Itālijas Republika

16.01.2021. 01:01
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Itālijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Itālijā līdz 2021.gada 30.aprīlim ir izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Ieceļošana no Eiropas Savienības un Šengenas valstīm:

Uzmanību! Lai precizētu ieceļošanas prasības, pirms ceļošanas aizpildiet interaktīvo anketu, sazinieties ar avio pārvadātāju un galamērķa lidostu.

Ieceļojot Itālijā no Eiropas Savienības, Šengenas līguma valstu, Andoras, Monako, Sanmarīno, ir jāuzrāda:

  • Aizpildīta anketa. Anketa ir jāiesniedz avio pārvadātājam vai atbildīgo dienestu darbiniekiem, kas personu aptur pārbaudei.
  • Negatīvs COVID-19 testa rezultāts (ne vecāks kā 48h).* Gadījumā, ja tas netiek uzrādīts, personai ir pienākums ievērot pašizolāciju;
  •  Ieceļotājam ir pienākums paziņot par ierašanos Itālijā reģionālajai ASL iestādei (vietējam veselības uzraudzības dienestam).

*Izņēmumi:

  • Personām, kas ieceļo un uzturas Itālijā ne ilgāk par 120h neatliekamu darba, veselības vai citu ārkārtas vajadzību dēļ;
  • Personām, kas iebrauc Itālijā ar privātu transportlīdzekli uz laika posmu, kas nepārsniedz 36 stundas;
  • Transporta līdzekļu apkalpei, medicīnas darbiniekiem, sportistiem, diplomātisko misiju, policijas, armijas u.c. darbiniekiem, kas ieceļo Itālijā darba pienākumu dēļ.

Personām, kas 14 dienas pirms ieceļošanas Itālijā ir uzturējušās / veikušas tranzītu kādā no D un E saraksta valstīm, ieceļojot Itālijā, ir pienākums ievērot 14 dienu pašizolāciju. Pašizolācija nav jāveic aviopasažieriem, kuri Itālijā atrodas tranzītā un nepamet lidostas teritoriju.

Atsevišķi Itālijas reģioni var piemērot ieceļotājiem no kādas ārvalstu teritorijas papildus ieceļošanas nosacījumus.

Ieceļošana no trešajām valstīm:

Ar ieceļošanas nosacījumiem ir iespējams iepazīties šeit (angļu valodā).

Uzturēšanās Itālijā:

Itālijā laikā no plkst. 22:00 līdz 5:00 ir noteikta komandantstunda. Šajā laikā atļauts pārvietoties tikai darba, veselības un citu neatliekamu situāciju gadījumos, aizpildot veidlapu.

No š.g. 16. janvāra līdz 15. februārim Itālijas teritorijā ir aizliegta pārvietošanās starp reģioniem vai autonomajām provincēm.

Itālijas teritorija, vadoties no saslimšanas riska rādītājiem reģionos, ir sadalīta četrās riska zonās- sarkanajā, oranžajā, dzeltenajā un baltajā. Zonu sadalījumu un tajās noteiktos ierobežojumus var skatīt šeit.

Sejas masku lietošana ir obligāta gan iekštelpās, gan ārtelpās, obligāta ir drošas distancēšanās un sanitāro higiēnas normu ievērošana, noteikts pulcēšanās aizliegums. Ir slēgtas diskotēkas, deju zāles, peldbaseini, teātri, kinoteātri. Muzeji ir atvērti darba dienās. No 15. februāra darbību atsāks slēpošanas bāzes. Tirdzniecības centri nedēļas nogalēs ir slēgti. Ieteicams bez vajadzības nepārvietoties. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ceļotāju iecienītās atpūtas vietās (Romā, Milānā, Venēcijā, Bari, Palermo, Katānijā, u.c.) nepieciešams ievērot piesardzību, lai izvairītos no kabatzagļiem. Nav ieteicams nēsāt uzkrītošas rotaslietas, ņemt līdzi lielas naudas summas un turēt vienviet visus dokumentus. Ceļojot ar automašīnu nav droši automašīnas salonā redzamā vietā atstāt personīgas mantas, somas, personu apliecinošus dokumentus.   

Ņemot vērā valsts ģeogrāfisko novietojumu, Itālijā bieža parādība ir zemestrīces. Aicinām iepazīties ar informāciju Itālijas Civilās aizsardzības pārvaldes mājaslapā, kā rīkoties pirms zemestrīces, zemestrīces laikā un arī pēc tās.

Pirms došanās uz kādu no kalnu kūrortiem pārliecinieties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem, un sekojiet līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. Intensīvas snigšanas rezultātā, kā arī lavīnu draudu dēļ var tikt bloķēti ceļi un traucēta satiksme. Tāpat valstī ir iespējamas stipras lietusgāzes un plūdi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Itālijā drīkst uzturēties bez vīzas 90 dienas pusgadā, ja ceļojuma mērķis ir īslaicīga, privāta vizīte vai tūrisms. Latvijas pilsoņi var ieceļot Itālijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. 

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tai skaitā Itālijā, joprojām ir liels saslimšanas gadījumu skaits ar masalām.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Itālijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.