Apvienotie Arābu Emirāti

04.02.2019. 11:33
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Pieaugot terorisma draudiem pasaulē, aicinām ceļotājus ārvalstīs ievērot maksimālu piesardzību un īpaši izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, kas šī iemesla dēļ bieži kļūst par teroristu uzbrukuma mērķi. Terorisma uzbrukumu draudu līmenis Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) pilsētās var būt mainīgs, svārstoties no zema līdz ļoti augstam, īpaši lielākajās pilsētās, tādēļ aicinām ceļotājus būt piesardzīgiem, izmantojot sabiedrisko transportu un apmeklējot tūristu iecienītas vietas.

Tā kā AAE uz laiku ir pārtraukuši diplomātiskās attiecības ar Kataru, no 2017. gada 6. jūnija ir daļēji vai pilnībā slēgta visa veida robežas šķērsošana starp AAE un Kataru. Ja tuvākajā laikā plānots ieceļot vai izceļot no Kataras, iesakām sazināties ar tūrisma kompāniju vai pārvadātāju un pārliecināties par plānotā reisa aktualitāti. Tāpat lūdzam pievērst uzmanību, ka atbalsta paušana Katarai sociālajos medijos vai cita veida komunikācijā valstī tiek uzskatīta par pārkāpumu, kā rezultātā var tikt piemērots naudas vai cietumsods.

Vietējie likumi un paražas

AAE likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ aicinām ceļotājus pirms AAE apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Neprecētiem pāriem īpaši jāizvērtē ieceļošanas neatliekamība AAE, it sevišķi sievietēm – grūtniecēm, jo var rasties problēmas, šķērsojot robežu. Jebkādas tuvas attiecības neprecētiem pāriem AAE ir uzskatāmas par sodāmu rīcību, var tikt piemērots pat apcietinājums vai deportācija no valsts.

Ja ceļojuma laikā līdzi plānojat ņemt medikamentus, aicinām rūpīgi iepazīties ar medikamentu sarakstu, kuriem ievešanai AAE ir nepieciešama ārsta izziņa angļu valodā ar paskaidrojumu, kādam nolūkam zāles nepieciešamas un medikamentu daudzums. Ar medikamentu sarakstu var iepazīties divās interneta vietnēs: http://www.uae-embassy.org/sites/default/files/Guidelines%20for%20carrying%20medecines%20to%20UAE.pdf un http://www.mohap.gov.ae/en/AwarenessCenter/Pages/UnauthorizedMedicines.aspx

Saistībā ar AAE Veselības ministrijas paziņojumu 2018. gada oktobrī visiem AAE rezidentiem un tūristiem pirms iebraukšanas AAE ir nepieciešams aizpildīt anketu: http://www.mohap.gov.ae/en/services/Pages/361.aspx par medikamentu ievešanu AAE personīgajai lietošanai. Norādes par anketas aizpildīšanu ir pieejamas Veselības ministrijas mājaslapā:

http://www.mohap.gov.ae/Files/MOH_Service/361/User%20Manual%20-%20Import%20and%20Export%20Services.pdf

Neskaidrību gadījumos lūdzam sazināties ar Veselības ministriju pa e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tālruni: +971 2 652 0500.

Ja persona AAE ierodas bez nepieciešamās atļaujas un dokumentiem, tad medikamenti uz robežas var tikt konfiscēti un persona var tikt saukta pie atbildības saskaņā ar AAE normatīvajiem aktiem.

Veselības ministrija norāda, ka persona var ievest 3 mēnešiem paredzētu medikamentu daudzumu, bet ja medikamenti ir AAE īpaši kontrolējamo medikamentu sarakstā – līdz 1 mēnesim paredzētu medikamentu daudzumu.

Elektroniskās cigaretes valstī ir aizliegtas, tās var konfiscēt. Lamu vārdu un nepieklājīgu žestu izmantošana AAE ir uzskatāma par nepiedienīgu rīcību un var tikt sodīta ar apcietinājumu vai deportāciju no valsts.

Aizliegts fotografēt valdības ēkas un militārus objektus. Aizliegts fotografēt AAE iedzīvotājus bez viņu atļaujas.

Ja lietosiet satelīta telefonus, ierakstīšanas ierīces, radio raidītājus, jaudīgas foto vai video kameras, var tikt pieprasīta lietošanas licence.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi uz AAE var ceļot bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām 180 dienu periodā, ja ieceļošanas mērķis nav algots darbs.

Latvijas nepilsoņi vīzu īstermiņa ieceļošanai AAE ar tūrisma mērķi var saņemt AAE vēstniecībā Latvijā. Detalizēta informācija par vīzas saņemšanas kārtību pieejama, sazinoties ar AAE vēstniecību: e-pasts:  Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: (371) 671 122 41.

Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Saskaņā ar 2018. gada martā no kompetentajām AAE iestādēm saņemto informāciju Latvijas nepilsoņa pases ir derīgas ieceļošanai AAE tikai tūrisma nolūkos un nav derīgas AAE uzturēšanās atļaujas saņemšanai.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību AAE vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.