Vācijas Federatīvā Republika

01.03.2021. 19:48
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Vācijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • No 2021.gada 24.janvāra Latvija ir iekļauta augsta saslimstības riska reģionu sarakstā, kas nozīmē, ka iebraucot valstī ir jāuzrāda negatīvs PCR COVID-19 testa apliecinājums, kurš ir veikts ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Vācijā. Tests jāuzrāda (elektroniski vai izdrukāts) angļu, vācu vai franču valodā. Kā arī, iebraucot valstī, personai ir jāievēro 10 dienu karantīna (liegums pamest dzīvesvietu un liegums uzņemt viesus), kuras detalizētus nosacījumus nosaka attiecīgā federālā zeme, kurā notiek uzturēšanās.
  • Pie ieceļošanas ir jāreģistrējas interneta vietnē https://www.einreiseanmeldung.de. Ja anketu dažādu iemeslu dēļ nav iespējams aizpildīt tiešsaistē, to ir iespējams aizpildīt  arī rakstveidā (anketa pdf formātā atrodama šeit), un tā jāuzrāda pēc Vācijas uzraugošo iestāžu pieprasījuma. Papildinformācija par reģistrēšanos un anketu paraugi citās valodās pieejami šeit.

No 2021.gada 14.februāra ir ieviestas pastiprinātas kontroles uz robežas ar Čehiju un Austrijas Tiroles reģionu, ņemot vērā jaunās vīrusa mutācijas izplatību šajās vietās. Atļauts ieceļot tikai Vācijas valstspiederīgajiem un pastāvīgi dzīvojošajiem, viņu dzīvesbiedriem un nepilngadīgiem bērniem. Ieceļot ir atļauts arī smago automašīnu šoferiem, medicīnas personālam, apmeklējot radinieku bēres vai ārstniecības nolūkos ar ārsta apliecinājumu. Visiem iebraucējiem jāuzrāda negatīvs COVID-19 tests un jāievēro 10 dienu karantīna.

No 2020.gada 16.decembra Vācijā ir spēkā noteikumi savstarpējo kontaktu ierobežošanai. Lūdzam sekot līdzi katras Vācijas Federālās zemes noteiktajiem vietējiem ierobežojumiem un regulējumiem.

Ar paaugstināta saslimšanas riska zonu sarakstu var iepazīties Roberta Koha institūta  tīmekļa vietnē, kurš regulāri tiek atjaunots un papildināts

Atrodoties Vācijā, aicinām ievērot vispārējos profilakses pasākumus un sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem. Izceļot vai šķērsot valsti tranzītā drīkst, tomēr pirms brauciena aicinām sazināties ar aviokompāniju/pārvadātāju un pārliecināties vai reiss tiks izpildīts, kā arī jāspēj pierādīt brauciena mērķi (biļete uz nākamo reisu, ja ceļo tranzītā).

Obligāta prasība – medicīnisko sejas un deguna aizsargmasku lietošana sabiedriskajā transportā, veikalos,  publiskās vietās ar lielu cilvēku plūsmu un autostāvvietās. Par šo noteikumu neievērošanu noteikts minimālais sods 50 EUR.

No 2020.gada 16.decembra valstī ir ieviesti sekojoši ierobežojumi:

  • Pilsoņi tiek aicināti atturēties no privātiem braucieniem, t.sk. iekšzemes. Tas attiecas arī uz iekšzemes un starpreģionālajiem vienas dienas izbraucieniem tūrisma nolūkos.
  • Nakšņošanas pakalpojumus drīkst piedāvāt tikai ārkārtas gadījumos.
  • Slēgta mazumtirdzniecība, izņemot ikdienas un pirmās nepieciešamības lietas.
  • Slēgti teātri, operas, koncertnami, kino, atpūtas parki, fitnesa zāles, peldbaseini un citas atpūtas vietas.
  • Slēgti restorāni, bāri, klubi un izklaides vietas. Ir atļauta ēdiena piegāde uz mājām un ēdiens līdzņemšanai.
  • Tiek noteikts, ka veikalos un sabiedriskajā transportā obligātas ir medicīniskās ķirurģijas, FFP2 vai KN95/N95 maskas. Auduma mutes un deguna aizsegu nēsāšana vairs nav pietiekama. Tas pats attiecas arī uz citām vietām, kur sagaidāma vairāku cilvēku atrašanās slēgtā telpā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Aicinām būt piesardzīgiem, apmeklējot publiskus pasākumus, izmantojot sabiedrisko transportu un atrodoties vietās, kur pulcējas daudz cilvēku.

Ziemas sezonā, īpaši Vācijas dienvidos, pastāv augsts lavīnu risks. Aicinām ceļotājus stingri ievērot vietējo varasiestāžu drošības norādījumus. Aktuālo informāciju par lavīnu risku var lasīt European Avalanche Warning Service mājaslapā.

Aicinām uzmanīgi sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos par aktuālo drošības situāciju valstī un iespējamiem pārvietošanās ierobežojumiem.

Vietējie likumi un tradīcijas

Vācijā ir ieviestas tīrās vides zonas, kurās drīkst iebraukt tikai tie transportlīdzekļi, kuriem ir speciāla uzlīme ar norādi “Tīrās vides zona”. Uzlīme ir derīga visās tīrās vides zonās Vācijā transportlīdzeklim ar konkrēto reģistrācijas numuru. Minētais regulējums ir saistošs arī ārvalstniekiem, kas ar transportlīdzekli - vieglo, kravas automobili vai autobusu -  plāno pārvietoties tīrās vides zonu teritorijā. Pārkāpuma gadījumā tiek piespriesta soda nauda un piešķirts soda punkts Flensburgas Satiksmes centrālajā reģistrā. Iebraukšana minēto zonu teritorijā un izbraukšana no tās Vācijā ir apzīmēta ar attiecīgu ceļazīmi (Umweltzone).

Tīrās vides zonu uzlīmi ir iespējams pasūtīt un apmaksāt tiešsaistes režīmā: https://umwelt-plakette.de. Pēc pieteikuma saņemšanas Vācijas kompetentās iestādes lemj par uzlīmes piešķiršanu. Vērā tiek ņemti  transportlīdzekļa tehniskie dati. Detalizēta informācija par tīrās vides zonu uzlīmēm un to iegādes iespējām ir pieejama internetā: http://www.umwelt-plakette.dehttp://www.environmental-badge.co.uk/en/environmental-badge.html un http://www.arboe.at/services-reisen/reisen/mautgebuehren, kā arī pa tālruni: +49 30 627 24 572.

Lai nodrošinātu raitu satiksmes plūsmu vasaras brīvdienu laikā, katru gadu valstī tiek ierobežota smago automašīnu satiksme. Aizlieguma darbības laiks ir no 1.jūlija līdz 31.augustam katru sestdienu no plkst. 7:00 līdz 20:00. Aizliegums attiecas uz smagajām automašīnām ar pieļaujamo svaru virs 7,5 t, kā arī smagajām automašīnām ar piekabēm. Plašāka informācija: https://www.bmvi.de/SharedDocs/DE/Artikel/StV/lkw-fahrverbot-in-der-ferienreisezeit.html.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Vācijā bez ierobežojumiem. Nepilsoņi var ieceļot Vācijā bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Vācijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Lai Latvijas nepilsoņi varētu strādāt Vācijā, pirms ieceļošanas valstī ir savlaicīgi jānoformē darba vīza Vācijas vēstniecībā Latvijā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Vācijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.