Zimbabves Republika

18.08.2019. 15:59
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ņemot vērā nestabilo politisko situāciju Hararē (Harare), Ārlietu ministrija aicina izvērtēt nepieciešamību doties uz Zimbabvi.

Pastāv vardarbīgu nemieru iespējamība un situācija jebkurā brīdī var kļūt nekontrolējama. Iesakām ceļotājiem sekot līdzi drošības situācijas attīstībai, neiesaistīties politiskās aktivitātēs un pārliecināties par dzīvesvietas drošību.

Lai žurnālisti Zimbabvē veiktu profesionālo darbību, nepieciešama atbilstoša akreditācija. Spēkā ir aizliegums fotografēt policijas un bruņoto spēku darbiniekus, kā arī demonstrāciju un protestu dalībniekus.

Vietējie likumi uz paražas

Zimbabves naudas vienība Zimbabves dolārs valstī netiek atzīta par derīgu valūtu. Gandrīz visi finanšu darījumi valstī tiek veikti Amerikas Savienoto Valstu dolāros. Zimbabvē šobrīd nav iespējams izņemt skaidru naudu no bankomātiem, izmantojot starptautiskās banku norēķinu kartes.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Zimbabvē ir jānoformē vīza Zimbabves vēstniecībā Zviedrijā.

Veselība

Vairākos valsts reģionos, arī valsts galvaspilsētā Hararē (Harare), ir ziņojumi par tīfa drudzi un holēru.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.   Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.