Grieķijas Republika

23.09.2020. 12:37
 • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Grieķijas valdība regulāri izvērtē situāciju un lemj par atsevišķu Covid-19 ierobežojošo pasākumu atcelšanu vai turpināšanu:

 • Latvijas valstspiederīgajiem ieceļošana Grieķijā ir atļauta;
 • Grieķijā ir atjaunota avio, sauszemes un jūras satiksme. Starptautiskie avioreisi tiek apkalpoti visās lidostās, tai skaitā reģionālajās;
 • Ieceļojot jāuzrāda ieceļošanas veidlapa “Passenger Location Form - PLF”, kuru jāaizpilda vismaz 24h pirms ieceļošanas valstī. Veidlapai jābūt izdrukātai vai pieejamai mobilajā ierīcē. Uzrādot PLF veidlapu, tiks pieņemts lēmums par Covid-19 vīrusa noteikšanas testa nepieciešamību. Par šo noteikumu neievērošanu var piemērot naudas sodu 500 EUR apmērā;
 • Satiksme starp Grieķijas salām ir atjaunota. Iekāpšanai kuģī nepieciešams uzrādīt veidlapu, kuru var saņemt pie attiecīgā pārvadātāja mājaslapā, biļešu kases vai pie iekāpšanas. Jāievēro 2m distance un jālieto sejas un deguna aizsegs;
 • Taksometros atļauts pārvadāt līdz trim pasažieriem, sejas un deguna aizsegs ir obligāta prasība;
 • Privātajā transportlīdzeklī vienlaicīgi nedrīkst atrasties vairāk par 4 personām;
 • Sabiedriskajā transportā, publiskās vietās, birojos, veikalos, valsts un pašvaldību dienestos, bankās kā arī liftos sejas un deguna aizsega lietošana ir obligāta prasība. Par šo prasību neievērošanu var piemērot naudas sodu 150 EUR apmērā;
 • Obligāta prasība visā valstī ir sociālā distancēšanās – vismaz 2 m;
 • Personas var tikt aicinātas uzrādīt personu apliecinošo dokumentu, aicinām pasi vai eID karti turēt pie sevis, kā arī abus dokumentus neglabāt kopā, lai viena dokumenta zuduma gadījumā jūsu rīcībā paliktu otrs dokuments.
 • Atēnās (Atikas rajons), straujās Covid-19 izplatības dēļ, noteikti papildus pasākumi, kas ir spēkā no 21.09.20. līdz 04.10.2020.:

-  Apturēti iekštelpu un brīvdabas koncerti, tāpat kā filmu seansi telpās.

- Cilvēki no mazāk aizsargātām grupām, piemēram, migranti, kuriem ir pozitīvs vīrusa tests, bet kuriem nav simptomu, tiks pārvietoti uz viesnīcām, kur tiks nodrošināta medicīniskā aprūpe.

- Valsts sektora darbinieku ierašanās darbā notiek pakāpeniski, trīs posmos (plkst. 7:00, 8:00 un 9:00 no rīta).

- Personām virs 65 gadu vecuma un personām kas pieder neaizsargātām grupām, uz 14 dienām ir jāierobežo savi sociālie kontakti un kontakti ar tuvākajiem ģimenes locekļiem.

-Privātā sektora uzņēmumiem spēkā tā pati prasība kā valsts sektorā strādājošiem, tikai darbā ierašanās laiks sadalīts četros posmos.

-40% privāto un valsts uzņēmumu darbinieku jāstrādā attālināti no mājām.

-Kristībās, kāzās un bērēs drīkst piedalīties ne vairāk kā 20 personas.

-Iekštelpās un ārpus telpām atļauts pulcēties ne vairāk kā 9 personām, - izņemot jau atsevišķi reglamentētas teritorijas, piemēram, restorānus.

 •  Ieceļošana Grieķijā pa sauszemi – tikai caur Promachonas sauszemes robežpunktu (Ziemeļgrieķijā – robeža ar Bulgāriju). Ieceļojot Grieķijā caur Promachonas robežpunktu: jāuzrāda negatīvs Covid-19 vīrusa noteikšanas tests (ar oficiālu tulkojumu), kurš veikts 72h ietvaros;
 • jāuzrāda ieceļošanas veidlapa “Passenger Location Form” “PLF”. Visa aktuālā informācija tiek publicēta Grieķijas ziņu aģentūras mājaslapā: www.amna.gr/en.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Grieķijā pieejamas Grieķijas valsts veselības organizācijas mājaslapā: https://eody.gov.gr/en/covid-19/ 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Dažās Grieķijas salās Egejas jūrā, jo īpaši, Lesbas (Lesbos), Hiosas (Chios jeb Xios) un Samas (Samos) salās, reaģējot uz neseno migrantu pieplūdumu no Turcijas, ir notikuši nemieri un vardarbīgas sadursmes. Atrodoties kādā no šīm salām, Ārlietu ministrija aicina būt piesardzīgiem un izvairīties no demonstrācijām vai līdzīgiem masu  pulcēšanās pasākumiem, līdz minimumam ierobežot pārvietošanos salas teritorijā,  kā arī sekot vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ņemot vērā straujo notikumu attīstību migrācijas jomā, aicinām ceļotājus savlaicīgi rūpēties par savu drošību un, pirms apmeklēt Grieķijas-Turcijas pierobežas teritorijas, iepazīties ar vietējo varas iestāžu sniegto informāciju.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties tūristu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās atstāt bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Ārlietu ministrija aicina ņemt vērā, ka Grieķija atrodas seismiski aktīvā reģionā. Tādēļ Latvijas valstspiederīgajiem, kuri apmeklē Grieķiju vai uzturas šajā reģionā, jābūt piesardzīgiem un zemestrīces gadījumā jāievēro vietējo varasiestāžu ieteikumi un norādījumi.

Aicinām ceļotājus iepazīties ar Grieķijas Republikas Civilās aizsardzības ģenerālsekretariāta ieteikumiem par rīcību dažādu katastrofu un dabas stihiju situācijās: https://www.civilprotection.gr/en/media-gallery?tid=69

Vietējie likumi un paražas

Grieķijā regulāri tiek rīkoti streiki, un tādēļ var tikt kavēta sabiedriskā transporta kustība, piemēram, metro, prāmju satiksme uz salām. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par sabiedriskā transporta kustības traucējumiem un vajadzības gadījumā sazināties ar attiecīgā pakalpojuma sniedzējiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Grieķijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Grieķijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Grieķijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.