Austrijas Republika

25.01.2021. 14:02
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību Austrijas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai.

No 2020. gada 19. decembra Austrijā bez ierobežojumiem var ieceļot personas no Austrālijas, Dienvidkorejas, Grieķijas, Islandes, Japānas, Jaunzēlandes, Norvēģijas, Singapūras, Somijas un Vatikāna.

Ieceļojot no citām valstīm, kuras nav uzskaitītas augstāk, personām jādodas 10 dienu pašizolācijā, kuru iespējams pārtraukt tikai veicot COVID-19 testu piektajā dienā pēc ierašanās. Pēc negatīva rezultāta saņemšanas pašizolāciju ir iespējams pārtraukt.

No 2021.gada 15.janvāra ieceļošanai Austrijā ir nepieciešams reģistrēties online sistēmā:  https://www.oesterreich.gv.at/themen/coronavirus_in_oesterreich/pre-travel-clearance.html.

Gadījumā, ja persona nav varējusi piereģistrēties online, viņai jāizdrukā, jāaizpilda un jāņem līdzi ceļojumā E (vācu valodā) vai F (angļu valodā) formulārs (Anlage E oder F): https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Haeufig-gestellte-Fragen/FAQ--Reisen-und-Tourismus.html.

Austrija uz laiku ir atjaunojusi stingru robežkontroli ar Čehiju un Slovākiju (personām, šķērsojot robežu, jāparakstās par 10 dienu karantīnas ievērošanu). Robežu iespējams šķērsot tikai galvenajos robežšķērsošanas punktos, mazākie ir slēgti.

Austriju ir atļauts šķērsot tranzītā.

Austrijā līdz 2021. gada 7. februārim tiek pagarināts aizliegums valsts teritorijā nolaisties lidmašīnām no Apvienotās Karalistes un Dienvidāfrikas Republikas, un no 25.janvāra Austrija ir pārtraukusi gaisa satiksmi arī ar Brazīliju.

Austrijas valdība līdz 8.februārim noteikusi pilnīgu valsts karantīnu (“lockdown”), nosakot papildu ierobežojumus sabiedriskajā dzīvē: 

  • Komandantstunda ir noteikta uz visu dienu. 
  • Mājas drīkst pamest tikai darba dēļ, lai iegādātos pirmās nepieciešamības preces (pārtiku, medikamentus, degvielu, pasta pakalpojumus u.tml.), lai apmeklētu reliģiskas iestādes, lai aprūpētu citus cilvēkus vai dzīvniekus, ārkārtas situācijās, kā arī pastaigām vai sportiskām aktivitātēm svaigā gaisā.
  • No 25.janvāra veikalos un sabiedriskajā transportā obligāti ir jānēsā FFP-2 maskas. Līdzšinējā 1 m sociālās distances vietā personām ir jāievēro 2 m distance.

Lēmums par komandantstundu ik pēc 10 dienām atkārtoti jāapstiprina parlamentā.

Valstī klātienē nodarbības ir bērnudārzos un pamatskolās, bet vidusskolās un augstskolās mācības notiek attālināti. Viesnīcas, restorāni, kafejnīcas, bāri un naktsklubi, kā arī sporta zāles un peldbaseini ir slēgti līdz 2021.gada 24.janvārim (ieskaitot). Restorāni drīkst izsniegt ēdienus un dzērienus tikai līdzi ņemšanai vai ar piegādi mājās. Ziemassvētku tirdziņi šajā periodā netiek atļauti.

Vairāk informācijas par COVID-19 izplatību ierobežojošajiem pasākumiem:

https://www.sozialministerium.at/en/Coronavirus/Coronavirus---Information-available-for-download.html

https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassung.wxe?Abfrage=Bundesnormen&Gesetzesnummer=20011194

Vairāk informācijas par Austrijas robežas šķērsošanas ierobežojumiem saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību lūdzam skatīt Austrijas Ārlietu ministrijas mājaslapā: https://www.bmeia.gv.at/.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Slēpošanas sezonā vairākos Austrijas reģionos pastāv augsts lavīnu risks, tādēļ aicinām būt uzmanīgiem, ceļojot uz Austrijas Alpiem, kā arī apmeklējot slēpošanas vietas. Iespējama apgrūtināta braukšana pa ceļiem, atsevišķi ceļi var būt slēgti. Aktuālā informācija par lavīnu bīstamību atrodama mājas lapā: http://www.lawinen.at/

Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija informē, ka Austrijā atsevišķos robežšķērsošanas punktos ar Vāciju, Ungāriju, Itāliju un Slovēniju aizvien ir spēkā robežkontrole – ceļošanas dokumentu pārbaude, šķērsojot robežu.

Ārvalstniekiem, kuri ieceļo Austrijā ar personīgo transportlīdzekli, jāiegādājas vinjete braukšanai pa valsts automaģistrālēm un “S” ceļiem. Vinjete ir uz transporta līdzekļa priekšējā stikla iekšpuses ievietojama neliela ielīme ar sensoru, kas apliecina, ka ir samaksāts Austrijas ceļu nodoklis.

Vinjetes var iegādāties degvielas uzpildes stacijās lielākajos robežšķērsošanas punktos, ieceļojot Austrijā. Ja vinjete nav iegādāta, Austrijas tiesībsargājošajām iestādēm ir tiesības piespriest naudas sodu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Austrijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Austrijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.