Dānijas Karaliste

07.09.2020. 11:36
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Dānijas valdība ir vienojusies par sabiedrības atvēršanas 4. posmu, kas būs spēkā līdz 31. oktobrim:

  • atcelta prasība ārvalstu tūristiem Dānijā pavadīt vismaz 6 dienas (iepriekš bija jāuzrāda naktsmāju rezervācija 6 dienām);
  • joprojām atļauts pulcēties līdz 100 (un dažos gadījumos 500) personām. Šis noteikums tiek pagarināts līdz 31. oktobrim;
  • restorānu, bāru un kafejnīcu darba laiks tiek pagarināts no pusnakts līdz plkst. 02:00 ar noteikumu, ka pēc plkst. 23:00 netiek ielaisti jauni apmeklētāji;
  • diskotēkas, naktsklubi un koncertvietas paliks slēgti līdz 31. oktobrim. Tomēr diskotēkas un naktsklubi var atsākt darbību, ja tie veiks izmaiņas telpu iekārtojumā un aktivitātēs tādējādi, lai tie atbilstu bāru un restorānu darbības vadlīnijām;
  • no 22. augusta pasažieriem sabiedriskajā transportā visā Dānijas teritorijā ir obligāti jāvalkā sejas maska.

No 3. septembra ir atcelta pastāvīgā robežkontrole uz Dānijas-Vācijas un Dānijas -Zviedrijas robežām, kas tika ieviesta martā, lai ierobežotu COVID-19 izplatību. Turpmāk ceļotāju kontrole tiks veikta periodiski un selektīvi. Izmaiņas stājas spēkā visos sauszemes robežas pārejas punktos uz Dānijas-Vācijas robežas. Robežkontroles pārbaudes paliks spēkā pasažieriem, kuri ierodas Dānijas lidostā no augsta riska valstīm, kā arī tiks veiktas izlases veida pārbaudes pasažieriem, kas ieradīsies no Šengenas zonas valstīm.

Aktuālā informācija un rekomendācijas par ieceļošanas un uzturēšanās noteikumiem Dānijā saistībā ar Covid-19 angļu valodā pieejama: 

https://politi.dk/en/coronavirus-in-denmark/if-you-are-travelling-to-and-from-denmark .

Informatīvais tālrunis par robežas šķērsošanas jautājumiem +45 70206044 (darba dienās no plkst. 8.00 līdz 16.00, brīvdienās no plkst. 9.00 līdz 14.00 pēc Dānijas laika).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā ieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Dānijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Dānijas vēstniecību Rīgā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dānijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.