Itālijas Republika

06.04.2021. 16:34
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Itālijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Itālijā līdz 2021.gada 30.aprīlim ir izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Ieceļošana no Eiropas Savienības un Šengenas valstīm:

Lai precizētu ieceļošanas prasības, pirms ceļošanas aizpildiet interaktīvo anketu, sazinieties ar avio pārvadātāju un galamērķa lidostu.

Laikā no 2021.gada 31.marta līdz 30.aprīlim personām, kas ieceļo Itālijā un kas 14 dienas pirms ieceļošanas Itālijā ir uzturējušās kādā no Eiropas Savienības, Šengenas līguma valstīs, Andorā vai Monako, ir jāuzrāda:

  • Aizpildīta anketa. Anketa ir jāiesniedz avio pārvadātājam vai atbildīgo dienestu darbiniekiem, kas personu aptur pārbaudei.
  • Pirms ieceļošanas ir jāuzrāda negatīvs antigēnu vai molekulārā Covid-19 testa rezultāts (ne vecāks kā 48 stundas)*;
  • Ieceļotājiem ir pienākums ievērot 5 dienu pašizolāciju, paziņojot par ierašanos Itālijā reģionālajai ASL iestādei (vietējam veselības uzraudzības dienestam).
  • Pēc 5 dienu pašizolācijas ievērošanas, ir jāveic antigēnu vai molekulārais Covid-19 tests.

*Izņēmumi:

  • Bērniem līdz 2 gadu vecumam;
  • Personām, kas ieceļo un uzturas Itālijā ne ilgāk par 120 stundām neatliekamu darba, veselības vai citu ārkārtas vajadzību dēļ;
  • Personām, kas iebrauc Itālijā ar privātu transportlīdzekli uz laika posmu, kas nepārsniedz 36 stundas;
  • Transporta līdzekļu apkalpei, medicīnas darbiniekiem, sportistiem, diplomātisko misiju, policijas, armijas u.c. darbiniekiem, kas ieceļo Itālijā darba pienākumu dēļ.
  • Ceļotājiem, kas ieceļo Itālijā ar “Covid tested” lidojumiem no atsevišķām valstīm.

Aviopasažieriem, kuri Itālijā ieceļo tranzītā un nepamet lidostas teritoriju, pašizolācija nav jāveic.

Personām, kuras 14 dienas pirms ieceļošanas Itālijā ir uzturējušās Austrijā ilgāk par 12 stundām, ieceļojot Itālijā ir pienākums uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu (ne vecāks par 48 stundām) un ievērot 14 dienu pašizolāciju. Pašizolācija nav jāievēro tām personām, kas ieceļo Itālijā veselības, darba, ārkārtas nepieciešamības dēļ; uzņēmējiem, kam uzņēmuma adrese ir Itālijā un kas uzturas Itālijā ne ilgāk kā 120 h; diplomātiem un oficiālajām amatpersonām.

Atsevišķi Itālijas reģioni var piemērot ieceļotājiem no kādas ārvalstu teritorijas papildus ieceļošanas nosacījumus.

Informāciju par testa veikšanas iespējām var iegūt, zvanot Itālijas veselības ministrijas uzziņu tālruņiem:

  • no ārzemēm: +39 0232008345; +39 0283905385;
  • no Itālijas: 1500

Ieceļošana no trešajām valstīm:

Ieceļot Itālijā no E grupas valstīm ir atļauts tikai darba, veselības, studiju, ārkārtas nepieciešamības dēļ vai, lai atgrieztos dzīvesvietā. Personām, kas 14 dienas pirms ieceļošanas Itālijā ir uzturējušās / veikušas tranzītu kādā no D un E saraksta valstīm, ieceļojot Itālijā, ir pienākums ievērot 14 dienu pašizolāciju.

Ar ieceļošanas nosacījumiem ir iespējams iepazīties šeit (angļu valodā).

Uzturēšanās Itālijā:

Saistībā ar jauno vīrusa paveidu izplatīšanos, lielākā daļa Itālijas reģionu ir sarkanā un oranžā zonā, kas paredz stingrākus pārvietošanās ierobežojumus:

  • līdz 30.aprīlim dzeltenās zonas reģioniem tiek piemēroti oranžās zonās noteiktie ierobežojumi. Vairāk informācijas šeit.
  • pārvietošanās starp komūnām un reģioniem atļauta tikai darba, veselības vai citu ārkārtas nepieciešamību dēļ, lai atgrieztos dzīvesvietā vai savā nekustamajā īpašumā arī ārpus reģiona robežām, aizpildot veidlapu. Vairāk informācijas šeit.

Precīzu zonu sadalījumu un tajās noteiktos ierobežojumus var skatīt šeit.

Itālijā laikā no plkst. 22:00 līdz 5:00 ir noteikta komandantstunda. Šajā laikā atļauts pārvietoties tikai darba, veselības, neatliekamu situāciju gadījumos vai lai atgrieztos dzīvesvietā, aizpildot veidlapu.

Sejas masku lietošana ir obligāta gan iekštelpās, gan ārtelpās - izņemot izolētas vietas, kurās nav ilgstoša citu personu klātbūtne, sporta aktivitāšu laikā, bērniem līdz 6 gadu vecumam vai invalīdiem; obligāta drošas distancēšanās un sanitāro higiēnas normu ievērošana, noteikts pulcēšanās aizliegums. Ir slēgtas diskotēkas, deju zāles, kultūras centri, sporta zāles, peldbaseini, teātri, kinoteātri, slēpošanas bāzes, muzeji. Tirdzniecības centri nedēļas nogalēs ir slēgti. Kruīzu kuģu darbība ir atsākta ar ierobežojumiem. Ieteicams bez vajadzības nepārvietoties. 

Par ierobežojumu neievērošanu var tikt noteikts administratīvais sods, par atsevišķiem smagākiem ierobežojumu pārkāpumiem – kriminālsods. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

 

Drošības situācija

Ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Romā, Milānā, Venēcijā, Bari, Palermo, Katānijā, u.c.) nepieciešams ievērot piesardzību, lai izvairītos no kabatzagļiem. Nav ieteicams nēsāt uzkrītošas rotaslietas, ņemt līdzi lielas naudas summas un turēt vienviet visus dokumentus. Ceļojot ar automašīnu nav droši automašīnas salonā redzamā vietā atstāt personīgas mantas, somas, personu apliecinošus dokumentus.   

Ņemot vērā valsts ģeogrāfisko novietojumu, Itālijā bieža parādība ir zemestrīces. Aicinām iepazīties ar informāciju Itālijas Civilās aizsardzības pārvaldes tīmekļa vietnē, kā rīkoties pirms zemestrīces, zemestrīces laikā un arī pēc tās.

Pirms došanās uz kādu no kalnu kūrortiem pārliecinieties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem, un sekojiet līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. Intensīvas snigšanas rezultātā, kā arī lavīnu draudu dēļ var tikt bloķēti ceļi un traucēta satiksme. Tāpat valstī ir iespējamas stipras lietusgāzes un plūdi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Itālijā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga, privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Itālijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Itālijā, joprojām ir liels saslimšanas gadījumu skaits ar masalām.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas tīmekļa vietnē: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.