Francijas Republika

02.11.2020. 14:14
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Francijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Valstī no š.g. 30. oktobra līdz vismaz 1. decembrim būs spēkā stingri ierobežojumi. Ārkārtas stāvoklis pašlaik noteikts līdz 1. decembrim.

Francijas iedzīvotājiem tiek lūgts pēc iespējas palikt mājās, izvairīties no pārvietošanās un ir ierobežota nokļūšana no viena Francijas reģiona uz otru.

Turpmāk iedzīvotājiem ļauts pamest mājas tikai, lai dotos uz darbu, lai saņemtu medicīnisko palīdzību, lai iegādātos pārtiku un citas pamata nepieciešamības preces, apmeklētu valsts vai pašvaldības un tamlīdzīgas iestādes. Ievērojot viena kilometra perimetru, stundu dienā drīkst pastaigāties, nodarboties ar sportu, izvest pastaigā mājdzīvnieku.

Francija aicina izvairīties no ceļošanas uz Franciju. Iebraucot Francijas teritorijā, Francijas varas iestādes var lūgt pamatot ceļojuma mērķi. Ja personai ieceļojot Francijā tiks konstatēti COVID-19 simptomi, neatkarīgi no izcelsmes valsts, persona var tikt pakļauta obligātai izolācijai.

Ieceļošanai Francijas aizjūras teritorijās ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kurš ir veikts pēdējo 72 stundu laikā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID-19 Francijā pieejamas interneta vietnē:

https://lv.ambafrance.org/Inform%C4%81cija-saist%C4%ABb%C4%81-ar-Covid-19-Ierobezojumi-iebrauksanai-Francij%C4%81

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID-19 Francijā pieejamas interneta vietnē: https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus.

Informācija par ieceļošanas noteikumiem: https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā 2020. gada 29. oktobrī notikušos teroristiskos uzbrukumus Nicā un Aviņjonā, valstī terora draudu līmenis ir paaugstināts līdz augstākajai pakāpei.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus izvairīties no vietām ar paaugstināta terorisma risku, sekot līdzi aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos par drošības situāciju valstī.

Francijas valdība ir sagatavojusi ieteikumus, kā rīkoties terorakta gadījumā. Sakarā ar pastāvošo augsto terorisma risku Francijā  Ārlietu ministrija stingri  iesaka ievērot īpašu piesardzību un modrību, atrodoties publiskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēku.

Tā kā Parīzē protesta demonstrācijas bieži pāraug vardarbīgās sadursmēs ar policiju, kā arī ēku un ielu bojāšanā, apmeklējot Parīzi, aicinām izvairīties no bieži apmeklētām publiskām vietām. Ņemot vērā, ka demonstrācijas var ietekmēt sabiedriskā transporta kustību, informācija par alternatīviem transporta maršrutiem un operatoriem ir pieejam interaktīvajā kartē.

Pirms došanās uz Francijas kalnu kūrortiem iesakām pārliecināties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem, kā arī sekot līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. 

Vietējie likumi un paražas

2017. gada 15. janvārī Francijā ir stājies spēkā dekrēts, kurš paredz, ka nepilngadīgiem bērniem, neatkarīgi no to valstiskās piederības, izceļojot no Francijas bez vecāku pavadības, ir nepieciešama vismaz viena vecāka vai aizbildņa atļauja, kā arī šī vecāka vai aizbildņa personu apliecinoša dokumenta kopija. Atļaujas veidlapa pieejama šeit.

No 2017. gada janvāra Francijā ir ieviests Gaisa kvalitātes sertifikāts, lai kontrolētu transportlīdzekļus (vieglos un kravas automobiļus, autobusus, motociklus), ar kuriem drīkst pārvietoties lielākajās Francijas pilsētās dienās, kurās tiek konstatēts liels piesārņojuma līmenis. Sertifikāts tiek izsniegts uzlīmes formā, un tā izsniegšanai tiek ņemti vērā transportlīdzekļa tehniskie dati. Minētais regulējums ir saistošs arī ārvalstniekiem, kuri ar transportlīdzekli plāno pārvietoties Francijas teritorijā. Gaisa kvalitātes sertifikātu iespējams noformēt un apmaksāt tiešsaistē: https://www.certificat-air.gouv.fr/demande.

Francijas galvaspilsētā Parīzē gaisa sertifikāts ir obligāts transportlīdzekļiem, kuri pilsētā uzturas darba dienās no plkst. 8 līdz plkst. 20. Ja transportlīdzekļa nolietojuma dēļ gaisa sertifikāts nevar tikt piešķirts, iebraukšana Parīzē darba dienās no plkst. 8 līdz plkst. 20 ir aizliegta. Detalizētāka informācija par Gaisa kvalitātes sertifikātu ir pieejama Ilgtspējīgas attīstības ministrijas mājaslapā: https://www.certificat-air.gouv.fr/en/.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Francijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Francijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā pa tālruni + 33 1 53 64 58 10 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.