Mauritānijas Islāma Republika

03.08.2019. 10:30
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem neapmeklēt Mauritāniju, ņemot vērā pieaugošos terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudus. Iesakām ievērot piesardzību, atrodoties vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī tūrisma apskates objektu tuvumā.

Īpaši bīstamas ir šādas provinces valsts austrumu un rietumu daļā: Tīris Zemmūra (Tiris Zemmour), izņemot Zueratu (Zouérat), Adrāras (Adrar) province Ātāras (Atar) austrumos, Taganta (Tagant), Austrumhoda (Hodh El Chargui), Rietumhoda (Hodh El Gharbi), Asāba (Assaba) un Gidimaka (Guidimaka), kā arī teritorijas 25 kilometru rādiusā no Rietumsahāras (Western Sahara) robežas, izņemot ceļu no Nuadibu (Nouadhibou) ostas līdz Nuakšotai (Nouakchott).

Vietējie likumi un paražas

Mauritānijā valdošā reliģija ir islāms. Likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms Mauritānijas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties un respektēt vietējās tradīcijas un likumus, jo īpaši apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu glabāšanu un realizāciju, draud cietumsods.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Mauritānijā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzas noformēšanas kārtību, ielidojot Nuakšotas (Nouakchott) lidostā, var saņemt Mauritānijas vēstniecībā Vācijā.

Veselība

Mauritānijā medicīniskās palīdzības pakalpojumu piedāvājums ir ierobežots. Aicinām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas gadījumā arī uz Dienvidāfrikas Republiku vai Latviju.

Papildu informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .  Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.