Kataras Valsts

22.07.2020. 21:01
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Sākot ar 1. augustu tiek plānots atsākt daļu no lidojumiem.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Kataras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Katarā aizliegts iebraukt jebkuram ārzemniekam. Visi lidojumi ir pārtraukti ar 2020.gada 18.martu (izņemot tranzīta un kravas preču lidojumus), pārtraukts ir arī sabiedriskais transports (metro, autobusi). Par iespējām šķērsot valsti tranzītā ir jāsazinās ar savu aviopārvadātāju. 

Valstī ir slēgtas visas publiskās vietas (mācību iestādes, institūti, lielveikali, parki, u.c.). Atvērti ir pārtikas veikali, aptiekas, daļa no mošejām un restorāniem. Sejas masku nēsāšana jebkurā publiskā vietā ir obligāta, par maskas nenēsāšanu draud liels sods (cietumsods un naudassods līdz pat $55,000). 

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Tā kā Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti, Bahreina un Ēģipte ir pārtraukušas diplomātiskās attiecības ar Kataru, gaisa satiksme starp šīm valstīm ir apgrūtināta. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus, kuri brauc caur Dohu vai dodas uz šo pilsētu, ieskaitot tos, kuriem ir apstāšanās vienā no iepriekš minētajām valstīm, sazināties ar savu aviosabiedrību.

Savukārt Saūda Arābija ir slēgusi arī sauszemes robežu ar Kataru.

Saistībā ar terorisma draudiem, kā arī saspīlējumu reģionā Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību, apmeklējot Kataru un uzturoties sabiedriskās vietās, ko apmeklē liels cilvēku skaits un kuras var kļūt par teroristisku uzbrukumu mērķi.

Vietējie likumi un paražas

Aicinām ceļotājus pirms Kataras apmeklējuma rūpīgi iepazīties ar vietējiem likumiem un paražām, jo tie būtiski atšķiras no Latvijā ierastā.

Aicinām cienīt vietējās tradīcijas, likumus un reliģiju un ar savu rīcību, uzvedību vai apģērbu neaizskart vietējo iedzīvotāju godu un cieņu, it īpaši svētā mēneša Ramadāna laikā vai apmeklējot reliģiskas nozīmes vietas. Atgādinām, ka valdības un militāru objektu fotografēšana un filmēšana ir aizliegta, un par šādu rīcību var tikt piemērots arests. Arī vietējo iedzīvotāju un reliģisku norišu vai objektu fotografēšana un filmēšana var izraisīt asu nosodījumu.

Alkohola ievešana valstī ir aizliegta, tāpat kā tā lietošana vai atrašanās sabiedriskās vietās reibuma stāvoklī.

Vienlaikus atgādinām, ka valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargs sods.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laika posmā un  ieceļošanas mērķis ir tūrisms, Latvijas pilsoņi ieceļošanas vīzu Katarā var saņemot Dohas starptautiskajā lidostā, uzrādot pilsoņa pasi, kas derīga vēl vismaz 6 mēnešus pēc izceļošanas  un aviobiļeti, kas apliecina izceļošanu no valsts. Ja ieceļošanai Katarā tiek izmantots sauszemes vai jūras ceļš, vīza pirms plānotā ceļojuma jāsaņem Kataras vēstniecībā Polijā.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Katarā vīza jāsaņem pirms brauciena Kataras vēstniecībā Polijā.

Par vīzas saņemšanas iespējām un citiem ar ieceļošanu Katarā saistītiem jautājumiem Ārlietu ministrija aicina interesēties Kataras vēstniecībā Polijā.

Veselība

Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0,  kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par tropisko slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās, taču vēršam uzmanību, ka iespējas sniegt konsulāro palīdzību ir ierobežotas.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.