Itālijas Republika

18.05.2020. 12:55
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas un, jo sevišķi ārpus Baltijas valstīm, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Itālijā saistībā ar COVID-19 no 2020.gada 31.janvāra ir izsludināts 6 mēnešu ārkārtas stāvoklis, kas paredz dažādus drošības mērus vīrusa izplatības ierobežošanai, piemēram, ierobežojumu brīvi pārvietoties, apturētu mācību iestāžu darbu, atceltus publiskos, privātos, sporta pasākumus, slēgtus muzejus, teātrus un citus sabiedriskos un kultūras objektus.

Līdz 3.jūnijam personu izceļošana vai ieceļošana Itālijā atļauta tikai veselības, darba vai citas būtiskas nepieciešamības gadījumos, kas ir jāapliecina, aizpildot Itālijas Iekšlietu ministrijas veidlapu. Visiem, kas ieceļo Itālijā no ārvalstīm, tiek noteikta obligāta 14 dienu karantīna. Veidlapa un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem skatāmas šeit- https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html

Sākot ar 18.maiju pamazām tiks mīkstināti pārvietošanās ierobežojumi Itālijas iekšzemē, un proti- atļauta personu brīva pārvietošanās viena reģiona ietvaros Itālijas teritorijā. Savukārt no 3.jūnija atļauta personu starpreģionālā pārvietošanās. Atbildīgajām institūcijām joprojām būs tiesības noteikt pārvietošanās aizliegumus, vadoties no COVID-19 epidemioloģiskajiem rādītājiem konkrētajā reģionā.

Personas, kuras uzturas Itālijā, stingri aicinām ievērot Itālijas noteiktos mērus COVID-19 izplatības ierobežošanai, vispārējos profilakses pasākumus un sekot līdzi Itālijas atbildīgo iestāžu oficiālajiem paziņojumiem: http://www.protezionecivile.gov.it/homehttp://www.salute.gov.it/portale/home.htmlhttp://www.mit.gov.it/

 

Ārlietu ministrija aicina ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Romā, Milānā, Venēcijā, Bari, Palermo, Katānijā, u.c.) vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, dokumentus.   

Ņemot vērā valsts ģeogrāfisko novietojumu, Itālijā bieža parādība ir zemestrīces, tāpēc Ārlietu ministrija aicina iepazīties ar informāciju Itālijas Civilās aizsardzības pārvaldes mājaslapā (http://www.protezionecivile.gov.it/jcms/en/rischio_sismico.wp), kā rīkoties pirms zemestrīces, zemestrīces laikā un arī pēc tās.

Ārlietu ministrija iesaka pirms došanās uz kādu no kalnu kūrortiem pārliecināties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem,  un sekot līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. Intensīvas snigšanas rezultātā, kā arī lavīnu draudu dēļ var tikt bloķēti ceļi un traucēta satiksme. Tāpat valstī ir iespējamas stipras lietusgāzes un plūdi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Itālijā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Itālijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Itālijā, joprojām ir liels saslimšanas gadījumu skaits ar masalām. Detalizēta informācija par masalām un to profilaksi pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.