Austrijas Republika

10.06.2020. 19:00
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija

Sākot ar 2020. gada 16. jūniju Austrijas varas iestādes atceļ ceļošanas ierobežojumu visām Eiropas Savienības dalībvalstīm (izņemot Zviedriju, Spāniju, Portugāli un Lielbritāniju), Eiropas Ekonomiskās zonas valstīm, kā arī Islandei, Lihtenšteinai, Norvēģijai un Šveicei. Faktiski tas nozīmē, ka ieceļojot Austrijā, personām vairs nevajadzēs uzrādīt Covid-19 testa rezultātu vai uzturēties 2 nedēļu karantīnā. Attiecībā uz Spāniju ierobežojumi paliek spēkā līdz 1.jūlijam, lēmumi par Zviedriju, Portugāli un Lielbritāniju tiks pieņemti vēlāk.

Personām, kas vēlas ceļot Austrijā no valstīm, uz kurām nav attiecināma ierobežojumu atcelšana, saglabājas līdzšinējās prasības: ieceļojot vai šķērsojot tranzītā, jāuzrāda ārsta izziņa par veselības stāvokli un apliecinājums, ka molekulārais tests SARS-CoV-2 ir negatīvs vācu, angļu, itāļu vai franču valodā. Dokuments nedrīkst būt vecāks par 4 dienām.

Austrijā joprojām nevar ieceļot trešo valstu pilsoņi, kas ierodas no ārpus Šengenas valstīm (izņēmumi attiecas uz diplomātiem, starptautiskajās organizācijās nodarbinātajiem, humanitārajiem ekspertiem, medicīnas personālu, kravas pārvadātāju un preču tranzīta personālu).

Vairāk informācijas par Austrijas robežas šķērsošanas ierobežojumiem lūdzam skatīt Austrijas Ārlietu ministrijas mājaslapā: https://www.bmeia.gv.at/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā un https://covid19.gov.lv/atbalsts-sabiedribai/atgriesanas-latvija/pec-atgriesanas-latvija.

 Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija informē, ka Austrijā atsevišķos robežšķērsošanas punktos ar Vāciju, Ungāriju, Itāliju un Slovēniju aizvien ir spēkā robežkontrole – ceļošanas dokumentu pārbaude, šķērsojot robežu.

Ārvalstniekiem, kuri ieceļo Austrijā ar personīgo transportlīdzekli, jāiegādājas vinjete braukšanai pa valsts automaģistrālēm un “S” ceļiem. Vinjete ir uz transporta līdzekļa priekšējā stikla iekšpuses ievietojama neliela ielīme ar sensoru, kas apliecina, ka ir samaksāts Austrijas ceļu nodoklis.

Vinjetes var iegādāties degvielas uzpildes stacijās lielākajos robežšķērsošanas punktos, ieceļojot Austrijā. Ja vinjete nav iegādāta, Austrijas tiesībsargājošajām iestādēm ir tiesības piespriest naudas sodu.

Slēpošanas sezonā vairākos Austrijas reģionos pastāv augsts lavīnu risks, tādēļ aicinām būt uzmanīgiem, ceļojot uz Austrijas Alpiem, kā arī apmeklējot slēpošanas vietas. Iespējama apgrūtināta braukšana pa ceļiem, atsevišķi ceļi var būt slēgti. Aktuālā informācija par lavīnu bīstamību atrodama mājas lapā: http://www.lawinen.at/

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Austrijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Austrijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.