Dānijas Karaliste

11.07.2020. 20:11
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 vīrusa ierobežojošo pasākumu mīkstināšanu, Dānijas iestādes pakāpeniski atceļ atsevišķus ierobežojumus:

  • no 2020.gada 27.jūnija Dānijā var ieceļot no 25 ES valstīm, tajā skaitā, Latvijas;
  • no 15. jūnija Dānijas robežas jau tika atvērtas tūristiem no Vācijas, Norvēģijas un Islandes
  • no 18. maija līdz 31. augustam visiem aviokompānijas SAS pasažieriem no 6 gadu vecuma lidojumos jālieto sejas maskas.

Noderīga informācija un rekomendācijas par ieceļošanas un uzturēšanās noteikumiem Dānijā saistībā ar Covid-19 angļu valodā pieejama: https://politi.dk/en/coronavirus-in-denmark/if-you-are-travelling-to-and-from-denmark .

Informatīvais tālrunis par robežas šķērsošanas jautājumiem +45 70206044 (darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00, brīvdienās no plkst. 9.00 līdz 14.00 pēc Dānijas laika).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā un https://covid19.gov.lv/atbalsts-sabiedribai/atgriesanas-latvija/pec-atgriesanas-latvija.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Dānijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Dānijas vēstniecību Rīgā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dānijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.