Austrijas Republika

13.10.2020. 11:39
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību Austrijas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai. No 2020. gada 28. septembra Austrijas, Eiropas Savienības (ES) un Eiropas ekonomiskās zonas (EEZ) un Šveices pilsoņi, kuri ieceļo no Austrālijas, Apvienotās Karalistes, Beļģijas, Čehijas (izņemot Prāgu), Dānijas, Francijas (izņemot šādus reģionus: Ildefransa (Parīze), Provansa-Alpi-Azūra krasts), Grieķijas, Igaunijas, Īrijas, Islandes, Japānas, Jaunzēlandes, Kanādas, Kipras, Korejas Republikas, Latvijas, Lihtenšteinas, Lietuvas, Luksemburgas, Maltas, Monako, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles (izņemot Lisabonas un Nortes reģionus), Sanmarīno, Somijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas (tikai no Kanāriju salām), Šveices, Ungārijas, Urugvajas, Vatikāna, Vācijas vai Zviedrijas, un kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir kādā no šīm valstīm vai Austrijā, drīkst ieceļot Austrijā bez ierobežojumiem.

Ja persona pēdējo 10 dienu laikā atradusies kādā no valstīm, kas nav minēta šajā sarakstā, tai ieceļojot ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 testa rezultāts vai arī jādodas 10 dienu pašizolācijā.

Vairāk informācijas par COVID-19 izplatību ierobežojošajiem pasākumiem:

https://www.sozialministerium.at/en/Coronavirus/Coronavirus---Information-available-for-download.html

https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassung.wxe?Abfrage=Bundesnormen&Gesetzesnummer=20011194

Vairāk informācijas par Austrijas robežas šķērsošanas ierobežojumiem saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību lūdzam skatīt Austrijas Ārlietu ministrijas mājaslapā: https://www.bmeia.gv.at/.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Slēpošanas sezonā vairākos Austrijas reģionos pastāv augsts lavīnu risks, tādēļ aicinām būt uzmanīgiem, ceļojot uz Austrijas Alpiem, kā arī apmeklējot slēpošanas vietas. Iespējama apgrūtināta braukšana pa ceļiem, atsevišķi ceļi var būt slēgti. Aktuālā informācija par lavīnu bīstamību atrodama mājas lapā: http://www.lawinen.at/

Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija informē, ka Austrijā atsevišķos robežšķērsošanas punktos ar Vāciju, Ungāriju, Itāliju un Slovēniju aizvien ir spēkā robežkontrole – ceļošanas dokumentu pārbaude, šķērsojot robežu.

Ārvalstniekiem, kuri ieceļo Austrijā ar personīgo transportlīdzekli, jāiegādājas vinjete braukšanai pa valsts automaģistrālēm un “S” ceļiem. Vinjete ir uz transporta līdzekļa priekšējā stikla iekšpuses ievietojama neliela ielīme ar sensoru, kas apliecina, ka ir samaksāts Austrijas ceļu nodoklis.

Vinjetes var iegādāties degvielas uzpildes stacijās lielākajos robežšķērsošanas punktos, ieceļojot Austrijā. Ja vinjete nav iegādāta, Austrijas tiesībsargājošajām iestādēm ir tiesības piespriest naudas sodu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Austrijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Austrijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.