Bahreinas Karaliste

01.06.2020. 12:49
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Drošības situācija

Saistībā ar COVID-19 straujo izplatību Bahreinas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatīšanās ierobežošanai.  Slēgtas visas publiskās vietas (mācību iestādes, institūti, parki, restorāni, mošejas, tūristu apskates objekti, u.c.). Atvērti ir lielveikali, pārtikas veikali un aptiekas, kā arī skaistumkopšanas saloni. Bahreinā aizliegts iebraukt jebkuram ārzemniekam, izņemot Bahreinas pilsoņus, rezidentus un diplomātisko pasu turētājus. Tranzīts caur Bahreinas starptautisko lidostu ir atļauts. Ir pārtraukta vīzu izsniegšana uz robežas, visi Bahreinā ieceļojošie tiek pārbaudīti un pakļauti 14 dienu pašizolācijai pat, ja nav vīrusa simptomu, savukārt personām, kas pēdējo 14 dienu laikā bijušas Irānā, Irākā vai Libānā, tiek noteikta karantīna. Atsevišķi avioreisi var būt pārcelti vai atcelti iepriekš nebrīdinot. Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka reiss tiek nodrošināts. Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Tā kā Bahreinas Karaliste uz laiku ir pārtraukusi diplomātiskās attiecības ar Kataru, no 2017. gada jūnija ir daļēji vai pilnībā slēgta robeža starp šīm valstīm. Tāpat lūdzam pievērst uzmanību, ka atbalsta paušana Katarai sociālajos medijos vai cita veida saziņā Bahreinā tiek uzskatīta par pārkāpumu, kā rezultātā var tikt piemērots naudas vai cietumsods.

Bahreinā ir augsts terorisma draudu līmenis. Ņemot vērā saspīlējumu reģionā, kā arī valstī regulāri notiekošos nemierus un protesta akcijas, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību, uzturoties sabiedriskās vietās, un izvairīties no demonstrācijām, kā arī citām liela cilvēku skaita pulcēšanās vietām.

Iesakām ceļošanai izmantot tikai valsts galvenos ceļus un sekot jaunākajai informācijai par drošības situāciju valstī.

Vietējie likumi un paražas

Bahreinā likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ aicinām ceļotājus pirms brauciena rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Bahreinas valdība laikā no plkst. 18.00 līdz 4.00 ir ieviesusi komandantstundu uz ūdens ceļiem ap Bahreinu. Ārlietu ministrija stingri aicina to ievērot.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem ieceļošanai Bahreinas Karalistē ir jānoformē vīza, ko iespējams izdarīt arī tiešsaistes režīmā Bahreinas Karalistes oficiālajā tīmekļa vietnē: http://www.evisa.gov.bh/ Papildu informāciju par vīzu saņemšanas kārtību var saņemt Bahreinas vēstniecībā Krievijas Federācijā, Maskavā.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Ja tiek pārkāpti uzturēšanās nosacījumi, piemēram, uzturēšanās laiks, nav pagarināta uzturēšanās atļauja, ceļotājiem var tikt piemērots liels naudas sods.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.