Francijas Republika

15.10.2020. 14:19
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Francijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Parīzes reģionā un citviet Francijā no š.g. 17.oktobra sākot no plkst. 21:00 līdz plkst. 06:00 tiks ieviesta komandantstunda. Pārvietoties pilsētā atļauts tikai ar atļaujām (nokļūšanai uz/no darba, kā arī citi neatliekami iemesli, piemēram, uz slimnīcu). Par šo noteikumu neievērošanu var tikt piespriests sods 135 EUR apmērā

Komandantstunda pašlaik noteikta līdz  š.g. 1.decembrim. Sīkākā informācija šeit.

  • Ņemot vērā to, ka saslimstība ar COVID19 valstī palielinās, sejas maskas lietošana ir obligāta uz ielas, visās publiskās vietās, kā arī sabiedriskajā transportā. Par šo noteikumu neievērošanu var tikt piemērots naudas sods.
  • No 21. septembra, ieceļojot Francijā no valstīm, kas nav ES dalībvalstis, Andora, Islande, Lihtenšteina, Monako, Norvēģija, Sanmarīno, Šveice, Apvienotā Karaliste, Vatikāns, Austrālija, Kanāda, Dienvidkoreja, Gruzija, Japāna, Jaunzēlande, Ruanda, Taizeme, Tunisija, Urugvaja, jāuzrāda aizpildīta veidlapa, kas apliecina ieceļošanas mērķi un to, ka persona nav slima ar COVID19.
  • Ieceļotājiem no Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī no Andoras, Islandes, Lihtenšteinas, Monako, Norvēģijas, Sanmarīno, Šveices un Vatikāna, nav jāievēro pašizolācija. Ieceļotājiem no Apvienotās Karalistes ir jāievēro pašizolācija – 14 dienas.
  • Ja personai ieceļojot Francijā tiks konstatēti COVID19 simptomi, neatkarīgi no izcelsmes valsts, persona var tikt pakļauta obligātai izolācijai. Ieceļošanai Francijas aizjūras teritorijās ir jāuzrāda negatīvs COVID19 tests, kurš ir veikts pēdējo 72 stundu laikā. 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Francijā pieejamas interneta vietnē: https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus. Informācija par ieceļošanas noteikumiem: https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Tā kā Parīzē protesta demonstrācijas bieži pāraug vardarbīgās sadursmēs ar policiju, kā arī ēku un ielu bojāšanā, apmeklējot Parīzi, aicinām izvairīties no bieži apmeklētām publiskām vietām. Ņemot vērā, ka demonstrācijas var ietekmēt sabiedriskā transporta kustību, informācija par alternatīviem transporta maršrutiem un operatoriem ir pieejam interaktīvajā kartē.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus izvairīties no vietām ar paaugstināta terorisma risku, sekot līdzi aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos par drošības situāciju valstī.

Francijas valdība ir sagatavojusi ieteikumus, kā rīkoties terorakta gadījumā. Sakarā ar pastāvošo augsto terorisma risku Francijā  Ārlietu ministrija stingri  iesaka ievērot īpašu piesardzību un modrību, atrodoties sabiedriskās vietās, tūristu iecienītajos objektos un citviet, kur pulcējas daudz cilvēku. 

Pirms došanās uz Francijas kalnu kūrortiem iesakām pārliecināties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem, kā arī sekot līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. 

Vietējie likumi un paražas

2017. gada 15. janvārī Francijā ir stājies spēkā dekrēts, kurš paredz, ka  nepilngadīgiem bērniem, neatkarīgi no to valstiskās piederības, izceļojot no Francijas bez vecāku pavadības, ir nepieciešama vismaz viena vecāka vai aizbildņa atļauja, kā arī šī vecāka vai aizbildņa personu apliecinoša dokumenta kopija. Atļaujas veidlapa pieejama šeit.

No 2017. gada janvāra Francijā ir ieviests Gaisa kvalitātes sertifikāts, lai kontrolētu transportlīdzekļus (vieglos un kravas automobiļus, autobusus, motociklus), ar kuriem drīkst pārvietoties lielākajās Francijas pilsētās dienās, kurās tiek konstatēts liels piesārņojuma līmenis. Sertifikāts tiek izsniegts uzlīmes formā, un tā izsniegšanai tiek ņemti vērā transportlīdzekļa tehniskie dati. Minētais regulējums ir saistošs arī ārvalstniekiem, kuri ar transportlīdzekli plāno pārvietoties Francijas teritorijā. Gaisa kvalitātes sertifikātu iespējams noformēt un apmaksāt tiešsaistē: https://www.certificat-air.gouv.fr/demande.

Francijas galvaspilsētā Parīzē gaisa sertifikāts ir obligāts transportlīdzekļiem, kuri pilsētā uzturas darba dienās no plkst. 8 līdz plkst. 20. Ja transportlīdzekļa nolietojuma dēļ gaisa sertifikāts nevar tikt piešķirts, iebraukšana Parīzē darba dienās no plkst. 8 līdz plkst. 20 ir aizliegta. Detalizētāka informācija par Gaisa kvalitātes sertifikātu ir pieejama Ilgtspējīgas attīstības ministrijas mājaslapā: https://www.certificat-air.gouv.fr/en/.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Francijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Francijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

Aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā pa tālruni + 33 1 53 64 58 10 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni: +371 26 33 77 11e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.