Lībija

18.10.2020. 19:00
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Lībijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai, tostarp ieviešot ceļošanas ierobežojumus un daļēji slēdzot sauszemes, gaisa un jūras robežšķērsošanas punktus.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā, ka visā Lībijas teritorijā turpinās bruņotas sadursmes, Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz šo valsti, kā arī aicina ceļotājus, kuri atrodas Lībijā, nekavējoties izceļot no tās.

Politiskā un drošības situācija valstī aizvien ir vērtējama kā nestabila un neparedzama.

Augsto terorisma, bruņotu laupīšanu un zādzību draudu dēļ, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī izvairīties no uzturēšanās militāro objektu tuvumā.

Visā Lībijas teritorijā turpinās bruņotas sadursmes, kā dēļ ir slēgtas lidostas, ceļi un daži robežkontroles punkti. Visas lidostas valstī uzskatāmas par apdraudētām, turklāt ir bijuši lidmašīnu nolaupīšanas incidenti. Tripoles starptautiskā lidosta ir slēgta kopš 2014. gada 13. jūlija. Arī otra Tripoles starptautiskā Mitigas lidosta bruņotu uzbrukumu dēļ tiek periodiski slēgta. Lai nodrošinātu izceļošanu no Lībijas, reizēm ir pieejams ierobežots komerclidojumu skaits, par kuriem tiek informēti aviokompāniju pārstāvji.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

ministrija aicina nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu par tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastuŠī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības un Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecības, kas atrodas Lībijā, ir pārtraukušas konsulāro pakalpojumu sniegšanu vai arī sniedz konsulāro palīdzību ierobežotā apjomā, pašreizējos apstākļos konsulārās palīdzības sniegšana ceļotājiem šajā reģionā ir apgrūtināta.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.