Maldīvijas Republika

07.11.2020. 21:13
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Maldīvijas Republikas prezidents ir pieņēmis lēmumu ar š.g. 15. jūliju atvērt robežas un atļaut ieceļot valstī visiem Eiropas Savienības pilsoņiem, ievērojot visus piesardzības pasākumus.

Ieceļojot Maldīvijas Republikā obligāta prasība – uzrādīt apliecinājumu par veiktu COVID-19 testu, kura rezultāts ir negatīvs.

Aicinām iepazīties ar Maldīvijas Republikas Tūrisma Ministrijas sagatavotajām vadlīnijām, ieceļošanai valstī.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka būt piesardzīgiem un izvairīties no demonstrāciju norises vietām. Tāpat aicinām ievērot vietējo varasiestāžu norādījumus un sekot jaunākajai informācijai plašsaziņas līdzekļos. Valstī  pastāv vispārēji terorisma draudi.

Vietējie likumi un paražas

Maldīvu salās likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms Maldīvijas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Maldīvu salās ir īpaši bargi likumi attiecībā uz narkotisko vielu lietošanu un izplatīšanu, par ko var piespriest pat mūža ieslodzījumu. 

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Maldīvu salās var ieceļot bez vīzas un uzturēties līdz 30 dienām no ieceļošanas brīža. Ieceļojot jāuzrāda pase ar derīguma termiņu vismaz 6 mēneši, atpakaļ/tālāk ceļa biļete, finanšu līdzekļi (150 USD/dienā) vai apstiprināta viesnīcas rezervācija. Sīkāku informāciju par ieceļošanu Maldīvu salās var saņemt, sazinoties ar Maldīvijas vēstniecību Lielbritānijā.

Veselība

Saistībā ar Zikas vīrusa izplatīšanās risku Maldīvijā, iesakām pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas atrodama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapākā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības vai citas Eiropas Savienības dalībvalsts pārstāvniecības, konsulārās palīdzības sniegšana ceļotājiem šajā reģionā ir apgrūtināta.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.