Senmartēnas sala

10.04.2021. 12:22
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Senmartēnas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020. gada 1. jūlija Senmartēnas robežas ir atvērtas. Valstu saraksts, no kurām nav atļauts ieceļot, publicēts šeit. Ja valsts nav zema saslimstības riska sarakstā vai aizliegto valstu sarakstā, tā jāuzskata par augsta saslimstības riska valsti.

Ar ieceļošanas prasībām var iepazīties šeit .

Pirms ierašanās Senmartēnā, visiem ieceļotājiem ir  jāaizpilda  veidlapa un jāsaņem atļauja ieceļošanai, bez autorizācijas personas netiks ielaistas lidmašīnā, arī tranzīta pasažieri. Elektroniskā veselības autorizācijas sistēma pieteikumu var apstrādāt līdz pat 12 stundām, apstiprinājums ieceļošanai tiks nosūtīts elektroniski, tas jāizdrukā un jāuzrāda ieceļojot. Arī negatīvas atbildes gadījumā tā tiks nosūtīta elektroniski.

Visiem ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 tests, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas, kā arī jābūt noformētai veselības apdrošināšanai, kas sedz ārstniecības izdevumus Covid-19 saslimšanas gadījumā. Bērni, jaunāki par 10 gadiem, ir atbrīvoti no testa prasības, bet nav atbrīvoti no atļaujas ieceļot saņemšanas. Vairāk informācijas par prasībām veselības apdrošināšanai šeit.

Ceļojot jālieto sejas aizsargmaskas.

Ieceļojot tiek vizuāli novērtēts personas veselības stāvoklis, veikta ķermeņa temperatūras mērīšana, kā arī aizdomu gadījumā var tikt veikts atkārtots Covid-19 tests, izmaksas sedzot no personīgajiem līdzekļiem. Personām, kas ieceļo no augsta saslimstības riska valstīm, jānovēro sava veselība 14 dienas.

Sekojiet varas iestāžu norādījumiem un ieteikumiem. Francijai piederošajā salas daļā konsultatīvais tālrunis par Covid-19 vīrusu ir 0 800 130 000.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Vēršam uzmanību, ka Senmartēna (Francijai piederošā daļa Saint-Martin un Nīderlandei piederošā daļa Sint Maarten) tiek izmantota narkotisko vielu tranzītam no Dienvidamerikas uz Eiropu un Ziemeļameriku. Ņemot vērā minēto, aicinām ceļotājus neatstāt savu personīgo bagāžu bez uzraudzības, kā arī nepiekrist citu personu piedāvājumam pārvest jums nepiederošus sūtījumus.

Iesakām rūpēties par savu personīgo mantu drošību un nezaudēt modrību tūristu iecienītās atpūtas vietās, jo ārvalstnieki ir iecienīts kabatas zagļu mērķis. Izmantojot taksometru pakalpojumus, aicinām izvēlēties reģistrētas taksometru firmas.

Viesuļvētru sezona Karību jūras reģionā ilgst no jūnija līdz novembrim. Dodoties uz Senmartēnu, Ārlietu ministrija iesaka rūpīgi iepazīties ar laika prognozi, sekot līdzi vietējos plašsaziņas līdzekļos izplatītajiem brīdinājumiem par gaidāmajiem laika apstākļiem, kā arī ievērot atbildīgo dienestu sniegtās rekomendācijas. Ar detalizētu informāciju par gaidāmajiem laika apstākļiem reģionā var iepazīties arī ASV Nacionālā viesuļvētru centra (US National Hurrican Center) mājaslapā: http://www.nhc.noaa.gov.

Vietējie likumi un paražas

Ceļotājiem vienmēr jānēsā līdzi personu apliecinoši dokumenti vai personu apliecinošu dokumentu kopijas.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Pasei ieceļošanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus. Lai saņemtu detalizētu informāciju par ieceļošanas noteikumiem Senmartēnā, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Nīderlandes Karalistes vēstniecību, ja ieceļojat Nīderlandei piederošajā salas dienvidu daļā Sintmārtenā (Sint Maarten), vai ar Latvijā akreditēto Francijas Republikas vēstniecību, ja ieceļojat Francijai piederošajā salas ziemeļu daļā Senmartēnā (Saint-Martin).

Veselība

Pasaules Veselības organizācija informē, ka Senmartēna salā ir apstiprināti vairāki saslimšanas gadījumi ar Zika vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt tuvākajā Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībā.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.