Armēnijas Republika

15.09.2020. 12:04
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Armēnijā līdz 2021.gada 11.janvārim ir izsludināta karantīna, kas uzliek par pienākumu ikvienam atrodoties publiskās vietās lietot sejas masku, kā arī ievērot distancēšanos un roku higiēnu. Ārvalstu pilsoņiem, kas ieceļo Armēnijā, ir jādodas 14 dienu pašizolācijā, vai uz vietas jāveic COVID-19 tests. No 24.februāra ir slēgts Meghri robežkontroles punkts ar Irānu. No 14.marta slēgta robeža ar Gruziju, to šķērsot drīkst tikai Armēnijas un Gruzijas pilsoņi, lai atgrieztos savā pilsonības valstī. Ierobežojumi neattiecas uz preču pārvadājumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā neatrisināto Armēnijas un Azerbaidžānas strīdu par Kalnu Karabahu, Ārlietu ministrija iesaka neapmeklēt to, kā arī izvairīties no došanās uz pierobežas teritorijām ar Azerbaidžānu. Robeža starp Armēniju un Azerbaidžānu ir slēgta. Īpaši bīstamas ir Tavušas (Tavush) un Geharkunikas (Gegharkunic) pierobežas teritorijas, jo iespējamas apšaudes un pastāv nesprāgušu mīnu risks. Iesakām atturēties no došanās uz Tavušas apgabalu (Tavush Marz) un neizmantot ceļu no Idževanas (Ijevan) līdz Nojemberjanai (Noyemberyan), kas atrodas tuvu valsts robežai un uz kura atrodas vairāki militārie posteņi.

Brīdinām, ka konsulārās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijā nonākušajiem augstākminētajās teritorijās var būt ierobežota.

Saskaņā ar Azerbaidžānas likumdošanu ieceļošana Kalnu Karabahā no Armēnijas puses ir nelegāla un par to var tikt noteikts aizliegums turpmāk ieceļot Azerbaidžānā.

Atrodoties Armēnijā, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem netuvoties demonstrāciju norises vietām un ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus, kā arī vienmēr nēsāt līdzi personas apliecinošu dokumentu.

Sauszemes robeža starp Armēniju un Turciju ir slēgta.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi uz Armēniju var ceļot bez vīzas, ja uzturēšanās ilgums valstī nepārsniedz 180 dienas viena gada laikā. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir nepieciešama vīza. Informāciju par vīzas noformēšanas kārtību var saņemt Latvijā akreditētajā Armēnijas vēstniecībā Lietuvā.

Uzturoties valstī, līdzi vienmēr jānēsā personu apliecinošs dokuments un tā kopija.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,  viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.