Francijas Republika

06.04.2021. 13:24
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS 

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Francijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Lai ieceļotu Francijā, visām personām, kas ir vecākas par 11 gadiem un kuras ieceļo Francijā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, ir jāuzrāda Covid-19 RT-PCR testa apliecinājums, kura rezultāts ir negatīvs. Testam jābūt veiktam ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī. Ierodoties Francijā tiek stingri rekomendēts pavadīt 7 dienas pašizolācijā un atkārtoti veikt testu pašizolācijas perioda beigās. Papildus, iebraucot Francijā, ir jāuzrāda aizpildīta veidlapa, kur tiek norādīts ieceļošanas mērķis. Veidlapa atrodama Francijas Iekšlietu ministrijas mājas lapā: https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage. Aicinām iepazīties ar detalizētu informāciju Francijas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē.

Ja personai, ieceļojot Francijā, tiks konstatēti Covid-19 simptomi, neatkarīgi no izcelsmes valsts, persona var tikt pakļauta obligātai karantīnai.

No 2021.gada 5.aprīļa visā Francijas teritorijā ir ieviesti pastiprināti pārvietošanās ierobežojumi:

  • Komandantstunda no plkst. 19.00 līdz 06.00;
  • Pārvietošanās atļauta 10 km rādiusā no dzīvesvietas (kontroles gadījumā jāuzrāda apliecinājums dzīvesvietas adresei).
  • Pārvietošanās starp reģioniem aizliegta, izņemot darba un neatliekamos braucienus.
  • Veikali, izņemot pārtikas un pirmās nepieciešamības preces, ir ciet.
  • Skolas un bērnudārzi ir slēgti.
  • Tikšanās klātienē nav rekomendētas, bet pieļaujamas līdz 6 cilvēkiem.
  • Bāri, restorāni, muzeji, teātri un kino slēgti.

Papildus informācija: https://www.gouvernement.fr/info-coronavirus

Sākot ar šī gada 31. janvāri Francija ierobežo ieceļošanu Francijā no ārpus Eiropas Savienības valstīm. Ieceļošana tiek pieļauta tikai īpašos gadījumos, kas saistīti ar ģimeni, veselību vai darbu. Ceļojuma mērķim ir jābūt būtiskam un pierādām.   Iebraucot Francijā, ir jāuzrāda aizpildīta veidlapa, kur tiek norādīts ieceļošanas mērķis. Veidlapa atrodama Francijas Iekšlietu ministrijas mājas lapā: https://www.interieur.gouv.fr/Actualites/L-actu-du-Ministere/Attestation-de-deplacement-et-de-voyage.

Prasība pierādīt ieceļošanas iemeslu neattiecas uz Austrāliju, Dienvidkoreju, Izraēlu, Japānu, Jaunzēlandi, Apvienoto Karalisti un Singapūru. Ceļojot no un uz šīm valstīm, nav jāpierāda ceļošanas iemesls.

Ņemot vērā, ka prasības par ieceļošanu no katras konkrētas valsts uz Franciju var būt atšķirīgas, aicinām iepazīties ar informāciju, kuru sniedz Francijas vēstniecība konkrētā valstī.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 Francijā pieejamas interneta vietnē šeit.

Informācija par ieceļošanas noteikumiem Francijā, šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Ņemot vērā 2020. gada 29. oktobrī notikušos teroristiskos uzbrukumus Nicā un Aviņjonā, valstī terora draudu līmenis ir paaugstināts līdz augstākajai pakāpei.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus izvairīties no vietām ar paaugstināta terorisma risku, sekot līdzi aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un sociālajos tīklos par drošības situāciju valstī.

Francijas valdība ir sagatavojusi ieteikumus, kā rīkoties terorakta gadījumā. Sakarā ar pastāvošo augsto terorisma risku Francijā  Ārlietu ministrija stingri  iesaka ievērot īpašu piesardzību un modrību, atrodoties publiskās vietās, kur pulcējas daudz cilvēku.

Tā kā Parīzē protesta demonstrācijas bieži pāraug vardarbīgās sadursmēs ar policiju, kā arī ēku un ielu bojāšanā, apmeklējot Parīzi, aicinām izvairīties no bieži apmeklētām publiskām vietām. Ņemot vērā, ka demonstrācijas var ietekmēt sabiedriskā transporta kustību, informācija par alternatīviem transporta maršrutiem un operatoriem ir pieejam interaktīvajā kartē.

Pirms došanās uz Francijas kalnu kūrortiem iesakām pārliecināties par gaidāmajiem laikapstākļiem, tai skaitā lavīnu riskiem, kā arī sekot līdzi vietējo iestāžu sniegtajai informācijai. 

Vietējie likumi un paražas

2017. gada 15. janvārī Francijā ir stājies spēkā dekrēts, kurš paredz, ka nepilngadīgiem bērniem, neatkarīgi no to valstiskās piederības, izceļojot no Francijas bez vecāku pavadības, ir nepieciešama vismaz viena vecāka vai aizbildņa atļauja, kā arī šī vecāka vai aizbildņa personu apliecinoša dokumenta kopija. Atļaujas veidlapa pieejama šeit.

No 2017. gada janvāra Francijā ir ieviests Gaisa kvalitātes sertifikāts, lai kontrolētu transportlīdzekļus (vieglos un kravas automobiļus, autobusus, motociklus), ar kuriem drīkst pārvietoties lielākajās Francijas pilsētās dienās, kurās tiek konstatēts liels piesārņojuma līmenisSertifikāts tiek izsniegts uzlīmes formā, un tā izsniegšanai tiek ņemti vērā transportlīdzekļa tehniskie dati. Minētais regulējums ir saistošs arī ārvalstniekiem, kuri ar transportlīdzekli plāno pārvietoties Francijas teritorijā. Gaisa kvalitātes sertifikātu iespējams noformēt un apmaksāt tiešsaistē: https://www.certificat-air.gouv.fr/demande.

Francijas galvaspilsētā Parīzē gaisa sertifikāts ir obligāts transportlīdzekļiem, kuri pilsētā uzturas darba dienās no plkst. 8 līdz plkst. 20. Ja transportlīdzekļa nolietojuma dēļ gaisa sertifikāts nevar tikt piešķirts, iebraukšana Parīzē darba dienās no plkst. 8 līdz plkst. 20 ir aizliegta. Detalizētāka informācija par Gaisa kvalitātes sertifikātu ir pieejama Ilgtspējīgas attīstības ministrijas tīmekļa vietnē: https://www.certificat-air.gouv.fr/en/.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Francijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Francijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Francijā pa tālruni + 33 1 53 64 58 10 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.