Islandes Republika

03.04.2020. 14:30
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Aktuālā informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Islandē pieejama: www.covid.is

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā .

Aicinām ņemt vērā, ka Islandē ziemas laikā, īpaši kalnu apvidū laika apstākļi var mainīties ļoti strauji. Islandes ziemeļu reģionos šogad sniega vētras novedušas pie 3 liela mēroga lavīnām un pastāv draudi, ka tām var sekot vēl citas. Sniega vētru dēļ iespējami slēgti ceļi un atcelti avio reisi. Aktuālo informāciju par ceļu stāvokli un to slēgšanu iespējams iegūt Islandes ceļu un piekrastes administrācijas mājas lapā. Aicinām sekot līdzi Islandes meteoroloģisko dienestu laika prognozēm.

Islande atrodas vulkāniski un seismiski aktīvā teritorijā. Ārlietu ministrija pirms ceļojuma un tā laikā iesaka apmeklēt Islandes drošas ceļošanas mājas lapu.

Ceļojot Islandē, mobilajiem tālruņiem jābūt ieslēgtiem un jāseko līdzi vietējo varasiestāžu norādījumiem.

Ieceļošana un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešama vīza ceļojot uz Islandi līdz 3 mēnešiem 6 mēnešu laikā. Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz trīs mēnešiem pēc pēdējās dienas, kad plānots izceļot no valsts.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Islandē arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/,
savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulu Reikjavikā, ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā, kas pārstāv Latvijas intereses Islandē, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.