Dānijas Karaliste

08.04.2020. 11:23

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

 

Drošības situācija

No 14.marta plkst. 12.00 līdz 10.maijam Dānija ir slēgusi robežas. Ārvalstnieku ieceļošana ir ļoti ierobežota, tiek ielaisti tie, kuri pastāvīgi dzīvo/strādā Dānijā un to var dokumentāli pierādīt, tie, kuri piegādā preces. Ārvalstnieku izceļošanai no Dānijas nav ierobežojumu. Tranzītā personas tiek laistas, ja var pierādīt, ka ir ceļā uz mājām, t.i. savu pilsonības/pastāvīgās mītnes zemi un ka tranzīts tiks pabeigts bez nepamatotas kavēšanās. Lidot tranzītā var ar savienoto reisu, uzrādot derīgu biļeti nākamajam galamērķim.

Lai ierobežotu COVID-19 izplatīšanos līdz 10.maijam Dānijas valdība ir noteikusi, ka vienlaikus pulcēties nedrīkst vairāk kā 10 personas gan pasākumos iekštelpās, gan ārpus telpām un ir aicinājums to ievērot arī privātos pasākumos. Par pulcēšanās ierobežojumu pārkāpšanu policija var piemērot naudas sodu 2500 DKK (ap 335 EUR) apmērā. Atvērti ir tikai pārtikas veikali un aptiekas. Ir slēgti tirdzniecības centri, sporta klubi, friziersaloni, naktsklubi, bāri, diskotēkas, restorāni, kafejnīcas un citas iestādes, kurās ir ciešs kontakts ar klientu. Restorāniem ir atļauts nodrošināt takeaway pasūtījumus.

Noderīga informācija un rekomendācijas Dānijā saistībā ar koronavīrusu pieejama https://politi.dk/en/coronavirus-in-denmark.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Dānijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Dānijas vēstniecību Rīgā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dānijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.