Korejas Tautas Demokrātiskā Republika

24.10.2020. 12:27
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Ziemeļkorejas (Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas) varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Ir pārtraukta dzelzceļa un avio satiksme. Ārvalstnieki, kas būs ieceļojuši Ziemeļkorejā no vīrusa skartajām valstīm tiks ievietoti 30 dienu ilgā karantīnā un medicīniski novēroti.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Lai gan Ziemeļkorejā ir zems terorisma draudu līmenis, tomēr, ņemot vērā saspringto politisko situāciju Korejas pussalā, Ārlietu ministrija stingri neiesaka Latvijas valstspiederīgajiem apmeklēt Ziemeļkoreju.

Ziemeļkoreja ir veikusi vairākus ballistisko raķešu un kodolizmēģinājumus, tādējādi klaji pārkāpjot ANO Drošības padomes apstiprinātās rezolūcijas. Ziemeļkorejas līdzšinējā provokatīvā rīcība un agresīvā retorika, izsakot militāra rakstura draudus, radījusi apdraudējumu stabilitātei un drošībai reģionā un pasaulē.

Starptautiskās cilvēktiesību uzraudzības organizācijas pastāvīgi ziņo par sistemātiskiem un plaša mēroga cilvēktiesību pārkāpumiem Ziemeļkorejā.

Vietējie likumi un paražas

Ziemeļkorejā uz ceļotājiem attiecas īpaši un stingri uzvedības noteikumi. Valstī tiek piemēroti bargi sodi par rīcību, izteikumiem vai jokiem, ko varasiestādes var uzskatīt par necieņas izrādīšanu pret Ziemeļkorejas politisko sistēmu un tās vadību. Pēdējos gados Ziemeļkorejas varasiestādes vairākus ārvalstu ceļotājus ir aizturējušas un notiesājušas ar brīvības atņemšanu uz vairākiem gadiem.

Ziemeļkorejā nav atļauta fotografēšana un filmēšana bez iepriekšēja saskaņojuma.

Ceļotājiem vienmēr jābūt gataviem uzrādīt personu apliecinošus dokumentus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Saistībā ar jaunā koronavīrusa izplatību, visiem ārvalstniekiem, kuri ieceļo Ziemeļkorejā no Ķīnas, tiek noteikta 15 dienu karantīna.

Ieceļošana Ziemeļkorejā galvenokārt notiek organizētu tūrisma grupu sastāvā.

Ieceļošana Ziemeļkorejā un izceļošana no tās caur Dienvidkorejas robežšķērsošanas punktiem nav iespējama, jo robeža ir slēgta.

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ziemeļkorejā ir jānoformē vīza Latvijā akreditētajā Ziemeļkorejas vēstniecībā Zviedrijā, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: + (46) 876 738 36.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.