Itālijas Republika

22.07.2020. 20:48
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Itālijā saistībā ar COVID-19 no 2020.gada 31.janvāra ir izsludināts 6 mēnešu ārkārtas stāvoklis, kas paredz dažādus drošības mērus vīrusa izplatības ierobežošanai. Sākot ar 18.maiju sākotnēji noteiktie ierobežojumi pamazām tiek mīkstināti.

No 3.jūnija atļauta brīva personu ieceļošana Itālijā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, Šengenas līguma valstīm, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas, Andoras, Monako un Sanmarīno. Personām, kas ieceļo no minētajām valstīm, nav jāpamato ieceļošanas iemesli un nav jāievēro 14 dienu karantīna.

No 1.jūlija Itālijā ir atcelti ieceļošanas ierobežojumi arī šādu valstu iedzīvotājiem: Alžīrija, Austrālija, Kanāda, Gruzija, Japāna, Melnkalne, Maroka, Jaunzēlande, Ruanda, Serbija, Korejas Republika, Taizeme, Tunisija, Urugvaja; kā arī no 1.jūlija visi ES pilsoņi, kā arī ārvalstu pilsoņi, kas dzīvo kādā no ES dalībvalstīm un viņu ģimenes locekļi (laulātais, kopdzīves partneris, bērni vecumā līdz 21 gadam u.c. ģimenes locekļi) var brīvi ieceļot Itālijā, nepamatojot ieceļošanas iemeslus.

Joprojām paliek spēkā ierobežojumi izceļot vai ieceļot Itālijā no pārējām, iepriekš neminētajām valstīm - tas ir atļauts tikai darba, veselības vai absolūtas nepieciešamības dēļ, ir atļauta personu atgriešanās dzīvesvietā, kā arī pārvietošanās mācību un studiju dēļ. Personām, kas ieceļo no citām valstīm, ir pienākums ievērot 14 dienu karantīnu.

No 3.jūnija ir atļauta brīva personu pārvietošanās visā Itālijas teritorijā. Personas tiek aicinātas lietot sejas maskas, to lietošana ir obligāta sabiedriskajos transportlīdzekļos, kā arī iekštelpās vai ārtelpās, kur tas ir norādīts vai arī kur nav iespējams ievērot 1m distanci starp personām.

Visā Itālijā, ievērojot drošas distancēšanās nosacījumus, ir atsākušas darbu dažādas sabiedriskas vietas (veikali, kafejnīcas, muzeji, u.c.).

Atbildīgajām institūcijām joprojām ir tiesības noteikt ierobežojumus, vadoties no COVID-19 epidemioloģiskajiem rādītājiem konkrētā reģionā.

Atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem skatāmas šeit- https://www.esteri.it/mae/en/ministero/normativaonline/decreto-iorestoacasa-domande-frequenti/focus-cittadini-italiani-in-rientro-dall-estero-e-cittadini-stranieri-in-italia.html

Personas, kuras uzturas Itālijā, aicinām sekot līdzi Itālijas atbildīgo iestāžu sniegtajai informācijai:

http://www.protezionecivile.gov.it/home   http://www.salute.gov.it/portale/home.html  http://www.mit.gov.it/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Romā, Milānā, Venēcijā, Bari, Palermo, Katānijā, u.c.) vienmēr ievērot piesardzību, nenēsāt uzkrītošas rotaslietas, neņemt līdzi lielas naudas summas un turēt drošībā dokumentus. Ceļojot ar automašīnu, neatstāt automašīnas salonā redzamā vietā personīgas mantas, somas, dokumentus.   

Ņemot vērā valsts ģeogrāfisko novietojumu, Itālijā bieža parādība ir zemestrīces, tāpēc Ārlietu ministrija aicina iepazīties ar informāciju Itālijas Civilās aizsardzības pārvaldes mājaslapā (http://www.protezionecivile.gov.it/jcms/en/rischio_sismico.wp), kā rīkoties pirms zemestrīces, zemestrīces laikā un arī pēc tās.

Ārlietu ministrija iesaka pirms došanās uz kādu no kalnu kūrortiem pārliecināties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem,  un sekot līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. Intensīvas snigšanas rezultātā, kā arī lavīnu draudu dēļ var tikt bloķēti ceļi un traucēta satiksme. Tāpat valstī ir iespējamas stipras lietusgāzes un plūdi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Itālijā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Itālijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Itālijā, joprojām ir liels saslimšanas gadījumu skaits ar masalām. Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.