Francijas Republika

15.06.2020. 18:51
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija

Francijā līdz 10. jūlijam ir spēkā ārkārtas stāvoklis.

Saistībā ar COVID-19 vīrusa ierobežojošo pasākumu mīkstināšanu, Francijā pakāpeniski tiek atcelti valstī noteiktie ierobežojumi. No 2020. gada 15. jūnija tiek atvērtas Francijas robežas ar Eiropas Savienības (ES) un Šengenas valstīm, izņemot Spāniju, kamēr tā saglabās robežkontroli ar Franciju. Arī ceļotāji no Lielbritānijas varēs Francijā iebraukt, bet tos aicinās ievērot 14 dienu karantīnu.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā  un interneta vietnē: https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus .

Tā kā Parīzē protesta demonstrācijas bieži pāraug vardarbīgās sadursmēs ar policiju, kā arī ēku un ielu bojāšanā, apmeklējot Parīzi, aicinām izvairīties no vietām, kur notiek protesta akcijas. Pirms ceļojuma pārliecinieties par izvēlētā pakalpojuma pieejamību. Informācija par alternatīviem transporta maršrutiem un operatoriem ir pieejama šajā interaktīvajā kartē.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus no Latvijas, kuri atrodas vai plāno doties uz Franciju, izvairīties arī no vietām ar paaugstināta terorisma risku, sekot līdzi aktuālajai informācijai Latvijas un Francijas plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos par drošības situāciju valstī.

Francijas valdība ir sagatavojusi ieteikumus, kā rīkoties terorakta gadījumā. Sakarā ar pastāvošo augsto terorisma risku Francijā  Ārlietu ministrija stingri  iesaka ievērot īpašu piesardzību un modrību, atrodoties sabiedriskās vietās, tūristu iecienītajos objektos un citviet, kur pulcējas daudz cilvēku. 

Francijā ir ieviesti stingrāki drošības pasākumi, kā arī pastiprināta robežkontrole. Ceļojot Francijas teritorijā, kā arī ieceļojot un izceļojot no tās, jārēķinās, ka var tikt veikta personu apliecinošu dokumentu pārbaude, kas varētu prasīt papildu laiku. 

Šobrīd ir uzlabojusies drošības situācija uz autoceļiem pie Kalē (Calais) pilsētas un tās apkārtnē, tomēr kravu pārvadātājiem iesakām rūpēties par kravu aizsargsistēmu. Autovadītājiem iesakām izvairīties apstāties ceļa malā vai pat tam paredzētās stāvvietās, kā arī izvēlēties robežu šķērsot diennakts gaišajā laikā. Apdraudējuma gadījumā iesakām sazināties ar vietējo policiju pa tālruni 112.

Informācija par alternatīviem maršrutiem nokļūšanai Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē pieejami vietnē: http://maps.dft.gov.uk/channel-disruption/.

Ārlietu ministrija iesaka pirms došanās uz Francijas kalnu kūrortiem pārliecināties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem,  un sekot līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. 

Vietējās tradīcijas un likumi

2017. gada 15. janvārī Francijā ir stājies spēkā dekrēts, kurš paredz, ka  nepilngadīgiem bērniem, neatkarīgi no to valstiskās piederības, izceļojot no Francijas bez vecāku pavadības, ir nepieciešama vismaz viena vecāka vai aizbildņa atļauja, kā arī šī vecāka vai aizbildņa personu apliecinoša dokumenta kopija. Atļaujas veidlapa pieejama šeit.

No 2017. gada janvāra Francijā ir ieviests Gaisa kvalitātes sertifikāts, lai kontrolētu transportlīdzekļus (vieglos un kravas automobiļus, autobusus, motociklus), ar kuriem drīkst pārvietoties lielākajās Francijas pilsētās dienās, kurās tiek konstatēts liels piesārņojuma līmenis. Sertifikāts tiek izsniegts uzlīmes formā, un tā izsniegšanai tiek ņemti vērā transportlīdzekļa tehniskie dati. Minētais regulējums ir saistošs arī ārvalstniekiem, kuri ar transportlīdzekli plāno pārvietoties Francijas teritorijā. Gaisa kvalitātes sertifikātu iespējams noformēt un apmaksāt tiešsaistē: https://www.certificat-air.gouv.fr/demande.

Francijas galvaspilsētā Parīzē gaisa sertifikāts ir obligāts transportlīdzekļiem, kuri pilsētā uzturas darba dienās no plkst. 8 līdz plkst. 20. Ja transportlīdzekļa nolietojuma dēļ gaisa sertifikāts nevar tikt piešķirts, iebraukšana Parīzē darba dienās no plkst. 8 līdz plkst. 20 ir aizliegta. Detalizētāka informācija par Gaisa kvalitātes sertifikātu ir pieejama Ilgtspējīgas attīstības ministrijas mājaslapā: https://www.certificat-air.gouv.fr/en/.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Francijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Francijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Slimību profilakses un kontroles centrs informē, ka vairākās Eiropas valstīs, tostarp Francijā, joprojām pastāv saslimšanas risks ar masalām. Detalizēta informācija par masalām un to profilaksi pieejama Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā pa tālruni + 33 1 53 64 58 10 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.