Austrijas Republika

23.03.2020. 15:00
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Varas iestādes veic vīrusa izplatīšanās samazināšanas pasākumus. Personām, kas atrodas Austrijā, ievērot vispārējos profilakses pasākumus un sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem.

Valstī ir ieviests vispārējs aizliegums ieceļošanai Austrijā no Itālijas, izņemot gadījumus, ja pilsonis vēlas atgriezties mājās (tas attiecas arī uz citu valstu, t.sk. Latvijas valstspiederīgajiem; šajā gadījumā jāuzrāda aviobiļetes vai citi pierādījumi, ka persona izmanto šo ceļu, lai atgrieztos mājās, kā arī ārsta izziņa par veselības stāvokli un apliecinājums, ka molekulārais tests SARS-CoV-2 ir negatīvs vācu, angļu, itāļu vai franču valodā. Dokuments nedrīkst būt vecāks par 4 dienām). Atgriežoties Austrijā, personām tiek noteikta obligāta 14 dienu mājas karantīna. Austrijas ĀM ceļošanas brīdinājums uz Itāliju tiek regulāri aktualizēts: https://www.bmeia.gv.at/reise-aufenthalt/reiseinformation/…/

Atcelti avio reisi no daudzām Šengenas valstīm, un šo reisu atcelšana turpinās. Austrijā vairs nevar ieceļot trešo valstu pilsoņi, kas ierodas no ārpus Šengenas valstīm (izņēmumi attiecas uz diplomātiem, starptautiskajās organizācijās nodarbinātajiem, humanitārajiem ekspertiem, medicīnas personālu, kravas pārvadātāju un preču tranzīta personālu).

Sauszemes robežas ir slēgušas Austrijas kaimiņvalstis Čehija, Slovākija un Ungārija, līdz ar to ieceļošana ar privāto transportlīdzekli no Austrijas šajās valstīs ir apturēta.

Izceļojot no Austrijas uz Vāciju ar avio vai pa sauszemi, robežkontrolei jāpierāda, ka valsts tiek izmantota tranzīta nolūkos un jāuzrāda biļetes uz nākamo transporta savienojumu (piemēram, prāmis no Vācijas uz Latviju).

Ieceļojot Austrijā, Austrijas pilsoņiem vai personām, kurām Austrijā ir pastāvīgā dzīvesvieta (t.sk. Latvijas valstspiederīgajiem) tiek noteikta obligāta 14 dienu mājas karantīna. Pārējiem pie robežas jāuzrāda ārsta izziņa par veselības stāvokli un apliecinājums, ka molekulārais tests SARS-CoV-2 ir negatīvs vācu, angļu, itāļu vai franču valodā. Dokuments nedrīkst būt vecāks par 4 dienām.

Vairāk informācijas par Austrijas robežas šķērsošanas ierobežojumiem lūdzam skatīt Austrijas Ārlietu ministrijas mājaslapā: https://www.bmeia.gv.at/

Līdz 2020.gada 13.aprīlim Austrijā ir noteikti ierobežojošie pasākumi, kā piemēram, publisku pasākumu atcelšana, visu mācību iestāžu slēgšana, lidojumu ierobežojumi.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

 Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija informē, ka Austrijā atsevišķos robežšķērsošanas punktos ar Vāciju, Ungāriju, Itāliju un Slovēniju aizvien ir spēkā robežkontrole – ceļošanas dokumentu pārbaude, šķērsojot robežu.

Ārvalstniekiem, kuri ieceļo Austrijā ar personīgo transportlīdzekli, jāiegādājas vinjete braukšanai pa valsts automaģistrālēm un “S” ceļiem. Vinjete ir uz transporta līdzekļa priekšējā stikla iekšpuses ievietojama neliela ielīme ar sensoru, kas apliecina, ka ir samaksāts Austrijas ceļu nodoklis.

Vinjetes var iegādāties degvielas uzpildes stacijās lielākajos robežšķērsošanas punktos, ieceļojot Austrijā. Ja vinjete nav iegādāta, Austrijas tiesībsargājošajām iestādēm ir tiesības piespriest naudas sodu.

Slēpošanas sezonā vairākos Austrijas reģionos pastāv augsts lavīnu risks, tādēļ aicinām būt uzmanīgiem, ceļojot uz Austrijas Alpiem, kā arī apmeklējot slēpošanas vietas. Iespējama apgrūtināta braukšana pa ceļiem, atsevišķi ceļi var būt slēgti. Aktuālā informācija par lavīnu bīstamību atrodama mājas lapā: http://www.lawinen.at/

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Austrijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Austrijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.