Ugandas Republika

24.10.2020. 15:57
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Ugandas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2020.gada 1.oktobra darbību ir atsākusi Entebbe starptautiskā lidosta. Sauszemes robežas ir atvērtas.

Ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs COVID-19 testa rezultāts, veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ceļojuma. Pasažieri bez testa rezultāta netiks ielaisti lidmašīnā. Ja vecākiem ir negatīvs testa rezultāts, viņus pavadošie bērni līdz 3 gadu vecumam no prasības veikt testu tiek atbrīvoti.

Iebraucot tiek veikta temperatūras pārbaude, kā arī vizuāli novērtēta pašsajūta. Personām ar COVID-19 simptomiem var tikt veikts atkārtots tests, kura izmaksas jāsedz no personīgajiem līdzekļiem. Testa rezultātu apstrāde ilgst 24 līdz 48 stundas, kuras jāpavada Izolācijas centrā.

Izceļojot no Ugandas var tikt pieprasīts uzrādīt negatīvu COVID-19 testa rezultātu, veiktu 120 stundas pirms plānotā lidojuma. Pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai precizētu tās prasības pasažieriem.

Noderīga informācija saistībā ar COVID-19 Ugandā https://covid19.gou.go.ug/

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Valstī pastāv augsts terorisma draudu līmenis un uzbrukumi var skart arī tūristu iecienītas apmeklējuma vietas.

Valstī pieaugošā politiskā spriedze rada lielāku iespējamību vardarbīgiem protestiem un demonstrācijām. Iesakām ceļotājiem sekot līdzi drošības situācijas attīstībai, neiesaistīties politiskās aktivitātēs un pārliecināties par dzīvesvietas drošību.

Valstī aizliegts fotografēt militārus, valdības un diplomātiskos objektus, kā arī iegādāties vai pārdot ziloņkaula priekšmetus.

Ņemot vērā ārkārtēji bīstamo pārvietošanos pa ceļiem, stingri neiesakām ceļot ārpus lielajām pilsētām diennakts tumšajā laikā, izņemot ceļu no Kampalas (Kampala) uz Entebes (Entebbe) starptautisko lidostu. Valstī pastāv cilvēku nolaupīšanas draudi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ugandā ir jānoformē vīza Ugandas vēstniecībā Krievijas Federācijā.

Veselība

Pasaules veselības organizācija un Ugandas valdība 2019. gada 11. jūnijā apstiprināja Ebola vīrusa uzliesmojumu Kasēzas apgabalā Ugandas rietumos. Pēc Ebola vīrusa uzliesmojuma 2018.gadā kaimiņvalstī Kongo Demokrātiskajā Republikā, Ugandas varas iestādes ir ieviesušas papildu pārbaudes lidostās un robežšķērsošanas punktos personām, kas ierodas no vīrusa skartajām teritorijām.

Tāpat valstī pastāv risks inficēties ar Zika vīrusu. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Zika vīrusa skartās valstis. Detalizēta informācija par Zika vīrusa izplatību un skartajiem reģioniem ir pieejama Pasaules Veselības organizācijas (PVO) un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.