Ukraina

28.12.2020. 15:14
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Ukrainas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ārvalstniekiem, ieceļojot Ukrainā, jābūt noformētai veselības apdrošināšanas polisei, kas sedz ārstēšanās izdevumus COVID-19 saslimšanas gadījumā. Apdrošināšanas kompānijai jābūt reģistrētai Ukrainā, vai arī, ja reģistrēta citur, ar pārstāvniecību vai sadarbības partneri Ukrainā.

Arī šķērsojot valsti tranzītā jābūt noformētai šādai veselības apdrošināšanai.

Apdrošināšanas polise netiek pieprasīta:

  • pastāvīgi Ukrainā dzīvojošiem ārvalstniekiem ar uzturēšanās atļaujām;
  • bēgļiem un patvēruma meklētājiem;
  • starptautisko vai humāno misiju vai organizāciju locekļiem;
  • Ukrainā akreditēto diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, oficiālo starptautisko pārstāvniecību darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem.

Ukrainas varas iestādes valstis sadalījušas pēc to saslimstības rādītājiem “zaļās” un “sarkanās” zonas valstīs, detalizēts valstu saraksts šeit . Ieceļotājiem no “zaļās zonas” valsts nav jāievēro pašizolācija. Ceļojot no “sarkanās zonas” valstīm (šobrīd arī Latvijas), jāievēro 14 dienu pašizolācija, lietojot mobilo aplikāciju “Action”. Tās instalēšana un lietošana ir obligāta. https://visitukraine.today/#diya

Bērniem līdz 12 gadu vecumam un Ukrainā akreditēto diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību, oficiālo starptautisko pārstāvniecību darbiniekiem pašizolācija nav jāievēro, ja vien viņi nav bijuši kontaktā ar COVID-19 slimnieku.

Ārzemniekiem, kuri ieceļo no valstīm, kurās saslimšanas gadījumu skaits pārsniedz 40 uz 100 000, obligāta 14 dienu pašizolācija. Aktuālo valstu sarakstu ar saslimstības rādītājiem var apskatīt: https://moz.gov.ua/.

Pašizolācija nav obligāta personām, kuras var uzrādīt negatīvu COVID-19 testu, veiktu ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Ukrainā. To var veikt arī pēc ierašanās.

Informāciju par aktuāliem robežšķērsošanas punktiem lūdzam meklēt: https://dpsu.gov.ua/en/checkpoints/. Noderīga informācija par ieceļošanu Ukrainā: šeit.

Aktuālā informācija par COVID-19 izplatību Ukrainā ir atrodama Veselības Ministrijas mājaslapā. Ukrainas Veselības ministrija pieņēmusi lēmumu:

  • noteikt karantīnu personām, kurām noteikta COVID-19 diagnoze un kuras izvairās no ārstēšanas brīvprātīgā kārtībā;
  • noteikt obligātu medicīnisko apsekošanu personām, kurām ir COVID-19 simptomi vai kuras atradušās kontaktā ar personām, kurām noteikta COVID-19 diagnoze, ja šīs personas atsakās no apsekošanas brīvprātīgā kārtībā;
  • noteikt šādu personu obligātu hospitalizāciju.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Saskaņā ar Latvijas nostāju Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes jautājumos, Krimas Autonomā Republika (Crimea) tiek atzīta par neatņemamu Ukrainas sastāvdaļu, tāpēc ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus neapmeklēt šo Krievijas Federācijas prettiesiski anektēto Ukrainas teritoriju.

Ārlietu ministrija aicina atturēties no braucieniem uz Luhanskas (Luhansk) un Doņeckas (Donetsk) apgabaliem, īpaši Ukrainas valdības nekontrolētajām Luhanskas un Doņeckas teritorijām saspringtās drošības situācijas dēļ.

Iespējas nodrošināt konsulāro palīdzību ceļotājiem Ukrainas valdības nekontrolētajās teritorijās ir ārkārtīgi ierobežotas.

Ukrainas valdība ir noteikusi, ka Krimas jūras ostas: Kerča (Kerch), Jalta (Yalta), Sevastopole (Sevastopol), Feodosija (Feodosiia) un Eipatorija (Yevpatoriia) ir slēgtas starptautiskajai kuģošanai. Par šo faktu ir informētas Starptautiskās Jūrniecības organizācijas dalībvalstis.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem nav nepieciešama vīza ieceļošanai Ukrainā, uzturoties valstī līdz 90 dienām 180 dienu laikā.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Ukrainā ir jānoformē vīza Ukrainas vēstniecībā Latvijā, informācija interneta vietnē: http://latvia.mfa.gov.ua/ua

Pasei jābūt derīgai vēl 3 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Saskaņā ar spēkā esošajiem Ukrainas normatīvajiem aktiem iebraukt Krievijas Federācijas prettiesiski anektētajā Ukrainas administratīvajā teritorijā atļauts tikai caur Ukrainas robežkontroles punktiem, likumos noteiktajā kārtībā saņemot īpašu Ukrainas varas iestāžu atļauju. Par neatļautu Ukrainas robežas šķērsošanu, ierodoties Krimā var iestāties likumā noteiktā atbildība, tai skaitā aizliegums turpmāk ieceļot Ukrainā. Detalizētu informāciju par ieceļošanas kārtību Krimā var saņemt Ukrainas vēstniecībā Latvijā, informācija interneta vietnē: http://latvia.mfa.gov.ua/ua

Vēršam uzmanību, ka Latvijas pilsoņiem ieceļošanai Krimā Krievijas Federācija pieprasa arī Krievijas Federācijas vīzu, jo Krievijas Federācijas iestādes prettiesiski anektēto Ukrainas administratīvo teritoriju uzskata par Krievijas teritoriju. Tas nekādā gadījumā nemaina Latvijas Republikas oficiālo nostāju attiecībā uz nelikumīgi anektētās Krimas statusu.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas Republikas vēstniecību Ukrainā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.