Korejas Republika

19.10.2020. 20:10
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību pasaulē Dienvidkorejas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai, kas tiek pastāvīgi pielāgoti atbilstoši vīrusa izplatībai.

Vienotais informācijas resurss saistībā ar COVID-19 aktualitātēm Dienvidkorejā atrodams šeit: http://ncov.mohw.go.kr/en/  

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Ieceļošana. Inčonas starptautiskā lidosta ir atvērta ieceļošanai. Visiem ieceļotājiem no ārvalstīm tiek piemēroti piesardzības pasākumi:

  • Tiek veikts bezmaksas COVID-19 tests;
  • Jāaizpilda anketa ar kontaktinformāciju;
  • Mobilajā telefonā jāuzstāda īpaša aplikācija veselības parametru ziņošanai (obligāts nosacījums). COVID-19 pozitīvās personas tiek stacionētas, COVID-19 negatīvajām personām jāievēro 14 dienu paškarantīna (īstermiņa ieceļotājiem, kuriem nav kur palikt paškarantīnas laikā, tiks ierādītas telpas, par kurām noteikta maksa 150'000 KRW dienā; apmaksa jāveic par visu 14 dienu periodu uz priekšu; maksā ir iekļauta uzturēšanās un ēdiens). Par karantīnas neievērošanu paredzēti stingri sodi (līdz 10 miljonu KRW vai līdz 1 gadam cietumā). Ārvalstniekam var piemērot deportāciju un turpmāku liegumu ieceļot valstī. A1, A2, A3 vīzu turētāji netiek pakļauti karantīnai, taču tiek testēti par COVID-19. Arī negatīva rezultāta gadījumā tiek ieteikts ievērot sociālo distancēšanos.

Izceļošana. Ārvalstniekiem iespējams brīvi izceļot (izņemot, ja tiem piemērota karantīna). Tiem, kam legālais uzturēšanās termiņš beidzies vai tuvojas beigām, individuāli jāsazinās ar Dienvidkorejas imigrācijas dienestu (zvanot uz 1345 vai apmeklējot www.hikorea.go.kr), lai risinātu situāciju. Komercreisi uz Eiropu notiek bez ierobežojumiem.

Tranzīts. Tranzīta pasažieriem tiek mērīta temperatūra. Ceļojot tranzītā, jāpārliecinās par to, ka ielidošana un izlidošana paredzēta no vienas un tās pašas lidostas (pie Seulas ir Inčonas un Gimpo lidostas), bagāža jāiereģistrē līdz pat galamērķim, to nebūs iespējams izņemt Inčonas lidostā, jo tādā gadījumā jāšķērso robežkontrole un tiek piemēroti imigrācijas un sabiedrības veselības (14 dienu karantīnas) pasākumi. Lai pārvietotos starp termināļiem, jāizmanto tam speciāli paredzēts transports.

Pagaidu nosacījumi attiecībā uz vīzām. Sakarā ar pasākumiem COVID-19 izplatības ierobežošanai, Dienvidkoreja no 2020.gada 30.aprīļa plkst. 00.00 uz nenoteiktu laiku ir apturējusi bezvīzu ieceļošanas režīmu ar Latviju. Pirms ceļošanas uz Dienvidkoreju lūdzam sazināties ar tuvāko Korejas Republikas vēstniecību.

No 1.jūnija visiem Dienvidkorejas ilgtermiņa vīzu turētājiem (izņemot A1, A2, A3, F4 kategorijas) pirms izceļošanas no Dienvidkorejas imigrācijas dienestā jāsaņem "atļauja atkārtoti ieceļot" Dienvidkorejā. Ja pirms ceļošanas tāda netiks pieprasīta un saņemta, persona zaudēs savu ilgtermiņa uzturēšanās statusu un ilgtermiņa vīza būs jāpieprasa no jauna. Personai, kura atgriežas Dienvidkorejā ar minēto atļauju, jāsagatavo un pēc pieprasījuma jāvar uzrādīt ārsta izziņa angļu valodā, izsniegta ne agrāk kā 48 stundas pirms ceļošanas, par to, ka tai nav COVID-19 raksturīgo simptomu (drudzis, klepus, galvas un muskuļu sāpes, elpošanas grūtības, plaušu iekaisums). No izziņas uzrādīšanas atbrīvotas personas, kuras Dienvidkorejas vēstniecībā saņēmušas "sertifikātu atbrīvojumam no izolācijas".

Obligāta prasība, ieceļojot valstī, ir derīga veselības apdrošināšanas polise, kā arī derīgs ceļošanas dokuments. Latvijas pilsoņi Dienvidkorejā var ieceļot un izceļot no tās līdz pases derīguma termiņa beigām. Dokumenti vīzas noformēšanai iesniedzami Korejas Republikas vēstniecībā Latvijā, J. Alunāna ielā 2, tālrunis +371 6786 9820, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Detalizētāka informācija skatāma vēstniecības mājaslapā: http://overseas.mofa.go.kr/lv-en/index.do. Papildus informāciju iespējams skatīt arī Dienvidkorejas vīzu vietnē internetā - www.visa.go.kr.

Valstī reģistrētajiem ārvalstniekiem ir jāziņo par izmaiņām uzturēšanās vietā 14 dienu laikā pēc dzīvesvietas maiņas tam Imigrācijas birojam, kura jurisdikcijā ir jaunā dzīves vieta. Līdzīgi 14 dienu laikā ir jāziņo Imigrācijas birojam, ja ir veiktas izmaiņas personas datos: vārds, uzvārds, dzimums, dzimšanas datums, pilsonība, pases numurs, pases izdošanas datums un derīguma termiņš.

Valstī reģistrētiem ārvalstniekiem, kuri dzimuši Dienvidkorejā, jānoformē uzturēšanās statuss 90 dienu laikā no dzimšanas dienas, aizpildot pieteikuma formu Imigrācijas birojā, kura jurisdikcijā ir dzīves vieta. Informāciju par Dienvidkorejas imigrācijas likuma prasībām pastāvīgi dzīvojošajiem ārvalstniekiem var saņemt Imigrācijas informatīvajā centrā (Immigration Contact Center) vai pa uzziņu tālruni 1345 (zvanot no ārzemēm +82 1345), vai arī interneta vietnē: https://www.hikorea.go.kr/pt/main_en.pt.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Korejas pussalā ir mazinājies saspīlējums Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas attiecībās. Taču joprojām pastāv iespējamība, ka situācija var mainīties. Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos un iepazīties ar Korejas kompetento iestāžu izstrādātajām vadlīnijām rīcībai krīzes situācijās.

Papildus ir iespējams lejuplādēt mobilo aplikāciju EMRGENCY READY APP, ar kuras palīdzību ir iespējams atrast tuvākos patvērumus un sazināties ar glābšanas dienestiem. Aplikāciju var lejuplādēt šeit:

Dienvidkorejas varasiestādes nereti rīko civilās ārkārtas situāciju mācības – tiek iedarbinātas sirēnas, apturēta transporta plūsma, cilvēki tiek aicināti meklēt patvērumu metro stacijās vai māju pagrabos.

Vietējie likumi un paražas

Stingri aizliegts sabiedriskās vietās lietot alkoholiskos dzērienus un smēķēt. Par narkotisko vielu lietošanu tiek piemērota kriminālatbildība. Jebkādu aizliegto vielu ievešana ir stingri aizliegta.

No 2019. gada 1. jūnija Dienvidkorejā ir aizliegts ievest dzīvnieku izcelsmes produktus (gaļas izstrādājumus, piena produktus, olas, kā arī dzīvnieku barību, našķus un vitamīnus). Ja bagāžā atrodas dzīvnieku izcelsmes produkti, tas jānorāda muitas deklarācijā un jāvēršas ieceļošanas vietas Karantīnas birojā. Noteikumu neievērošanas rezultātā var tikt piemērots naudas sods līdz pat 10 000 ASV dolāriem.

Korejas Republikā ir noteikta stingra likumdošana gadījumos, kas var tikt traktēti kā seksuāla rakstura uzmākšanās. Nereti izklaides vietās tiek aizturēti ārzemnieki, kuriem par šādiem pārkāpumiem tiek piemēroti bargi sodi un lielu kompensāciju piespiedu izmaksa cietušajām personām.

Ceļotāji nereti izvēlas nomāt auto, lai apskatītu valsti un ērti pārvietotos valsts iekšienē. Lai vadītu transportlīdzekli Dienvidkorejā, ir nepieciešama derīga Starptautiskā autovadīšanas atļauja (International Driving Permit). Plašāka informācija pieejama Korejas Tūrisma organizācijas mājaslapā. Ar Latvijā izsniegtu nacionālo autovadītāja apliecību nav atļauts vadīt transportlīdzekļus Dienvidkorejā.

Veselība

Ārlietu ministrija informē, ka īpaši pavasara mēnešos Dienvidkorejā ir izplatīts tā dēvētais dzelteno putekļu piesārņojums (yellow dust pollution). Daļiņu koncentrācijai gaisā sasniedzot paaugstinātu līmeni, varasiestādes aicina uzturēties iekštelpās. Putekļi var būt īpaši bīstami cilvēkiem ar elpceļu saslimšanām un vecāka gadagājuma cilvēkiem. Informācija par dzelteno putekļu koncentrāciju ir pieejama Dienvidkorejas meteoroloģiskās administrācijas interneta vietnē: http://web.kma.go.kr/eng/weather/asiandust/intro.jsp.

Aicinām ceļotājus pievērst uzmanību gaisa kvalitātei Dienvidkorejā, kurai pēdējo gadu laikā ir tendence pasliktināties. Aktuālie gaisa kvalitātes dati pieejami Dienvidkorejas Vides ministrijas uzturētā portālā Air Korea: https://www.airkorea.or.kr/eng, kā arī starptautiskajos gaisa kvalitātes monitoringa portālos, piemēram, https://aqicn.org/map/southkorea/ vai https://www.airvisual.com/south-korea.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties ir pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Korejas Republikā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98.pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.