Vācijas Federatīvā Republika

15.06.2021. 07:44
  • Ceļojumu brīdinājums

❗Ārlietu ministrija aicina apzināties riskus, kas saistīti ar došanos uz ārvalstīm pandēmijas apstākļos

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Vācijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. 

Ieceļojot valstī no riska reģiona valsts (t.sk. no Latvijas) ir jāuzrāda kāds no šiem dokumentiem:

  • ieceļojot valstī ar lidmašīnu ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR  tests, kas nav vecāks par 72 stundām vai Covid-19 antigēnu tests, kas nav vecāks par 48 stundām. Negatīvs Covid-19 tests tiek prasīts personām no 6 gadu vecuma;
  • apliecinājums, ka persona ir pilnībā vakcinēta (14 dienas pēc vakcinācijas procesa pabeigšanas);
  • ārsta atzinums, ka persona ir izveseļojusies (jāuzrāda negatīvs PCR tests, kura rezultāts ir apstiprināts ne mazāk kā pirms 28 dienām vai ne ilgāk kā pirms 6 mēnešiem);
  • ieceļojot no riska reģiona valsts ar citu transportu, kāds no minētajiem nepieciešamajiem dokumentiem ir jāuzrāda ne vēlāk kā 48 stundas pēc iebraukšanas šajā mājas lapā digitalen Einreiseanmeldung.

Dokumenti jāuzrāda (elektroniski vai izdrukāti) angļu, vācu, franču, spāņu vai itāļu valodā. Ieceļojot no riska reģiona valsts, nepieciešamie dokumenti ir jāuzrāda ne vēlāk kā 48 stundas pēc iebraukšanas, ziņas ievadot šajā mājas lapā digitalen Einreiseanmeldung.

Iebraucot valstī no riska reģiona, personai ir jāievēro 10 dienu karantīna (liegums pamest dzīvesvietu un liegums uzņemt viesus). Ja persona var uzrādīt apliecinājumu par negatīvu testu, pilnīgu vakcināciju vai izveseļošanos, karantīnu var pārtraukt, reģistrējot dokumentus šeit: https://www.einreiseanmeldung.de/#/

Vairāk informācijas par prasībām ieceļotājiem Vācijā: šeit.

No 2020.gada 16.decembra Vācijā ir spēkā noteikumi savstarpējo kontaktu ierobežošanai. Lūdzam sekot līdzi katras Vācijas Federālās zemes noteiktajiem vietējiem ierobežojumiem un regulējumiem.

Ar paaugstināta saslimšanas riska zonu sarakstu var iepazīties Roberta Koha institūta  tīmekļa vietnē, kurš regulāri tiek atjaunots un papildināts

Atrodoties Vācijā, aicinām ievērot vispārējos profilakses pasākumus un sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem. Izceļot vai šķērsot valsti tranzītā drīkst, tomēr pirms brauciena aicinām sazināties ar aviokompāniju/pārvadātāju un pārliecināties vai reiss tiks izpildīts, kā arī jāspēj pierādīt brauciena mērķi (biļete uz nākamo reisu, ja ceļo tranzītā).

Obligāta prasība – medicīnisko sejas un deguna aizsargmasku lietošana sabiedriskajā transportā, veikalos,  publiskās vietās ar lielu cilvēku plūsmu un autostāvvietās. Par šo noteikumu neievērošanu noteikts minimālais sods 50 EUR.

Federālajās zemēs un to reģionos, kur 7 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem ir zem 100, ir atļauta mazumtirdzniecība pēc iepriekšēja pieraksta veikala apmeklējumam. Šis nosacījums attiecas arī uz muzeju un galeriju apmeklējumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Aicinām būt piesardzīgiem, apmeklējot publiskus pasākumus, izmantojot sabiedrisko transportu un atrodoties vietās, kur pulcējas daudz cilvēku.

Ziemas sezonā, īpaši Vācijas dienvidos, pastāv augsts lavīnu risks. Aicinām ceļotājus stingri ievērot vietējo varasiestāžu drošības norādījumus. Aktuālo informāciju par lavīnu risku var lasīt European Avalanche Warning Service mājaslapā.

Aicinām uzmanīgi sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos par aktuālo drošības situāciju valstī un iespējamiem pārvietošanās ierobežojumiem.

Vietējie likumi un tradīcijas

Vācijā ir ieviestas tīrās vides zonas, kurās drīkst iebraukt tikai tie transportlīdzekļi, kuriem ir speciāla uzlīme ar norādi “Tīrās vides zona”. Uzlīme ir derīga visās tīrās vides zonās Vācijā transportlīdzeklim ar konkrēto reģistrācijas numuru. Minētais regulējums ir saistošs arī ārvalstniekiem, kas ar transportlīdzekli - vieglo, kravas automobili vai autobusu -  plāno pārvietoties tīrās vides zonu teritorijā. Pārkāpuma gadījumā tiek piespriesta soda nauda un piešķirts soda punkts Flensburgas Satiksmes centrālajā reģistrā. Iebraukšana minēto zonu teritorijā un izbraukšana no tās Vācijā ir apzīmēta ar attiecīgu ceļazīmi (Umweltzone).

Tīrās vides zonu uzlīmi ir iespējams pasūtīt un apmaksāt tiešsaistes režīmā: https://umwelt-plakette.de. Pēc pieteikuma saņemšanas Vācijas kompetentās iestādes lemj par uzlīmes piešķiršanu. Vērā tiek ņemti  transportlīdzekļa tehniskie dati. Detalizēta informācija par tīrās vides zonu uzlīmēm un to iegādes iespējām ir pieejama internetā: http://www.umwelt-plakette.dehttp://www.environmental-badge.co.uk/en/environmental-badge.html un http://www.arboe.at/services-reisen/reisen/mautgebuehren, kā arī pa tālruni: +49 30 627 24 572.

Lai nodrošinātu raitu satiksmes plūsmu vasaras brīvdienu laikā, katru gadu valstī tiek ierobežota smago automašīnu satiksme. Aizlieguma darbības laiks ir no 1.jūlija līdz 31.augustam katru sestdienu no plkst. 7:00 līdz 20:00. Aizliegums attiecas uz smagajām automašīnām ar pieļaujamo svaru virs 7,5 t, kā arī smagajām automašīnām ar piekabēm. Plašāka informācija: https://www.bmvi.de/SharedDocs/DE/Artikel/StV/lkw-fahrverbot-in-der-ferienreisezeit.html.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Vācijā bez ierobežojumiem. Nepilsoņi var ieceļot Vācijā bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Vācijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Lai Latvijas nepilsoņi varētu strādāt Vācijā, pirms ieceļošanas valstī ir savlaicīgi jānoformē darba vīza Vācijas vēstniecībā Latvijā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Vācijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.