Kamerūnas Republika

14.08.2020. 11:39
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 izplatības ierobežošanu Kamerūnā pieņemti atsevišķi drošības pasākumi. No 18.03. slēgtas sauszemes, jūras un gaisa robežas. Visi starptautiskie reisi atcelti. Atcelta vīzu izsniegšana. Var tikt ieviesti papildus ierobežojumi jebkurā brīdī bez iepriekšēja brīdinājuma.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Kamerūnā ir augsts terorisma draudu līmenis, tādēļ Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem ievērot piesardzību, atrodoties lielākajās pilsētās, kā arī vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, tostarp ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā. Pastāv cilvēku nolaupīšanas draudi. Ekstrēmistu grupējums Boko Haram Kamerūnai ir atklāti draudējis ar turpmāku teroraktu rīkošanu un cilvēku nolaupīšanu.

Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Galējo Ziemeļu (Far North) provinci, pierobežas reģionu 40 km attālumā no Adamavas štata Nigērijā, kas atrodas Kamerūnas Ziemeļu (North) un Adamavas (Adamaoua) provincēs, pierobežas reģionu 40 km attālumā no Čadas un Centrālāfrikas Republikas, kā arī Bakasi (Bakassi) pussalu. Aicinām apmeklēt pierobežas reģionus Ziemeļu (North) un Adamavas (Adamaoua) provinču pārējās daļas tikai neatliekamas nepieciešamības gadījumā.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Kamerūnā ir vajadzīga vīza. Vīzu var saņemt Kamerūnas vēstniecībā.

Pasei jābūt derīgai līdz vīzas termiņa beigām.

Veselība

Kamerūnā ir konstatēti inficēšanās gadījumi ar savvaļas poliomielīta vīrusu, tādēļ jāveic savlaicīgs un pilns vakcinācijas kurss pret šo slimību.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.