Dānijas Karaliste

05.05.2021. 16:19
 • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS 

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību Dānijas varas iestādes veic pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Lai ieceļotu Dānijā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa apliecinājums, kas veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas. Derīgi ir gan PCR, gan antigēnu jeb ātrie testi, bet netiek pieņemti antivielu testi.

No ieceļošanas testa prasības atbrīvoti bērni, jaunāki par 12 gadiem (ieskaitot).

No 2021.gada 21.aprīļa nosacījumi ieceļošanai Dānijā ir atkarīgi no tā, no kuras valsts/reģiona persona ieceļo. Dānijas valdība ceļošanas vadlīnijās ņem vērā valstu un reģionu 7 dienu kumulatīvo saslimstības rādītāju:

 • “sarkanais” riska novērtējums tiek attiecināts uz valstīm/reģioniem ar lielu Covid-19 izplatību, kā arī vīrusa jauno paveidu esamību;
 • “oranžais” – uz valstīm/reģioniem, kurās 7 dienu kumulatīvais rādītājs nepārsniedz 30 saslimušos uz 100 000 iedzīvotāju;
 • “dzeltenais” – uz valstīm/reģioniem, kurās 7 dienu kumulatīvais rādītājs nepārsniedz 20 saslimušos uz 100 000 iedzīvotāju.

Informācija par ieceļošanu no dažāda riska valstīm pieejama šeit

Pēc ieceļošanas visiem iebraucējiem jāievēro 10 dienu pašizolācija. Izolācija var tikt pārtraukta, ja tiek veikts negatīvs Covid-19 PCR tests, ne ātrāk kā 4 dienā pēc ierašanās.

No pašizolācijas prasības atbrīvotas:

 • Personas, kas ieceļo no “dzeltenajām” valstīm;
 • Uzņēmēji, kas ieceļo Dānijā saistībā ar darbu;
 • Dānijas iedzīvotāji, kas ieceļo Dānijā no savām vasaras mājām Ziemeļvalstīs.

Personas, kas ieceļo no “oranžajām” ES un Šengenas zonas valstīm un ir saņēmušas pilnu vakcināciju pret Covid-19 (kopš pēdējās vakcīnas saņemšanas nedrīkst būt mazāk kā 14 dienas vai vairāk kā 180 dienas), drīkst ieceļot bez negatīva testa un neuzrādot piematotu iemeslu (worthy purpose/ anerkendelsesværdigt formål), kā arī drīkst neievērot pašizolāciju. Vakcīnai jābūt Eiropas Zāļu aģentūras atzītai.

Ieceļojot ar avio transportu:

 • Tests pirms iebraukšanas - jāuzrāda negatīvs PCR vai antigēnu tests, kurš veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms iekāpšanas lidmašīnā ar galamērķi Dānija. No ieceļošanas testa prasības atbrīvoti bērni līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot).
 • Tests iebraucot - pēc ielidošanas Dānijā, pirms atstāj lidostas teritoriju, jāveic antigēnu tests. No testa prasības pēc ielidošanas, pirms atstāt lidostas teritoriju atbrīvoti bērni, kas ir jaunāki par 15 gadiem.  
 • Visiem iebraucējiem obligāta 10 dienu pašizolācija.
 • Izolācija var tikt pārtraukta, ja tiek veikts negatīvs Covid-19 PCR tests, ne ātrāk kā 4. dienā pēc ierašanās.

Ieceļojot pa sauszemi vai jūru:

 • Tests pirms iebraukšanas - iebraucējiem, kuri nav Dānijas rezidenti un nav Dānijas uzturēšanās atļaujas turētāji, jāuzrāda negatīvs PCR vai antigēnu tests, kurš veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ierašanās Dānijā.
 • Tests iebraucot - visiem iebraucējiem jāveic Covid-19 antigēnu vai PCR tests, ne vēlāk kā 24 stundas pēc iebraukšanas Dānijā. No testa prasības pēc ieceļošanas atbrīvoti bērni, kas ir jaunāki par 15 gadiem.
 • Visiem iebraucējiem obligāta 10 dienu pašizolācija.
 • Izolācija var tikt pārtraukta, ja tiek veikts negatīvs Covid-19 PCR tests, ne ātrāk kā 4. dienā pēc ierašanās.

Noteikumu neievērošanas gadījumā sods līdz DKK 3500 pirmajā pārkāpšanas reizē. 

Papildus, ārvalstniekiem, kuri nav Dānijas pastāvīgie iedzīvotāji (nav Dānijas personas koda jeb CPR numura un “dzeltenās kartes” vai uzturēšanās atļaujas), ieceļošanai Dānijā jābūt pamatotam iemeslam (worthy purpose/ anerkendelsesværdigt formål).

Vairāk informācijas par ieceļošanas noteikumiem Dānijā šeit.

Robežkontroli veic un lēmumu par personas ielaišanu valstī pieņem Dānijas policija.

Papildus jautājumu vai neskaidrību gadījumā par ieceļošanas kārtību Dānijā ir jāsazinās pa informatīvo tālruni + 45 70 20 60 44 (pirmdienās – trešdienās no plkst. 8.00 līdz 16.00, ceturtdienās no plkst. 8.00 līdz 15.00, piektdienās no plkst. 8.00 līdz 14.00 pēc Dānijas laika). Informācija tiek sniegta arī angļu valodā.

Spēkā ir šādi ierobežojumi:

 • sejas masku valkāšana publiskajās telpās (sabiedriskais transports, veikali, medicīnas iestādes u.tml.);
 • publiskajās telpās jāievēro distance 1 metrs;
 • ārpus telpām ir atļauts pulcēties līdz 50 personām, iekštelpās – līdz 10 personām;
 • ārpus telpām atļauts organizēt sporta aktivitātes, ja personu skaits nepārsniedz 50;
 • par visiem aktuālajiem ierobežojumiem informācija pieejama šeit.

Dānijas iestāžu vienotais informatīvais tālrunis konsultācijām par Covid-19 vīrusu un tā izplatību ierobežojošajiem pasākumiem: +45 70 200 233 (katru dienu no plkst. 6.00 līdz 24.00 pēc Dānijas laika).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Dānijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas gada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Dānijas vēstniecību Rīgā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Dānijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Dānijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.