Dānijas Karaliste

15.02.2020. 12:35

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija informē, ka Dānija ir pagarinājusi pagaidu robežkontroli ar Vāciju līdz 2020.gada 12.maijam. Minētais paredz, ka policija izlases kārtībā pārbauda ceļotāju dokumentus, lai ierobežotu nelegālo imigrantu pieplūdumu.

Dokumentu pārbaude notiek uz autoceļiem pie Vācijas – Dānijas robežas Jitlandē, kā arī pie prāmjiem Gedserā (Gedser), Redbī (Rødby) un Rennē (Rønne) Dānijā. Pamatojoties uz minēto, aicinām ceļotājus ņemt vērā, ka iespējama kavēšanās, ieceļojot Dānijā no Vācijas.

Dānijas valdība ir pieņēmusi lēmumu no 2019.gada 12.novembra uz sešiem mēnešiem (līdz 2020.gada maijam) ieviest pagaidu robežkontroli uz Zviedrijas robežas – gan uz prāmjiem, gan uz Ēresunda (Øresund) tilta, veicot kontroli ieceļotājiem no Zviedrijas Dānijā.

Joprojām ir spēkā arī Zviedrijas ieviestā robežkontrole, kas tiek piemērota vilcienu pasažieriem, kas dodas no Dānijas uz Zviedriju – dokumenti tiek pārbaudīti Kopenhāgenas lidostā, kas ir pēdējā pietura pirms Dāniju un Zviedriju savienojošā Ēresunda (Øresund) tilta.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Dānijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Dānijas vēstniecību Rīgā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dānijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.