Indonēzijas Republika

15.06.2020. 19:03
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija

Saistībā ar COVID-19 izplatību Indonēzijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Sākot ar 20.03.2020. Indonēzijā aizliegts ieceļot vai pārsēsties uz savienoto lidojumu ceļotājiem, kas pēdējo 14 dienu laikā ir apmeklējuši Ķīnu, Dienvidkoreju, Irānu, Itāliju, Vatikānu, Spāniju, Franciju, Vāciju, Šveici un Lielbritāniju.

Sākot no 20.03. uz vienu mēnesi tiek atcelti visi atvieglojumi, kas attiecināmi uz vīzu izsniegšanu.

Ārzemniekiem ir iespējams pamest valsti, ja ir pieejams transports, kas varētu nogādāt uz mītnes valsti. Savukārt, ja tāds nav pieejams, ir iespēja pieteikties ārkārtas uzturēšanās atļauju (Emergency Stay Permit).

Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, vai reiss tiek nodrošināts, vai meklējiet alternatīvus ceļošanas veidus. Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Indonēzija atrodas seismiski aktīvā zonā. Iespējami vulkānu izvirdumi un zemestrīces, tām sekojoši pēcgrūdieni, dubļu lavīnas un cunami.

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem, kuri plāno apmeklēt vai jau atrodas Indonēzijā, rūpīgi sekot līdzi vietējos plašsaziņas līdzekļos izplatītajai informācijai un gaidāmajiem laika apstākļiem, kā arī ievērot atbildīgo dienestu ieteikumus par evakuāciju.

Vienlaikus aicinām ceļotājus savlaicīgi sazināties ar tūrisma operatoriem un aviokompānijām, lai pārliecinātos, vai izsludinātā situācija neietekmē plānoto avioreisu grafiku.

Politiskā situācija valstī ir stabila, tomēr pastāv augsti terorisma draudi. Ārlietu ministrija iesaka būt īpaši piesardzīgiem brīvdienu laikā: Ziemassvētkos un Jaunajā gadā, Bali Jaunajā gadā (Nyepi), Lieldienās un Neatkarības dienā 17. augustā. Aicinām regulāri sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos par politiskās un drošības situācijas attīstību valstī, kā arī pārliecināties par uzturēšanās vietas drošību.

Vēršam uzmanību, ka teroristi uzbrukuma īstenošanai izvēlas vietas, kurās pulcējas liels skaits cilvēku, īpaši ārvalstnieku – kūrortus, bārus un restorānus, tirdzniecības centrus un tirgus laukumus u.tml.

Iesakām ievērot īpašus piesardzības pasākumus, ceļojot uz Ačehas (Aceh) provinci, Centrālo Sulavesi (Sulawesi Tengah) provinci, it īpaši tās Palu (Palu), Poso (Poso) un Tentenas (Tentena) reģioniem, Moluku (Maluku) provinci, it īpaši tās administratīvā centra Ambonas (Ambon) reģionu, kā arī Papuas (Papua) un Rietumpapuas (Papua Barat) provincēm, ņemot vērā vardarbīgu konfliktu iespējamību.

Valstī pieaug kibernoziegumu skaits, kuru mērķis ir iegūt personu datus un nelikumīgu piekļuvi banku kontiem.

Ārlietu ministrija neiesaka izmantot ūdens transportu – prāmjus, laivas un kuģīšus. To tehniskais stāvoklis nereti ir kritisks, un Indonēzijas atbildīgo dienestu kapacitāte nodrošināt glābšanu uz ūdens ir ļoti ierobežota.

Ja plānojat izmantot vietējās aviolīnijas, aicinām iepazīties ar rekomendācijām mājaslapā: https://aviation-safety.net/

Aicinām uzmanīt personīgās mantas, īpaši materiālās vērtības un dokumentus, jo ārvalstnieki ir iecienīts kabatas zagļu mērķis.

Vietējie likumi un tradīcijas

Aicinām respektēt vietējās tradīcijas un īpaši reģionos ārpus Indonēzijas galvaspilsētas Džakartas atturēties no izaicinoša apģērba un uzvedības.

Vēršam uzmanību, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi, arī  nāvessods.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem, ceļojot uz Indonēziju līdz 30 dienām, ieceļošanas vīza nav nepieciešama, bet var lūgt uzrādīt atpakaļceļa biļeti.

Latvijas nepilsoņiem, dodoties uz Indonēziju, ir nepieciešama vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var saņemt sazinoties ar Latvijā akreditēto Indonēzijas vēstniecību Zviedrijā.

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātos Bandungā un Džakartā, kā arī citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.