Beļģijas Karaliste

22.04.2018. 15:07
  • Ceļojumu brīdinājums

Ārlietu ministrija stingri iesaka jebkurai personai, kas dodas uz ārvalstīm, pirms ceļošanas iegādāties dzīvības un veselības apdrošināšanas polisi, kas paredz arī personas repatriāciju slimības vai nāves gadījumāreģistrēties Konsulārajā reģistrākā arī aicina viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas mobilo aplikāciju “Ceļo droši”.

Drošības situācija

Ceļotāji, kuri plāno apmeklēt Briseli, aicināti saglabāt modrību. Pēc terora aktu iespējamības izvērtējuma apdraudējuma līmenis Beļģijā ir samazināts līdz 2. pakāpei, kas nozīmē, ka proporcionāli tiks samazināts militārpersonu skaits ielās, izņemot vietas, kuras tiek uzskatītas par nozīmīgām. Ieviestie papildus drošības pasākumi sabiedriskajā transportā tiks saglabāti.

Beļģijas iestādes arī turpmāk valstī var īstenot drošības operācijas bez iepriekšēja brīdinājuma, tādēļ aicinām ceļotājus būt vērīgiem, jo īpaši, apmeklējot masu pulcēšanās vietas un ievērot Beļģijas iestāžu pārstāvju norādījumus. Beļģijas policija lūgusi publiski nekomentēt tās darbības sociālajos tīklos.   

Sabiedriskā transporta, tostarp lidostu, dzelzceļa un metro sistēmās var tikt īstenota pastiprināta drošības kontrole, tāpēc aicinām pasažierus būt saprotošiem, ierasties lidostās savlaicīgi un ievērot kontrolējošo struktūru pasažieru un bagāžas pārbaudes prasības.

2017. gada 1. februārī Antverpenē tika ieviesta zemu emisiju zona, paredzot  automašīnu reģistrāciju un nosakot tarifa maksu. Kopš 2018. gada 1. janvāra zemu emisiju zona ieviesta arī Briseles reģionā. Plašāka informācija pieejama: http://www.lez.brussels/en/content/my-vehicle.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem vīza ieceļošanai Beļģijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas pusgada laikā. Ja uzturēšanās plānota ilgāku laiku, vai ieceļošanas mērķis ir cits, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Beļģijas vēstniecību Zviedrijā.

Veselība

Nav specifisku ieteikumu.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Beļģijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.