Vācijas Federatīvā Republika

20.11.2020. 21:54
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Vācijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

  • Vācija ir iekļāvusi Latviju riska reģionu sarakstā, kas nozīmē, ka iebraucot valstī personai ir jāievēro 10 dienu karantīna (liegums pamest dzīvesvietu un liegums uzņemt viesus), kuras detalizētus nosacījumus nosaka attiecīgā federālā zeme, kurā notiek uzturēšanās. Šie noteikumi stājas spēkā 22.novembrī. 
  • Sākot no piektās dienas pēc ierašanās ieceļotājs var veikt COVID-19 testu. Pie negatīva testa rezultāta karantīnu var pārtraukt.

Personām ir pienākums, ierodoties Vācijā, reģistrēties interneta vietnē https://www.einreiseanmeldung.de vai aizpildīt anketu manuāli (anketa pdf formātā atrodama šeit), un tā jāiesniedz pēc Vācijas uzraugošo iestāžu pieprasījuma.

Ar paaugstināta saslimšanas riska zonu sarakstu var iepazīties Roberta Koha institūta mājas lapā, kurš regulāri tiek atjaunots un papildināts (pdf formātā) : šeit.

Personām, kas atrodas Vācijā, aicinām ievērot vispārējos profilakses pasākumus un sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem. Izceļot vai šķērsot tranzītā valsti drīkst, tomēr pirms ceļojuma aicinām sazināties ar aviokompāniju/pārvadātāju un pārliecināties, vai reiss tiks izpildīts, kā arī jāspēj norādīt brauciena mērķis (biļete uz nākamo reisu, ja ceļo tranzītā).

Obligāta prasība - sejas un deguna aizsegu (masku) izmantošana sabiedriskajā transportā, veikalos, frizētavās, u.c. Par šo noteikumu neievērošanu noteikts minimālais sods 50 EUR.

Sabiedriskajās vietās jāievēro 1,5m sociālā distance (veikali, bāri, restorāni u.c.).

No 2.novembra valstī tiek ieviesti papildus ierobežojumi, kas šobrīd paredzēti līdz 30.novembrim:

  • Pilsoņi tiek aicināti atturēties no privātiem braucieniem, t.sk. iekšzemes, kuri nav absolūti nepieciešami. Tas attiecas arī uz iekšzemes un starpreģionālajiem vienas dienas izbraucieniem tūrisma nolūkos.
  • Nakšņošanas pakalpojumus drīkst piedāvāt tikai neizbēgamos gadījumos, nevis tūrisma mērķiem.
  • Tiek slēgti teātri, operas, koncertnami, kino, atpūtas parki, fitnesa zāles, peldbaseini, saunas, termas un citas atpūtas vietas.
  • Tiek slēgti restorāni, bāri, klubi un tamlīdzīgas iestādes. Ir atļauts turpināt “ēdiena piegādes” un “ēdiena līdzņemšanai” pakalpojumu sniegšanu.

35/50 formula - visām federālajam zemēm jāseko līdzi saslimstības intensitātei un līdz ko saslimstība ir lielāka par 35 (lielpilsētās, tai skaitā Berlīnē) vai 50 (mazāk apdzīvotos reģionos) gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem pēdējo 7 dienu laikā, nekavējoties jāatjauno ierobežojumi, lai apturētu vīrusa tālāku izplatību (tai skaitā var tikt ierobežota attiecīgā reģiona mobilitāte). Turpmākie ierobežojumi būtu lokāli, nevis attiecināmi uz visu Vāciju.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Aicinām būt piesardzīgiem, apmeklējot publiskus pasākumus, izmantojot sabiedrisko transportu un atrodoties vietās, kur pulcējas daudz cilvēku.

Ziemas sezonā, īpaši Vācijas dienvidos, pastāv augsts lavīnu risks. Aicinām ceļotājus stingri ievērot vietējo varasiestāžu drošības norādījumus. Aktuālo informāciju par lavīnu risku var lasīt European Avalanche Warning Service mājaslapā.

Aicinām uzmanīgi sekot līdzi informācijai plašsaziņas līdzekļos par aktuālo drošības situāciju valstī un iespējamiem pārvietošanās ierobežojumiem.

Vietējie likumi un tradīcijas

Vācijā ir ieviestas tīrās vides zonas, kurās drīkst iebraukt tikai tie transportlīdzekļi, kuriem ir speciāla uzlīme ar norādi “Tīrās vides zona”. Uzlīme ir derīga visās tīrās vides zonās Vācijā transportlīdzeklim ar konkrēto reģistrācijas numuru. Minētais regulējums ir saistošs arī ārvalstniekiem, kas ar transportlīdzekli - vieglo, kravas automobili vai autobusu -  plāno pārvietoties tīrās vides zonu teritorijā. Pārkāpuma gadījumā tiek piespriesta soda nauda un piešķirts soda punkts Flensburgas Satiksmes centrālajā reģistrā. Iebraukšana minēto zonu teritorijā un izbraukšana no tās Vācijā ir apzīmēta ar attiecīgu ceļazīmi (Umweltzone).

Tīrās vides zonu uzlīmi ir iespējams pasūtīt un apmaksāt tiešsaistes režīmā: https://umwelt-plakette.de. Pēc pieteikuma saņemšanas Vācijas kompetentās iestādes lemj par uzlīmes piešķiršanu. Vērā tiek ņemti  transportlīdzekļa tehniskie dati. Detalizēta informācija par tīrās vides zonu uzlīmēm un to iegādes iespējām ir pieejama internetā: http://www.umwelt-plakette.dehttp://www.environmental-badge.co.uk/en/environmental-badge.html un http://www.arboe.at/services-reisen/reisen/mautgebuehren, kā arī pa tālruni: +49 30 627 24 572.

Lai nodrošinātu raitu satiksmes plūsmu vasaras brīvdienu laikā, katru gadu valstī tiek ierobežota smago automašīnu satiksme. Aizlieguma darbības laiks ir no 1.jūlija līdz 31.augustam katru sestdienu no plkst. 7:00 līdz 20:00. Aizliegums attiecas uz smagajām automašīnām ar pieļaujamo svaru virs 7,5 t, kā arī smagajām automašīnām ar piekabēm. Plašāka informācija: https://www.bmvi.de/SharedDocs/DE/Artikel/StV/lkw-fahrverbot-in-der-ferienreisezeit.html.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var ieceļot un uzturēties Vācijā bez ierobežojumiem. Nepilsoņi var ieceļot Vācijā bez vīzas, uzturoties valstī uz laiku līdz 90 dienām pusgadā. Latvijas pilsoņi var ieceļot Vācijā arī ar eID karti, savukārt nepilsoņiem ceļošanai ir nepieciešama pase. Ceļošanas dokumentam ir jābūt derīgam līdz ceļojuma beigām.

Lai Latvijas nepilsoņi varētu strādāt Vācijā, pirms ieceļošanas valstī ir savlaicīgi jānoformē darba vīza Vācijas vēstniecībā Latvijā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Vācijā pa dežūrtālruni +49 15118470186 vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni "Ceļo droši" un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi .

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.