Dānijas Karaliste

06.11.2020. 10:37
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību Dānijas varas iestādes veic pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020. gada 7. novembra plkst. 00.00 ieceļojot Dānijā no Latvijas ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kas veikts ne agrāk kā pirms 72 stundām.

Saskaņā ar Dānijas iestāžu publicēto informāciju Latvija no 7. novembra ir iekļauta “augsta riska valstu” sarakstā. Publicētā informācija pieejama šeit.

Informācija par ieceļošanas noteikumiem Dānijā: šeit.

Ieceļotāji Dānijā ir iedalīti trīs kategorijās - personas, kuras ieceļo no:

  • pierobežas reģioniem (border regions/grænselandet);
  • “atvērtajām valstīm” (open countries/åbne lande);
  • “slēgtajām valstīm” (banned countries/karantænelande).

Ieceļojot no valstīm, kas noteiktas par “slēgtajām valstīm” ir jābūt pamatotam mērķim (worthy purpose/anerkendelsesværdigt formål). Informācija par ieceļošanas kārtību no “slēgtajām valstīm” pieejam šeit.

“Slēgtās valstis” papildus tiek iedalītas “augsta riska valstīs” (high risk countries/højrisikolande). Ieceļojot no valstīm, kas noteiktas par “augsta riska valstīm” (high risk countries/højrisikolande) ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kas veikts ne vēlāk kā pirms 72 stundām. “Slēgto valstu” un “Augsta riska valstu” saraksts pieejams šeit.

Robežkontroli veic un lēmumu par personas ielaišanu valstī pieņem Dānijas policija. Papildus jautājumu vai neskaidrību gadījumā par ieceļošanas kārtību Dānijā ir jāsazinās pa informatīvo tālruni + 45 70 20 60 44 (darba dienās no plkst. 8:00 līdz 16:00 pēc Dānijas laika). Informācija tiek sniegta arī angļu valodā.

Robežkontrole tiek veikta visiem pasažieriem no “slēgtajām valstīm”, kuri ieceļo Dānijā caur lidostām.

No 26. oktobra tiek pastiprināta periodiska un selektīva ceļotāju kontrole uz robežām, ieceļojot pa sauszemi.

No 7.novembra saistībā ar jauna tipa COVID-19, kas iegūts no Ūdelēm, izplatību, ir noteikti stingrāki ierobežojumi 7 Ziemeļjitlandes pašvaldībās – Hjørring, Frederikshavn, Brønderslev, Jammerbugt, Vesthimmerland, Thisted and Læsø. Informācija par noteiktajiem ierobežojumiem pieejama šeit.

Līdz 23. novembrim visā Dānijas teritorijā noteiktie ierobežojumi:

  • Pulcēšanās ierobežojums samazināts no 50 uz 10 cilvēkiem. Dānijas policija aicina ievērot šo aizliegumu arī privātmājās kā arī ierobežot kontaktēšanos ar ne vairāk kā 10 cilvēkiem ārpus mājas/darba/skolas;
  • Noteikta obligāta sejas masku/aizsegu lietošana iekštelpās sabiedriskās vietās – veikalos, izklaides vietās, slimnīcās, sabiedriskajā transportā, kafejnīcās, restorānos u.tml.;
  • Kafejnīcu un restorānu darba laiks saīsināts līdz plkst. 22:00, alkohola tirdzniecība veikalos ir aizliegta pēc plkst. 22:00.

Sīkāka informācija par ierobežojumiem angļu valodā pieejama šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Dānijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Dānijas vēstniecību Rīgā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dānijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.  , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.