Islandes Republika

16.01.2021. 00:57
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Islandes varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 19.augusta visiem valstī ieceļojošajiem pasažieriem ir jāveic divi COVID-19 testi. Pirmais ierodoties, bet otrais 5–6 dienas vēlāk. Starp pirmo un otro testēšanu visām personām jāatrodas karantīnā un ar to saistītās izmaksas ir jāsedz pašam. Testu var neveikt, ar nosacījumu, ka pēc ierašanās valstī, persona dodas14 dienu karantīnā, valsts noteiktajā iestādē un visas izmaksas tiek segtas no valsts līdzekļiem. Pirms ierašanās Islandē ceļotājiem ir jāaizpilda anketa, norādot kontaktinformāciju un uzturēšanās vietu Islandē, kā arī informāciju par savu veselības stāvokli.

No 13.01. ir mīkstināta virkne sabiedrisko ierobežojumu. 20 cilvēki var tikties vienlaikus, ierobežotā kapacitātē darbu atsāk sporta klubi. Plašāks personu loks var apmeklēt teātri, kino, restorānus un bēres. Atsāktas bērnu sporta aktivitātes, slēpošanas kūrortu darbība, sporta sacensības (bez līdzjutējiem).

Aktuālā informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID-19 Islandē pieejama: www.covid.is/english.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Islandē ziemas laikā, īpaši kalnu apvidū laika apstākļi var mainīties ļoti strauji. Islandes ziemeļu reģionos pēdējā laikā, sniega vētras novedušas pie 3 liela mēroga lavīnām un pastāv draudi, ka tām var sekot vēl citas. Sniega vētru dēļ pastāv iespēja par slēgtiem ceļiem un atceltiem avio reisiem. Aktuālo informāciju par ceļu stāvokli un to slēgšanu iespējams iegūt Islandes ceļu un piekrastes administrācijas mājas lapā. Aicinām sekot līdzi Islandes meteoroloģisko dienestu laika prognozēm. Islande atrodas vulkāniski un seismiski aktīvā teritorijā. Pirms ceļojuma un tā laikā iesakām iepazīties ar Islandes drošas ceļošanas mājas lapā izvietoto informāciju. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešama ieceļošanas vīza, ar uzturēšanos līdz 3 mēnešiem 6 mēnešu laikā. Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz 3 mēneši. Latvijas pilsoņi var ieceļot Islandē ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā, kura pārstāv Latvijas intereses Islandē vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.