Kipras Republika

17.01.2021. 10:04
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību pasaulē Kipras valdība ir ieviesusi virkni pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 15.01.2021. Latvija tiek iekļauta Kipras C valstu sarakstā. Tas nozīmē, ka ieceļot Kiprā no Latvijas drīkstēs tikai atsevišķu kategoriju personas:

  • Kipras pilsoņi, kuri pastāvīgi dzīvo Kipras Republikā, un viņu ģimenes locekļi (ārvalstu laulātie un viņu nepilngadīgie bērni);
  • Ārvalstnieki, kas ir Kipras pastāvīgie rezidenti;
  • Speciālo atļauju turētāji (detalizēta informācija šeit).

Visiem, kas ieceļo Kiprā no C kategorijas valstīm:

  • Ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests, kurš ir veikts pēdējo 72 stundu (3 diennaktis) laikā. 
  • 24 stundas (viena diennakts) pirms ieceļošanas valstī jāreģistrējas platformā  Cyprus Flight Pass Platform un jāpievieno dokuments par negatīvu COVID-19 testu.  Tests ir jāveic sertificētā medicīnas laboratorijā, un testu apliecinošam dokumentam ir jābūt tulkotam angļu valodā. Bērniem līdz 6 gadu vecumam tests nav nepieciešams.
  • Ir jāpavada 14 dienas pašizolācijā.
  • 48 stundas pirms 14 dienu pašizolācijas pārtraukšanas, personai ir pienākums veikt COVID-19 molekulāro pārbaudi par saviem līdzekļiem. Laboratorijas testa rezultāts jānosūta uz adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Uzmanību! Pirms došanās uz Kipru, lūdzam obligāti iepazīties ar ieceļošanas noteikumiem šeit: https://www.hermesairports.com/covid-19/travelling-to-cyprus.

Visa Kipras institūciju informācija saistībā ar Covid-19, vadlīnijas un norādījumi: https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng

Īpašu uzmanību aicinām pievērst faktam, ka visā Kipras teritorijā ir noteikta komandantstunda laikā no 21:00 līdz 05:00.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Informējam, ka saskaņā ar Kipras likumiem legālas iebraukšanas un izbraukšanas vietas Kiprā ir ostas un lidostas, kas atrodas valdības kontrolētajā teritorijā: Larnakas un Pafosas lidostas, Larnakas, Limasolas, Latsi un Pafosas ostas. Ierašanās Kiprā caur ostu vai lidostu, kas atrodas Kipras valdības nekontrolētajā salas ziemeļu daļā, tostarp Erkanas lidosta, tiek uzskatīta par nelikumīgu.

Buferzonas šķērsošana virzienā no Kipras ziemeļdaļas uz Kipras Republikas brīvo teritoriju ir atļauta tikai Kipras pilsoņiem un personām, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Kiprā.

Citas personas buferzonu var šķērsot vienīgi humānu iemeslu dēļ (nopietnas veselības problēmas vai steidzama medicīniskā palīdzība, ģimenes locekļa nāve) uzrādot attiecīgu dokumentālu pierādījumu.

Vēršam uzmanību, ka Kipras ziemeļdaļa nav Kipras Republikas valdības kontrolē, un Latvija neatzīst Kipras ziemeļdaļas pārvaldi. Tādēļ Latvijas valstspiederīgajiem, kuri ieceļo Kipras ziemeļdaļā, iespējas saņemt konsulāro palīdzību ir ierobežotas. Aicinām rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ieceļot minētajā teritorijā!

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Kiprā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Kiprā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Grieķijā, kas pārstāv Latvijas intereses Kiprā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas Goda ģenerālkonsulātā Limasolā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., tālrunis: +357 25 840 300.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.