Islandes Republika

17.09.2020. 19:58
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Islandes valdība ir lēmusi par ceļošanas ierobežojumu samazināšanu no 2020.gada 15.jūnija: ieceļojot Islandē personām ir jāizvēlas lidostā veikt Covid-19 testu vai atrasties pašizolācijā 14 dienas. Līdz 1.jūlijam testu būs iespējams veikt bez maksas. Pēc šī datuma maksa par testa veikšanu būs 15 000 ISK (99 EUR). Bērni, kas dzimuši pēc 2005.gada, ir atbrīvoti no testa veikšanas. Aktuālā informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Islandē pieejama: www.covid.is/english.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Aicinām ņemt vērā, ka Islandē ziemas laikā, īpaši kalnu apvidū laika apstākļi var mainīties ļoti strauji. Islandes ziemeļu reģionos šogad sniega vētras novedušas pie 3 liela mēroga lavīnām un pastāv draudi, ka tām var sekot vēl citas. Sniega vētru dēļ iespējami slēgti ceļi un atcelti avio reisi. Aktuālo informāciju par ceļu stāvokli un to slēgšanu iespējams iegūt Islandes ceļu un piekrastes administrācijas mājas lapā. Aicinām sekot līdzi Islandes meteoroloģisko dienestu laika prognozēm.

Islande atrodas vulkāniski un seismiski aktīvā teritorijā. Ārlietu ministrija pirms ceļojuma un tā laikā iesaka apmeklēt Islandes drošas ceļošanas mājas lapu.

Ceļojot Islandē, mobilajiem tālruņiem jābūt ieslēgtiem un jāseko līdzi vietējo varasiestāžu norādījumiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nav nepieciešama vīza ceļojot uz Islandi līdz 3 mēnešiem 6 mēnešu laikā. Pases derīguma termiņam ir jābūt vismaz trīs mēnešiem pēc pēdējās dienas, kad plānots izceļot no valsts.

Latvijas pilsoņi var ieceļot Islandē arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/,
savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda konsulu Reikjavikā, ar Latvijas vēstniecību Norvēģijā, kas pārstāv Latvijas intereses Islandē, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.