Islandes Republika

09.11.2019. 00:20
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Islande atrodas vulkāniski un seismiski aktīvā teritorijā. Ārlietu ministrija pirms ceļojuma un tā laikā iesaka apmeklēt Islandes drošas ceļošanas mājas lapu: www.safetravel.is, ieskatīties Islandes Meteoroloģijas dienesta mājas lapāIslandes Ceļu un krastu administrācijas mājas lapā. Ceļojot Islandē, mobilajiem tālruņiem jābūt ieslēgtiem un jāseko līdzi vietējo varasiestāžu norādījumiem.

Ieceļošana un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešama vīza ceļojot uz Islandi līdz 3 mēnešiem 6 mēnešu laikā. Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz trīs mēnešiem pēc pēdējās dienas, kad plānots izceļot no valsts.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Islandē arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/,
savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulu Reikjavikā, ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā, kas pārstāv Latvijas intereses Islandē, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.