Grieķijas Republika

05.04.2021. 16:47
 • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 straujo izplatību pasaulē Grieķijas valdība ir ieviesusi virkni pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

 • Latvijas valstspiederīgajiem ieceļošana Grieķijā ir atļauta. Tomēr, neatkarīgi no ieceļošanas veida, obligāti ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, kas veikts vismaz 72 stundas pirms ieceļošanas. Pēc ierašanās 7 dienas jāpavada pašizolācijā. Ja paredzētais uzturēšanās ilgums Grieķijā ir mazāks par nedēļu, pašizolācijā ir jāpavada visas dienas.
 • Ieceļošanas brīdī nejaušas atlases kārtībā var tikt veikts ātrais tests (rapid test), un tikai negatīva testa gadījumā tiks dota atļauja turpināt ceļu.
 • Ieceļojot valstī obligāti jāuzrāda ieceļošanas veidlapa “Passenger Location Form - PLF”, kuru jāaizpilda vismaz 24 stundas pirms ieceļošanas. Veidlapai jābūt izdrukātai vai pieejamai mobilajā ierīcē. Uzrādot PLF veidlapu, tiks pieņemts lēmums par Covid-19 vīrusa noteikšanas testa nepieciešamību. Par šo noteikumu neievērošanu var piemērot naudas sodu 500 EUR apmērā. Iepriekš minētā PFL veidlapa jāaizpilda arī pirms izceļošanas no Grieķijas.

Šobrīd stingro drošības pasākumu dēļ vietējos reisus atļauts izmantot tikai: 

 • lai atgrieztos pastāvīgajā dzīvesvietā (būs nepieciešams dzīvesvietas apliecinājums, piemēram, nodokļu deklarācija);
 • ģimenes atkalapvienošanās nolūkā;
 • uzņēmējdarbības nodrošināšanai;
 • veselības apsvērumu dēļ.

Citu iemeslu dēļ pārvietoties uz citu reģionu šobrīd nav atļauts. Vēršam uzmanību, ka ierobežojumi un noteikumi var tikt mainīti bez iepriekšēja brīdinājuma.

Joprojām striktas prasības ieceļošanai pa sauszemi. Slēgts ieceļošanas punkts Krystallopigi (Albānija) caur robežšķērsošanas punktu Nymfaea (Bulgārija) un ir atļauta tikai kravas satiksme. Robežšķērsošanas punkti Kakavia (Albanijaa), Evzoni (Ziemeļmaķedonija) un Promachonas (Bulgārija) ir atvērti.

Satiksme starp Grieķijas salām tiek nodrošināta. Iekāpšanai kuģī nepieciešams uzrādīt veidlapu, kuru var saņemt pie attiecīgā pārvadātāja mājaslapā, biļešu kases vai pie iekāpšanas. Jāievēro 2 m distance un jālieto sejas un deguna aizsegs.

Personas var tikt aicinātas uzrādīt personu apliecinošo dokumentu, tādēļ aicinām pasi vai eID karti turēt pie sevis, kā arī abus dokumentus neglabāt kopā, lai viena dokumenta zuduma gadījumā jūsu rīcībā paliktu otrs dokuments.

Visā Grieķijas teritorijā ir noteikti stingri drošības pasākumi:

 • Komandantstunda no pulksten 21.00 līdz 05.00;
 • Sejas maskas lietošana obligāta telpās un arī ārpus telpām;
 • Pārvietošanās starp reģioniem nav atļauta;
 • Pārvietošanās ārpus mājvietas atļauta tikai, ja nosūta izziņu uz numuru “13033” un ja ir saņemta atbildes izziņa, tad var doties ārpus mājvietas. Izziņā jānorāda viens no iemesliem (jānorāda dzīvesvietas adrese un pastaigas mērķa numurs atbilstoši sarakstam; ja personai nav mobilā tālruņa ar Grieķijas numuru, šo pašu ziņojumu jāuzraksta uz papīra lapas):

1. Aptiekas vai ārsta apmeklējums;

2. Būtisku preču iegāde, ja piegāde mājās nav iespējama;

3. Bankas apmeklējums;

4. Palīdzības sniegšana personām, kam tas nepieciešams;

5. Laulību, bērnu, kristību apmeklēšana vai dalītas aizgādības situācija;

6. Fiziski vingrinājumi vai mājdzīvnieku izvešana pastaigā.

Par aktuālo informāciju ieceļojot Grieķijā iespējams lasīt Atēnu lidostas mājaslapā: https://www.aia.gr/en/traveler/travellers-info/faq-for-covid19.

Ņemot vērā straujo situācijas maiņu, pirms apmeklēt Grieķiju un tās reģionus, aicinām konsultēties ar Grieķijas institūcijām par konkrētajiem drošības pasākumiem katrā atsevišķā reģionā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar Covid-19 Grieķijā pieejamas Grieķijas valsts veselības organizācijas mājaslapā: https://eody.gov.gr/en/covid-19/

Nacionālā Covid palīdzības tālruņa līnija: “1135”.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas  Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļa vietnē.

Drošības situācija

Dažās Grieķijas salās Egejas jūrā, jo īpaši, Lesbas (Lesbos), Hiosas (Chios jeb Xios) un Samas (Samos) salās, reaģējot uz neseno migrantu pieplūdumu no Turcijas, ir notikuši nemieri un vardarbīgas sadursmes. Atrodoties kādā no šīm salām, aicinām būt piesardzīgiem un izvairīties no demonstrācijām vai līdzīgiem masu pulcēšanās pasākumiem, līdz minimumam ierobežot pārvietošanos salas teritorijā, kā arī sekot vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties tūristu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas - makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml., glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās, piemēram, apģērba iekškabatās un neatstāt tās bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Vēršam uzmanību, ka Grieķija atrodas seismiski aktīvā reģionā. Tādēļ tiem, kuri apmeklē Grieķiju vai uzturas šajā reģionā, jābūt piesardzīgiem un zemestrīces gadījumā jāievēro vietējo varasiestāžu ieteikumi un norādījumi.

Aicinām ceļotājus iepazīties ar Grieķijas Republikas Civilās aizsardzības ģenerālsekretariāta ieteikumiem par rīcību dažādu katastrofu un dabas stihiju situācijās: https://www.civilprotection.gr/en/media-gallery?tid=69

Vietējie likumi un paražas

Grieķijā regulāri tiek rīkoti streiki, un tādēļ var tikt kavēta sabiedriskā transporta kustība, piemēram, metro, prāmju satiksme uz salām. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par sabiedriskā transporta kustības traucējumiem un vajadzības gadījumā sazināties ar attiecīgā pakalpojuma sniedzējiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Grieķijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Grieķijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Grieķijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas