Japāna

11.10.2020. 20:11
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Japānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Ieceļot valstī šobrīd drīkst tikai Japānas pilsoņi, to ģimenes locekļi un ārvalstnieki ar uzturēšanās atļaujām un derīgām atkārtotas ieceļošanas atļaujām Japānā;
  • No 2020. gada 1.oktobra, ievērojot noteiktās vīzu saņemšanas prasības, valstī atļauts ieceļot arī ārvalstniekiem, kuri pārceļas uz Japānu ar nolūku studēt, strādāt, apvienot ģimeni vai ar citu ilgtermiņa mērķi;
  • Pirms ieceļošanas Japānā personai jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas veikts 72 stundu laikā pirms izlidošanas. Pēc ieceļošanas jāievēro 14 dienu pašizolācija. Plašāka informācija par ārzemnieku ieceļošanas aizlieguma izņēmumiem Japānas Ārlietu ministrijas mājas lapā un Japānas Tieslietu ministrijas mājas lapā.

Personām, kuras atrodas Japānā, aicinām ievērot vispārējos profilakses pasākumus un sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem. Aicinām iepazīties ar aktuālo informāciju Japānas Veselības, darba un labklājības mājaslapā, kā arī sekot līdzi jaunākajām ziņām Japānas Nacionālās tūrisma asociācijas mājaslapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID19 Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Korejas pussalā ir mazinājies saspīlējums Dienvidkorejas un Ziemeļkorejas attiecībās, taču pastāv iespējamība, ka situācija var mainīties. Jāņem vērā, ka Ziemeļkoreja joprojām turpina veikt raķešu izmēģinājumus. Aicinām sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos un vietējo varasiestāžu norādījumiem. 

Japāna atrodas ģeoloģiski aktīvā zonā, un to regulāri skar dažādas  dabas katastrofas – dažāda stipruma zemestrīces (kā rezultātā var rasties cunami), vulkānu izvirdumi, taifūni, spēcīgas lietusgāzes un plūdi (no jūnija līdz augustam). Vēršam uzmanību, ka no jūnija līdz decembrim ir taifūnu sezona (vislielākā aktivitāte ir no jūlija līdz septembrim), it īpaši Okinavā un tās tuvumā esošajās salās. Aicinām ceļotājus rūpīgi sagatavoties iespējamajām ārkārtas situācijām.

Ceļotāji ar aktuālo informāciju var iepazīties Japānas Meteoroloģiskās aģentūras mājaslapā.

Iesakām lejuplādēt sekojošas aplikācijas un aplūkot saites uz mājaslapām, kas varētu palīdzēt orientēties dažādās krīzes situācijās Japānā (taifūni, zemestrīces u.c.):

Vietējie likumi un paražas

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko un psihotropo vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Fukušimas AES apkārtnē joprojām ir spēkā Japānas valdības noteiktie ierobežojumi, tomēr pārējā prefektūras daļa ir atvērta ceļotājiem. Aicinām ceļotājus, kuri dodas uz minēto teritoriju, sekot līdzi vietējo varasiestāžu norādījumiem.

Japānā nav atļauts vadīt autotransportu ar Latvijā izdotu starptautiskā parauga vadītāja apliecību jeb International driving permit (IDP). Neraugoties uz to, ka Latvija ir sākusi izdot starptautiskā parauga vadītāja apliecības, kas atbilst 1968. gada Vīnes konvencijā par ceļu satiksmi noteiktajam paraugam, Japānā tās netiek atzītas, jo Japāna ir 1949. gada Ženēvas konvencijas par ceļu satiksmi dalībvalsts, uz atzīst tikai tās starptautiskā parauga vadītāja apliecības, kas izdotas atbilstoši šai konvencijai.

Atkarībā no tā, cik ilgi plānots uzturēties Japānā, var izvērtēt nepieciešamību nokārtot Japānas teorētisko un praktisko braukšanas eksāmenu un saņemt ārzemniekiem paredzētu autovadītāja apliecību. Detalizēta informācija par Japānas autovadītāja apliecības saņemšanu ir meklējama Japānas Automobiļu federācijas mājas lapā.

Japānā ir noteikti ierobežojumi, ievedot dažādus bezrecepšu un recepšu medikamentus personīgai lietošanai. Sīkāka informācija par zāļu ievešanas noteikumiem, atrodama Japānas Veselības ministrijas mājas lapā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi drīkst uzturēties Japānā bez vīzas līdz 90 dienām vienā ieceļošanas reizē. Latvijas nepilsoņiem pirms ceļojuma jāsaņem vīza. Plašāka informācija pieejama Japānas vēstniecības Rīgā mājaslapā. Ceļotājiem vienmēr līdzi jānēsā personu apliecinošs dokuments (pase).

Veselība

Informācija par slimībām un teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā

Aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Japānā vai ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežūrtālruni: +371 26 33 77 11, e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

 

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.