Grieķijas Republika

09.07.2020. 15:46
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Grieķijas valdība pakāpeniski atceļ COVID-19 ierobežojošos pasākumus, katru dienu izvērtējot situāciju un lemjot par atsevišķu pasākumu atcelšanu vai turpināšanu.

  • No 01.07.2020. Grieķija atvērta avio, sauszemes un jūras ieceļošanai. Starptautiskie avioreisi tiek apkalpoti visās tam paredzētajās lidostās (arī reģionālajās). Latvijas valstspiederīgajām personām ir atļauts ieceļot.
  • Ar informāciju par procedūrām, kas Grieķijā tiek veiktas ieceļojot pa gaisu, jūru vai sauszemi, iespējams iepazīties interneta vietnē travel.gov.gr .Ceļotājiem vismaz 24 h pirms ieceļošanas valstī obligāti jāaizpilda on-line veidlapa “Passenger Location Form” (PLF). Veidlapai jābūt izdrukātai vai pieejamai mobilajā telefonā. Uzrādot PLF veidlapu, tiks pieņemts lēmums, vai veikt vai neveikt Covid-19 testu. Uzmanību! Par minētās veidlapas nepildīšanu var piemērot naudas sodu 500 EUR apmērā!
  • Satiksme ar Grieķijas salām ir atjaunota. Uzkāpjot uz kuģa jābūt līdzi aizpildītai standarta veidlapai, jāievēro drošības distance un obligāti jālieto maska.
  • Taksometros atļauts pārvadāt līdz trim pasažieriem. Sabiedriskajā transportā/ taksometrā sejas aizsegs ir obligāts.
  • Privātajā transportlīdzeklī vienlaicīgi nedrīkst atrasties vairāk par 4 personām. 

Joprojām jāievēro 2m distancēšanās. Līdzi jābūt ID vai pasei.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Grieķijas valsts veselības organizācijas mājaslapā: https://eody.gov.gr/en/covid-19/

Visa aktuālā informācija tiek publicēta Grieķijas ziņu aģentūras mājaslapā: www.amna.gr/en.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā un https://covid19.gov.lv/atbalsts-sabiedribai/atgriesanas-latvija/pec-atgriesanas-latvija.

Drošības situācija

Dažās Grieķijas salās Egejas jūrā, jo īpaši, Lesbas (Lesbos), Hiosas (Chios jeb Xios) un Samas (Samos) salās, reaģējot uz neseno migrantu pieplūdumu no Turcijas, ir notikuši nemieri un vardarbīgas sadursmes. Atrodoties kādā no šīm salām, Ārlietu ministrija aicina būt piesardzīgiem un izvairīties no demonstrācijām vai līdzīgiem masu  pulcēšanās pasākumiem, līdz minimumam ierobežot pārvietošanos salas teritorijā,  kā arī sekot vietējo varas iestāžu norādījumiem.

Ņemot vērā straujo notikumu attīstību migrācijas jomā, aicinām ceļotājus savlaicīgi rūpēties par savu drošību un, pirms apmeklēt Grieķijas-Turcijas pierobežas teritorijas, iepazīties ar vietējo varas iestāžu sniegto informāciju.

Lai izvairītos no iespējamām zādzībām, aicinām ceļotājus pievērst pastiprinātu uzmanību  personīgo mantu drošībai, īpaši, atrodoties tūristu plaši apmeklētās vietās, kā arī, izmantojot sabiedrisko transportu. Aicinām personīgās mantas (makus, personu apliecinošus dokumentus u.tml.) glabāt zagļiem grūti pieejamās vietās (piemēram, apģērba iekškabatās) un neatstāt tās atstāt bez uzraudzības (automašīnās, pievērst uzmanību mantu drošībai kafejnīcās, tūrisma objektos fotografēšanās laikā u.tml.).

Ārlietu ministrija aicina ņemt vērā, ka Grieķija atrodas seismiski aktīvā reģionā. Tādēļ Latvijas valstspiederīgajiem, kuri apmeklē Grieķiju vai uzturas šajā reģionā, jābūt piesardzīgiem un zemestrīces gadījumā jāievēro vietējo varasiestāžu ieteikumi un norādījumi.

Aicinām ceļotājus iepazīties ar Grieķijas Republikas Civilās aizsardzības ģenerālsekretariāta ieteikumiem par rīcību dažādu katastrofu un dabas stihiju situācijās: https://www.civilprotection.gr/en/media-gallery?tid=69

Vietējie likumi un paražas

Grieķijā regulāri tiek rīkoti streiki, un tādēļ var tikt kavēta sabiedriskā transporta kustība, piemēram, metro, prāmju satiksme uz salām. Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par sabiedriskā transporta kustības traucējumiem un vajadzības gadījumā sazināties ar attiecīgā pakalpojuma sniedzējiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi var ieceļot Grieķijā bez vīzas, ja plānotais uzturēšanās laiks valstī nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Grieķijā ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Grieķijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.