Turcijas Republika

18.11.2020. 15:33
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Turcijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Turcijas pilsoņiem un ārvalstniekiem ir tiesības ierasties Turcijā ar sauszemes transporta, gaisa vai jūras pasažieru pārvadājumu, izņemot ceļotājus, kuri šķērso Irānas sauszemes robežu. Gan Turcijas pilsoņiem, gan ārvalstniekiem ierodoties Turcijā tiks veikta veselības pārbaude. COVID-19 simptomu gadījumā iespējama hospitalizācija. Ceļošana Turcijas Republikas iekšienē iespējama tikai ar HES kodu (iegūstams tikai ar Turcijas SIM kartēm vai lejuplādējot HES mobilo aplikāciju) –

https://www.turkishairlines.com/en-tr/announcements/coronavirus-outbreak/hes-code/.

No 2020.gada 8.septembra ir ieviesta obligāta prasība lietot sejas maskas publiskās vietās, t.sk. sabiedriskajā transportā, tirdzniecības vietās, restorānos un uz ielas.

No 20.novembra stājas spēkā jauni ierobežojumi: tiek saīsināts darba laiks virknei publisku iestāžu, tajā skaitā veikaliem, frizētavām, dažādiem ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem. Restorāni drīkst nodrošināt ēdienu piegādi mājās vai līdzņemšanai. Līdz 31.decembrim slēgti kinoteātri, līdz turpmākiem lēmumiem slēgtas arī videospēļu un galda spēļu zāles, kā arī interneta saloni. Atsevišķām iedzīvotāju grupām ir noteikti ierobežojumi, kurā dienas laikā drīkst atrasties uz ielas, tādēļ aicinām sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Valstī saglabājas teroristu grupējumu uzbrukumu riski, kā arī iespējami protesti un demonstrācijas. Ārlietu ministrija aicina izvairīties no cilvēku masveida pulcēšanās vietām, ievērot piesardzību atrodoties tūrisma apskates objektos.

Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos ievērot vietējo drošības un tiesībsargājošo iestāžu norādījumus. Vienlaikus iesakām ceļotājiem vienmēr līdzi nēsāt personu apliecinošus dokumentus, jo Turcijas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem ir tiesības pārbaudīt jebkuras personas identitāti un piemērot sodus tiem, kuri dokumentus nevar uzrādīt.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai Turcijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā un attiecīgi 30 dienas katrā ieceļošanas reizē. Ja uzturēšanās tiek plānota uz ilgāku laiku vai arī ieceļošanas mērķis ir cits, ir jānoformē vīza, izmantojot e-Vīzas sistēmu (www.evisa.gov.tr) vai vēršoties Turcijas vēstniecībā Rīgā, vai citā Jums tuvākajā Turcijas vēstniecībā ārvalstīs. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Turcijā nepieciešama vīza.

Atgādinām, ka pasei ieceļošanas brīdī jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus.

Veselība

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus, apmeklējot Turcijas pilsētas, uzmanīties no klaiņojošu suņu uzbrukumiem. Nepieciešamības gadījumā vakcināciju pret trakumsērgu ir iespējams saņemt tikai valsts slimnīcās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Turcijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.