Turcijas Republika

21.05.2020. 11:29
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas un jo sevišķi ārpus Baltijas valstīm, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Turkish Airlines aviokompānija līdz 04.06.2020 atcēlusi vietējos pasažieru avio pārvadājumus un līdz 10.06.2020 - starptautiskos pasažieru avio pārvadājumus.

Sakarā ar COVID-19 ieviestajiem ierobežojumiem aviopārvadātāji atceļ/ pārceļ lidojumus. Lūdzam sekot līdzi Turcijas Aviolīniju (Turkish Airlines)  informācijai mājas lapā: https://www.turkishairlines.com/en-int/announcements/coronavirus-outbreak/ .

Ķīnas, Dienvidkorejas, Irānas, Irākas, Itālijas, Vācijas, Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Francijas, Nīderlandes, Spānijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Ēģiptes, Lielbritānijas, Šveices, Saūda Arābijas, Īrijas, Apvienotos Arābu Emirātu, Azerbaidžānas, Gruzijas, Bulgārijas, Grieķijas, Kuveitas, Bangladešas, Mongolijas, Ziemeļkipras, Ukrainas, Kosovas, Marokas, Libānas, Jordānijas, Kazahstānas, Uzbekistānas, Omānas, Slovēnijas, Moldovas, Džibuti, Ekvatoriālās Gvinejas, Kanādas, Indijas, Ungārijas, Gvatemalas, Polijas, Kenijas, Sudānas, Čadas, Filipīnu, Latvijas, Taivānas, Peru, Šrilankas, Ekvadoras, Nigēras, Tunisijas, Alžīrijas, Kotdivuāras, Somijas, Angolas, Čehijas, Dominikas, Kamerūnas, Melnkalnes, Kolumbijas, Ziemeļmaķedonijas, Mauritānijas, Nepālas, Portugāles un Panamas pilsoņiem, tai skaitā Latvijas valsts piederīgajiem, kā arī trešo valstu pilsoņiem, kas pēdējo 14 dienu laikā ir ceļojuši uz minētajām valstīm ir liegta iebraukšana Turcijā.

Latvijas iedzīvotāji, kuriem ir uzturēšanās atļauja Turcijā un kuri ieceļos Turcijā no sarakstā iekļautajām valstīm, tiks ievietoti karantīnā uz 14 dienām.

Vīrusa izplatības ierobežošanas dēļ ir slēgta Turcijas sauszemes robeža ar Irānu, Irāku, Grieķiju un Bulgāriju. Slēgta Turcijas jūras robeža ar Grieķiju. Ārlietu ministrija aicina sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem.

Turcijas robežas slēgtas kravu pārvadājumiem no Itālijas, Vācijas, Francijas, Spānijas, Norvēģijas, Dānijas, Beļģijas, Austrijas, Zviedrijas, Nīderlandes, Ķīnas, Irānas, Irākas, Dienvidkorejas. Kravas mašīnu šoferi (ja nav Turcijas pilsoņi) tiks ievietoti valsts karantīnā uz 14 dienām.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai Turcijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā un attiecīgi 30 dienas katrā ieceļošanas reizē. Ja uzturēšanās tiek plānota uz ilgāku laiku vai arī ieceļošanas mērķis ir cits, ir jānoformē vīza, izmantojot e-Vīzas sistēmu (www.evisa.gov.tr) vai vēršoties Turcijas vēstniecībā Rīgā, vai citā Jums tuvākajā Turcijas vēstniecībā ārvalstīs. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Turcijā nepieciešama vīza.

Atgādinām, ka pasei ieceļošanas brīdī jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus.

Veselība

Trešo valstu pilsoņiem, kas nav ceļojuši uz teksta sākumā minētajām valstīm, veicot veselības pārbaudes un Veselības ministrijas noteiktās procedūras, tiks dota atļauja iebraukt Turcijā.

Ielidojot Stambulā tranzītā no valstīm, kas nav lieguma sarakstā, pilsētā nedrīkst uzturēties ilgāk par 14 dienām. Pasažieriem jārēķinās, ka lidostā tiks veiktas veselības pārbaudes un jebkurā laikā aizdomu gadījumā var ievietot karantīnā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar COVID-19 pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus, apmeklējot Turcijas pilsētas, uzmanīties no klaiņojošu suņu uzbrukumiem. Nepieciešamības gadījumā vakcināciju pret trakumsērgu ir iespējams saņemt tikai valsts slimnīcās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Turcijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.