Baltkrievijas Republika

03.04.2020. 12:29
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Baltkrievijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Personām, kas ieceļo no vīrusa skartajām valstīm ir pienākums doties 14 dienu pašizolācijā. Aicinām ievērot šos un citus iestāžu ieviestos drošības pasākumus.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Informācija ceļotājiem, kas ārkārtas situācijās atgriežas no ārvalstīm uz Latviju, izmantojot Baltkrieviju tranzītam

Nacionālā aviokompānija Belavia joprojām nodrošina vairākus reisus no dažādām valstīm. Lidosta un sauszemes robežas ir atvērtas. Ielidojot Minskas lidostā ir jānoformē tranzīta (izbraukšanas) vīza. Minskai tuvākais Baltkrievijas-Latvijas robežas šķērsošanas punkts un Urbāni-Silene.

No lidostas līdz robežai ir jābrauc ar taksometru/privāto automašīnu. Ir pieejami transfēri no Minskas lidostas, kurus iespējams rezervēt iepriekš pakalpojuma sniedzēja mājaslapā vai par telefonu pēc ielidošanas. Rezervējot pa telefonu, maksimālais auto gaidīšanas laiks – 30 līdz 60 minūtes:

https://taxi-best.by/mtaxi?d=Urbany-Silene

https://maxtax.by/transfer-aeroport-minsk-2-urbany-silene/

https://www.tpb.by/Minsk-BorUrbani.aspx 

Robeža ir jāšķērso ar kājām, un Latvijas pusē jābūt pretī privātam transportam.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, var ieceļot Baltkrievijā bez vīzas, ja ieceļošana notiek ar avioreisu caur Minskas lidostu, uzturēšanās plānota uz laiku līdz 30 diennaktīm un valsti tiek plānots pamest, izlidojot no Minskas starptautiskās lidostas.

Bezvīzu ieceļošanas kārtība neattiecas uz personām, kuras caur Minskas lidostu ieceļo valstī no Krievijas lidostām, kā arī personām, kuras izceļo no Baltkrievijas uz Krievijas lidostām. 

Ja persona plāno ielidot, taču izbraukt no valsts pa sauszemes ceļu, Minskas lidostā būs jāsaņem Baltkrievijas izceļošanas vīza. 

Pasei jābūt derīgai vēl 90 dienas pēc plānotā brauciena beigām.

Sauszemes un dzelzceļa robežšķērsošanas punkti starp Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku nav starptautiskas nozīmes robežkontroles punkti un ir paredzēti tikai Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas pilsoņu robežšķērsošanas nodrošināšanai. Ārvalstniekiem, tai skaitā, Latvijas valstspiederīgajiem, tiešai nokļūšanai no Baltkrievijas Republikas uz Krievijas Federāciju un otrādi, ir izmantojama tikai aviosatiksme.

Plašāka noderīga informācija, kas ceļotājiem jāņem vērā, dodoties uz Baltkrieviju, īpaši tiem, kas plāno uzturēties valstī ilgāk par 30 dienām, pieejama Latvijas vēstniecības Baltkrievijā mājaslapā: http://www.mfa.gov.lv/belarus/konsulara-informacija/informacija-celotajiem

Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pievērst sevišķu uzmanību Baltkrievijas muitas likumdošanas prasībām. Baltkrievijā ir sevišķi stingri noteikumi ārvalstīs reģistrēto transportlīdzekļu ievešanai, vadīšanai un izvešanai: transportlīdzekļiem personīgai lietošanai, kas tiek ievesti Baltkrievijas teritorijā uz terminētu laiku, nepieciešams noformēt muitas deklarāciju; tāpat transportlīdzekļus, kuriem noformēta pagaidu ievešana, Baltkrievijas teritorijā drīkst izmantot tikai tās personas, kas noformējušas to ievešanu un izvešanu. Noteiktā muitas režīma neievērošanas gadījumā pret personu par konstatēto pārkāpumu tiek piemērotas normatīvos aktos noteiktās procedūras, kas paredz muitas un nodokļu maksājumu piemērošanu, kā arī soda naudas un/vai mantas konfiskāciju. Saistību nepildīšanas gadījumā personai var tikt noteikti pagaidu ierobežojumi izceļošanai no Baltkrievijas.

Informācija par kārtību, kādā fiziskas personas, šķērsojot Baltkrievijas muitas robežu, drīkst pārvietot preces un skaidras naudas līdzekļus, kas paredzēti personīgai lietošanai, kā arī detalizēta informācija par transportlīdzekļu pagaidu ievešanas kārtību, pagaidu ievešanas termiņa pagarināšanu, kā arī par deklarācijas noslēgšanu pieejama Baltkrievijas Republikas Valsts muitas komitejas mājaslapā: http://gtk.gov.by/ru

Baltkrievijā darbojas maksas autoceļu sistēma. Lai pārvietotos pa autoceļiem, kas apzīmēti ar zīmi ar uzrakstu “ПЛАТНАЯ ДAРОГА – TOLL ROAD”, automobiļa salonā jābūt uzstādītai elektroniskai ierīcei, kas nodrošina automātisku maksājuma summas aprēķinu par pārvietošanos noteiktā maksas autoceļa posmā. Detalizēta informācija par maksas autoceļu karti, klientu apkalpošanas punktiem, kuros iespējams iegādāties salona ierīci, un to lietošanas kārtību pieejama “BelToll” mājaslapā: http://www.beltoll.by/

Veselība

Minskas lidostā tiks veikta veselības pārbaude.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Baltkrievijā vai Latvijas konsulātu Vitebskā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.