Austrijas Republika

29.03.2021. 12:17
 • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību Austrijas varas iestādes īsteno dažādus drošības pasākumus vīrusa ierobežošanai.

Šobrīd Austrijā bez ierobežojumiem var ieceļot personas no Austrālijas, Dienvidkorejas, Islandes, Jaunzēlandes, Norvēģijas, Singapūras un Vatikāna.

No 2021. gada 10. februāra, ieceļojot no citām valstīm, kuras nav uzskaitītas augstāk (t.sk. Latvijas), personām:

 • Jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts (vai nu PCR jeb molekulārbioloģiskais tests, kas nav vecāks par 72 stundām no testa veikšanas brīža, vai antivielu tests, kas nav vecāks par 48 stundām);
 • Jādodas 10 dienu pašizolācijā, kuru iespējams pārtraukt tikai veicot Covid-19 testu ne ātrāk kā piektajā dienā pēc ierašanās (ieceļošanas diena skaitās kā “0 diena”). Ja ieceļošanas brīdī negatīvs testa rezultāts nevar tikt uzrādīts, tests jāveic nekavējoties pēc ierašanās Austrijā (ne vēlāk kā 24 stundu laikā).
 • Ne agrāk kā 72 stundas pirms iebraukšanas Austrijā elektroniski jāreģistrējas tiešsaistes sistēmā: https://entry.ptc.gv.at/. Ja tehnisku iemeslu dēļ reģistrācija tiešsaistē nav bijusi iespējama, izņēmuma kārtā atļauts izdrukāt, aizpildīt līdzi ņemt formulāru E (vācu valodā) vai F (angļu valodā) (Anlage E oder F): https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Haeufig-gestellte-Fragen/FAQ--Reisen-und-Tourismus.html

No pašizolācijas tiek atbrīvotas šādas izņēmumu grupas:

 • humānās palīdzības sniedzēji;
 • personas, kas ieceļo Austrijā darba pienākumu pildīšanas nolūkos;
 • personu, kas ieceļo Austrijā medicīniskos nolūkos, pavadoņi;
 • personas, kas ieceļo Austrijā tiesisku vai administratīvu prasību izpildei (piemēram, ja saņemts uzaicinājums uz tiesu);
 • Austrijā akreditētie diplomāti, uzrādot leģitimācijas karti;
 • tranzītpasažieri, kas šķērso Austriju bez apstāšanās vai nepametot lidostas tranzīta zonu.

No 2021.gada 8.februāra Austrijā ir spēkā vairāki atvieglojumi: 

 • Komandantstunda noteikta no plkst. 20.00 līdz 06.00 (iepriekš visu diennakti). Komandantstundas laikā mājas drīkst pamest tikai darba dēļ, lai iegādātos pirmās nepieciešamības preces (pārtiku, medikamentus, degvielu, pasta pakalpojumus u.tml.), lai apmeklētu reliģiskas iestādes, lai aprūpētu citus cilvēkus vai dzīvniekus, ārkārtas situācijās, kā arī pastaigām vai sportiskām aktivitātēm svaigā gaisā. Kontaktēšanās atļauta personām no 2 mājsaimniecībām (ne vairāk kā kopumā 4 pieaugušajiem un 6 bērniem).
 • Darbu atsākušas visas tirdzniecības vietas (līdz šim bija atvērti tikai pārtikas veikali un citas pirmās nepieciešamības tirdzniecības vietas), kā arī muzeji, bibliotēkas, arhīvi, botāniskie dārzi un zoodārzi. Šajās vietās noteikts maksimālais apmeklētāju skaits (veikalos jāievēro 20 m2 uz apmeklētāju) un spēkā pastiprināti higiēnas noteikumi, t.sk. FFP2 masku valkāšana;
 • Darbu atsākuši arī skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji (frizieri u.tml.), tomēr tos apmeklējot, jāuzrāda negatīvs PCR vai ātrais “antigen” Covid-19 tests, kas nav vecāks par 48 stundām.

Tomēr uz Lieldienu brīvdienām (spēkā no 1.aprīļa līdz 6.aprīlim) un vēlākā laika posmā Austrijas valdība ir lēmusi pieņemt jaunus ierobežojumus attiecībā uz Vīni, Lejasaustriju un Burgenlandi:

 • Slēgtas būs visas tirdzniecības vietas, izņemot pirmās nepieciešamības preču veikalus;
 • Ar 7.aprīli apmeklējot tirdzniecības vietas (izņemot pirmās nepieciešamības preču veikalus) personām būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts;
 • Slēgti būs visi skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji;
 • Komandantstunda būs spēkā cauru diennakti – pamest dzīvesvietu drīkstēs tikai, lai nodrošinātu pamatvajadzības (iepirktu pārtiku, dotos pie ārsta, u.tml.), kā arī pastaigām vai sportošanai svaigā gaisā;
 • Publiskās iekštelpās personām ir pienākums valkāt FFP2 maskas, ja telpā uzturas vairāk par 1 cilvēku; maksas jāvalkā arī publiskās vietās ārpus telpām, kur pulcējas vairāki cilvēki;
 • Ieviesta pastiprināta robežkontrole.

Pēc Lieldienām sagaidāms, ka atsevišķi ierobežojumi tiks pagarināti.

Ņemot vērā “Dienvidāfrikas” vīrusa mutācijas izplatību Tirolē, stingrākus ieceļošanas noteikumus ieviesusi Vācija un Itālija. Bavārijas robežpunktos no Tiroles tiek ielaistas tikai personas, kas ceļo darba vajadzībām. Tirole Austrijā pasludināta par augsta riska zonu, kurā iebraukt un no kuras izbraukt iespējams tikai, uzrādot negatīvu testa rezultātu.

Austrija uz laiku ir atjaunojusi stingru robežkontroli ar Čehiju un Slovākiju (personām, šķērsojot robežu, jāparakstās par 10 dienu karantīnas ievērošanu). Robežu iespējams šķērsot tikai galvenajos robežšķērsošanas punktos, mazākie ir slēgti.

No 2021.gada 22.marta Austrija ir atjaunojusi gaisa satiksmi ar Apvienoto Karalisti, bet lidojumu no Dienvidāfrikas vai Brazīlijas aizliegums ir pagarināts līdz 4.aprīlim. Apvienotā Karaliste tagad ir klasificēta kā trešā valsts, tādēļ ieceļošana parasti ir aizliegta. Izņēmumi ir spēkā attiecībā uz austriešiem, ES / EEZ pilsoņiem, kuri ceļo ar profesionāliem mērķiem, diplomātiem, neatliekamās palīdzības dienestiem, skolēniem / studentiem, ģimenes apsvērumiem utt.

Vairāk informācijas par Covid-19 izplatību ierobežojošajiem pasākumiem:

https://www.sozialministerium.at/en/Coronavirus/Coronavirus---Information-available-for-download.html

https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassung.wxe?Abfrage=Bundesnormen&Gesetzesnummer=20011194

Vairāk informācijas par Austrijas robežas šķērsošanas ierobežojumiem saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību lūdzam skatīt Austrijas Ārlietu ministrijas mājaslapā: https://www.bmeia.gv.at/.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar korona vīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Slēpošanas sezonā vairākos Austrijas reģionos pastāv augsts lavīnu risks, tādēļ aicinām būt uzmanīgiem, ceļojot uz Austrijas Alpiem, kā arī apmeklējot slēpošanas vietas. Iespējama apgrūtināta braukšana pa ceļiem, atsevišķi ceļi var būt slēgti. Aktuālā informācija par lavīnu bīstamību atrodama mājas lapā: http://www.lawinen.at/

Vietējie likumi un paražas

Ārlietu ministrija informē, ka Austrijā atsevišķos robežšķērsošanas punktos ar Vāciju, Ungāriju, Itāliju un Slovēniju aizvien ir spēkā robežkontrole – ceļošanas dokumentu pārbaude, šķērsojot robežu.

Ārvalstniekiem, kuri ieceļo Austrijā ar personīgo transportlīdzekli, jāiegādājas vinjete braukšanai pa valsts automaģistrālēm un “S” ceļiem. Vinjete ir uz transporta līdzekļa priekšējā stikla iekšpuses ievietojama neliela ielīme ar sensoru, kas apliecina, ka ir samaksāts Austrijas ceļu nodoklis.

Vinjetes var iegādāties degvielas uzpildes stacijās lielākajos robežšķērsošanas punktos, ieceļojot Austrijā. Ja vinjete nav iegādāta, Austrijas tiesībsargājošajām iestādēm ir tiesības piespriest naudas sodu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Austrijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Austrijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Austrijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.