Bahreinas Karaliste

22.10.2020. 11:09
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību Bahreinas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatīšanās ierobežošanai. Bahreinā var iebraukt Bahreinas pilsoņi, rezidenti, diplomātisko pasu turētāji, kā arī ārzemnieki, kuriem vīzas tiek izdotas iebraucot uz vietas vai ārzemnieki ar derīgu e-vīzu.

Visiem ārvalstniekiem ieceļojot Bahreinas Karalistē jāveic COVID-19 vīrusa noteikšanas tests un jāievēro pašizolācija līdz testa rezultātam. Ja persona uzturas Bahreinā ilgāk par 10 dienām, tad personai desmitajā dienā ir jāveic atkārtots COVID-19 tests, skaitot no iebraukšanas dienas Bahreinā. Izmaksas par abiem testiem kopā ir 60 BD (Bahreinas dināri) vai 155.20 USD (ASV dolāri) un tās ir jāsedz pašam ārvalstniekam.

Tranzīts caur Bahreinas starptautisko lidostu ir atļauts. Atsevišķi avioreisi var būt pārcelti vai atcelti iepriekš nebrīdinot. Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka reiss tiek nodrošināts.

Atrodoties publiskās vietās ir jāievēro sociālā distancēšanās, ir aizliegta pulcēšanās vairāk kā 5 cilvēkiem, gan publiskās vietās, gan sabiedriskajā transportā, tajā skaitā taksometros obligāta ir sejas un deguna aizsargmasku valkāšana. Par noteikumu neievērošanu var piespriest naudas sodu. Izglītības iestādes valstī ir slēgtas, veikali ir atvērti, taču tajos jāievēro stingras sociālās distancēšanās prasības. Restorāni strādā tikai pārtikas piegādes režīmā. 

Ja atrodoties Bahreinā personai parādās Covid-19 vīrusa simptomi, ir nekavējoties jāzvana uz tālruni 444 un jāseko kompetento iestāžu norādījumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Tā kā Bahreinas Karaliste uz laiku ir pārtraukusi diplomātiskās attiecības ar Kataru, no 2017. gada jūnija ir daļēji vai pilnībā slēgta robeža starp šīm valstīm. Tāpat lūdzam pievērst uzmanību, ka atbalsta paušana Katarai sociālajos medijos vai cita veida saziņā Bahreinā tiek uzskatīta par pārkāpumu, kā rezultātā var tikt piemērots naudas vai cietumsods.

Bahreinā ir augsts terorisma draudu līmenis. Ņemot vērā saspīlējumu reģionā, kā arī valstī regulāri notiekošos nemierus un protesta akcijas, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību, uzturoties sabiedriskās vietās, un izvairīties no demonstrācijām, kā arī citām liela cilvēku skaita pulcēšanās vietām.

Iesakām ceļošanai izmantot tikai valsts galvenos ceļus un sekot jaunākajai informācijai par drošības situāciju valstī.

Vietējie likumi un paražas

Bahreinā likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ aicinām ceļotājus pirms brauciena rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem ieceļošanai Bahreinas Karalistē ir jānoformē vīza, ko iespējams izdarīt arī tiešsaistes režīmā Bahreinas Karalistes oficiālajā tīmekļa vietnē: http://www.evisa.gov.bh/ Papildu informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Bahreinas vēstniecībā Krievijas Federācijā, Maskavā.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Ja tiek pārkāpti uzturēšanās nosacījumi, piemēram, uzturēšanās laiks, nav pagarināta uzturēšanās atļauja, ceļotājiem var tikt piemērots liels naudas sods.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra un angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapās, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.