņu bērniem līdz 14. gadu vecumam tranzīta vīzas noformēšana Minskas lidostā ir bezmaksas.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Baltkrievijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Personām, kas ieceļo no vīrusa skartajām valstīm ir pienākums doties 14 dienu pašizolācijā.

No 2020.gada 11.jūnija Latvijas valstspiederīgajiem ieceļojot Baltkrievijā pašizolācija nav jāievēro: http://minzdrav.gov.by/ru/novoe-na-sayte/aktualizirovan-perechen-stran-s-covid-19/

Valstu saraksts, no kurām ieceļojot Baltkrievija, nav jāievēro pašizolācija, atrodams Baltkrievijas vēstniecības Latvijā mājas lapā šeit: http://latvia.mfa.gov.by/ru/embassy/news/c31e0d5978600e80.html

  • Minskas lidosta un sauszemes robežpārejas punkti darbojas. Ielidojot Minskas lidostā, Eiropas Savienības pilsoņiem ir jānokārto tranzītvīza, kā arī tiek veikti temperatūras pārbaudes pasākumi.
  • Pēc ielidošanas jāmeklē taksometrs, kas aizvestu līdz Latvijas – Baltkrievijas robežpunktiem: Urbāni – Silene vai Grigorovščina – Pāternieki. Latvijas valstspiederīgie robežu var šķērsot ar kājām (Latvijas pusē jābūt pretī privātam transportam), citu valstu pilsoņi robežu drīkst šķērsot tikai ar automašīnu. No lidostas līdz robežai ir jābrauc ar taksometru/privāto automašīnu. Ir pieejami transfēri no Minskas lidostas, kurus iespējams rezervēt iepriekš pakalpojuma sniedzēja mājaslapā vai par telefonu pēc ielidošanas. Rezervējot pa telefonu, maksimālais auto gaidīšanas laiks – 30 līdz 60 minūtes:

https://taxi-best.by/mtaxi?d=Urbany-Silene

https://maxtax.by/transfer-aeroport-minsk-2-urbany-silene/

https://www.tpb.by/Minsk-BorUrbani.aspx 

  • ir pagarināts uzturēšanās laiks bezvīzu ceļotājiem Baltkrievijā no 30 dienām līdz 90 dienām un, ja nepieciešams, ilgākam par 90 dienām;
  • kravas autopārvadātājiem, kas tranzītā šķērso Baltkrieviju, jābrauc pa valsts nozīmes autoceļiem, uz kuriem atrodas kāds no 43 atpūtas un degvielas uzpildes punktiem. Apstāšanās laikā vadītāji atpūtas punktu nedrīkst pamest. Vadītājiem, kas veic tranzīta pārvadājumus, ir pienākums Baltkrieviju pamest pa īsāko maršrutu un ne vēlāk kā nākamajā dienā pēc ierašanās tās teritorijā, izņemot gadījumus, kad termiņu nav iespējams ievērot avārijas, kravas pārkraušanas vai transporta līdzekļa maiņas dēļ, ja to paredz pārvadāšanas līguma nosacījumi un tas ir norādīts transporta dokumentos. Minēto darbību veikšanai pieļaujama novirzīšanās no valsts nozīmes ceļiem, bet darbības jāveic pēc iespējas īsākos termiņos.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, var ieceļot Baltkrievijā bez vīzas, ja ieceļošana notiek ar avioreisu caur Minskas lidostu, uzturēšanās plānota uz laiku līdz 30 diennaktīm un valsti tiek plānots pamest, izlidojot no Minskas starptautiskās lidostas.

Ja uzturēšanās laiks ir ilgāks vai plānots ieceļot caur citiem robežšķērsošanas punktiem, Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Baltkrievijā ir jānoformē vīza Baltkrievijas vēstniecībā Latvijā.

Bezvīzu ieceļošanas kārtība neattiecas uz personām, kuras caur Minskas lidostu ieceļo valstī no Krievijas lidostām, kā arī personām, kuras izceļo no Baltkrievijas uz Krievijas lidostām. 

Ja persona plāno ielidot, taču izbraukt no valsts pa sauszemes ceļu, Minskas lidostā būs jāsaņem Baltkrievijas izceļošanas vīza. 

Pasei jābūt derīgai vēl 90 dienas pēc plānotā brauciena beigām.

Sauszemes un dzelzceļa robežšķērsošanas punkti starp Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku nav starptautiskas nozīmes robežkontroles punkti un ir paredzēti tikai Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas pilsoņu robežšķērsošanas nodrošināšanai. Ārvalstniekiem, tai skaitā, Latvijas valstspiederīgajiem, tiešai nokļūšanai no Baltkrievijas Republikas uz Krievijas Federāciju un otrādi, ir izmantojama tikai aviosatiksme.

Plašāka noderīga informācija, kas ceļotājiem jāņem vērā, dodoties uz Baltkrieviju, īpaši tiem, kas plāno uzturēties valstī ilgāk par 30 dienām, pieejama Latvijas vēstniecības Baltkrievijā mājaslapā: http://www.mfa.gov.lv/belarus/konsulara-informacija/informacija-celotajiem

Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pievērst sevišķu uzmanību Baltkrievijas muitas likumdošanas prasībām. Baltkrievijā ir sevišķi stingri noteikumi ārvalstīs reģistrēto transportlīdzekļu ievešanai, vadīšanai un izvešanai: transportlīdzekļiem personīgai lietošanai, kas tiek ievesti Baltkrievijas teritorijā uz terminētu laiku, nepieciešams noformēt muitas deklarāciju; tāpat transportlīdzekļus, kuriem noformēta pagaidu ievešana, Baltkrievijas teritorijā drīkst izmantot tikai tās personas, kas noformējušas to ievešanu un izvešanu. Noteiktā muitas režīma neievērošanas gadījumā pret personu par konstatēto pārkāpumu tiek piemērotas normatīvos aktos noteiktās procedūras, kas paredz muitas un nodokļu maksājumu piemērošanu, kā arī soda naudas un/vai mantas konfiskāciju. Saistību nepildīšanas gadījumā personai var tikt noteikti pagaidu ierobežojumi izceļošanai no Baltkrievijas.

Informācija par kārtību, kādā fiziskas personas, šķērsojot Baltkrievijas muitas robežu, drīkst pārvietot preces un skaidras naudas līdzekļus, kas paredzēti personīgai lietošanai, kā arī detalizēta informācija par transportlīdzekļu pagaidu ievešanas kārtību, pagaidu ievešanas termiņa pagarināšanu, kā arī par deklarācijas noslēgšanu pieejama Baltkrievijas Republikas Valsts muitas komitejas mājaslapā: http://gtk.gov.by/ru

Baltkrievijā darbojas maksas autoceļu sistēma. Lai pārvietotos pa autoceļiem, kas apzīmēti ar zīmi ar uzrakstu “ПЛАТНАЯ ДAРОГА – TOLL ROAD”, automobiļa salonā jābūt uzstādītai elektroniskai ierīcei, kas nodrošina automātisku maksājuma summas aprēķinu par pārvietošanos noteiktā maksas autoceļa posmā. Detalizēta informācija par maksas autoceļu karti, klientu apkalpošanas punktiem, kuros iespējams iegādāties salona ierīci, un to lietošanas kārtību pieejama “BelToll” mājaslapā: http://www.beltoll.by/

Veselība

Minskas lidostā tiks veikta veselības pārbaude.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Baltkrievijā vai Latvijas konsulātu Vitebskā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.