Kipras Republika

23.03.2020. 14:42
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Informācija saistībā ar koronavīrusa COVID-19 strauju izplatību Eiropā

Satiksme un ieceļošanas pasākumi privātpersonām

Ar 21.03. Kiprā ir slēgtas visas viesnīcas izņemot trīs, valsts norādītās, viesnīcas, kuras uzņems tūristus līdz 28.03. (Hylatio Tourist Village, Panareti Coral Bay Resort, Napasol Boutique Hotel). No 13.03.2020. Kiprā ir liegta ieceļošana ārvalstniekiem. Ieceļot Kiprā atļauts: Kipras pilsoņiem, Kiprā pastāvīgi dzīvojošām personām, Kiprā studējošiem ES un trešo valstu pilsoņiem, Kiprā akreditētiem diplomātiem u.c. personām, kas saņēmušas kompetentās ministrijas atļauju. Ieceļojot jāuzrāda derīga ārsta zīme (ne senāka kā 4 dienas), ka persona nav inficējusies ar COVID-19. Tiek piemērota obligāta 14 dienu karantīna valsts norādītā vietā. Kipras lidostas un ostas ir atvērtas tikai repatriācijas reisiem. No 21.03.2020. ir apturēti lidojumi ar 28 valstīm, tai skaitā, Latviju, Lietuvu, Krieviju, un Grieķiju (Pilns saraksts: Bahrein, Belarus, Belgium, Bulgaria, Egypt, Estonia, Germany, Hungary, Ireland, Israel, Jordan, Latvia, Lebanon, Lithuania, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Qatar, Romania, Russia, Serbia, Slovakia, Sweden, Switzerland, Ukraine, United Kingdom and Greece)

Ierobežojumi valstī

Ir slēgtas: valsts un privātskolas līdz 10. aprīlim, publiskās ēdināšanas vietas, veikali (izņemot pārtikas veikalus), privātā sektora uzņēmumu darbība ir apstādināta.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija informē, ka saskaņā ar Kipras Republikas likumiem legālas iebraukšanas un izbraukšanas vietas Kiprā ir ostas un lidostas, kas atrodas valdības kontrolētajā teritorijā: Larnakas un Pafosas lidostas, Larnakas, Limasolas, Latsi un Pafosas ostas. Ierašanās Kiprā caur ostu vai lidostu, kas atrodas Kipras valdības nekontrolētajā salas ziemeļu daļā, tostarp Erkanas lidosta, tiek uzskatīta par nelikumīgu. Ceļotāji, kas atrodas Kipras Republikā un vēlas apmeklēt Kipras valdības nekontrolēto teritoriju salas ziemeļos, var to izdarīt, šķērsojot oficiālos zaļās līnijas pārejas punktus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Kiprā var uzturēties līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Kiprā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem,  kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Grieķijā, kas pārstāv Latvijas intereses Kiprā, vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu:Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas Goda ģenerālkonsulātā Limasolā: e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , tālrunis: +357 25 840 300.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.