Marokas Karaliste

23.07.2020. 08:05
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Marokas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 2020.gada 13.marta ir slēgta robeža ar Spānijas autonomajām pilsētām Seutu un Melilju Marokas ziemeļos, 16.martā slēgtas reliģiskās un citas publiskās pulcēšanās vietas, ēdināšanas un mācību iestādes. Kopš 17.marta ir slēgti visi komerciālie avio un jūras pārvadājumi ar 31 pasaules valsti.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Marokā ir augsts terorisma draudu līmenis, tāpēc aicinām ceļotājus ievērot piesardzību vietās, kurās pulcējas liels cilvēkus skaits. Marokas varas iestādes brīdina par pieaugošiem draudiem saistībā ar marokāņu iesaisti starptautiskajās teroristu organizācijās, kas darbojas Sīrijā un Irākā.

Ņemot vērā Marokā notikušos vardarbīgos incidentus pret ārvalstniekiem, aicinām būt piesardzīgiem ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā un nopietni izvērtēt nepieciešamību ceļot vienatnē. Marokā ir izplatīta zādzība, tādējādi ievērot piesardzību lūdzot informāciju vai palīdzību. Valstī ir izplatītas krāpnieciskas darbības ar kredītkartēm, tāpēc aicinām ceļotājus regulāri sekot līdzi bankas konta pārskatam, kā arī, izņemot skaidru naudu no bankomāta, rūpīgi izvēlēties vietu, kur tas atrodas. Aizdomīgu darījumu kontā gadījumā iesakām nekavējoties informēt banku.

Autobraucējiem iesakām būt uzmanīgiem, jo mazākas nozīmes ceļu tehniskais stāvoklis, īpaši kalnu rajonos, var apdraudēt braucēju drošību.

Aicinām nefotografēt valdības un militārus objektus.

Vietējie likumi un paražas

Marokas likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ aicinām ceļotājus pirms Marokas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties un respektēt vietējās tradīcijas un apģērba kultūru. 

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi Marokā var ieceļot bez vīzas un uzturēties valstī uz laiku līdz 3 mēnešiem pusgada laikā. Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Marokā ir jānoformē vīza. Vīzu jautājumos aicinām sazināties ar Marokas vēstniecību Zviedrijā (tālrunis: (46-8) 545 511 30 vai (46-8) 545 511 31; e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.).

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Kasablankā.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.