Turcijas Republika

02.03.2021. 12:10
 • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Turcijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Turcijas pilsoņiem un ārvalstniekiem ir tiesības ierasties Turcijā izmantojot sauszemes transporta, gaisa vai jūras pasažieru ceļus, izņemot ceļotājus, kuri šķērso Irānas sauszemes robežu.

Gan Turcijas pilsoņiem, gan ārvalstniekiem ierodoties Turcijā tiks veikta veselības pārbaude. COVID-19 simptomu gadījumā iespējama hospitalizācija. Ceļošana Turcijas Republikas iekšienē iespējama tikai ar HES kodu (iegūstams tikai ar Turcijas SIM kartēm vai lejuplādējot HES mobilo aplikāciju) – https://www.turkishairlines.com/en-tr/announcements/coronavirus-outbreak/hes-code/.

No 29. decembra visiem ceļotājiem sākot no 6 gadu vecuma, kas ierodas ar gaisa transportu, pirms iekāpšanas lidmašīnā jāuzrāda negatīvs PCR COVID-19 testa rezultāts, kurš ir veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas valstī. Pasažierus, kuriem nebūs negatīva testa rezultāta, lidmašīnā neuzņems. Šī prasība neattiecas uz tranzīta pasažieriem.

No 2021.gada 22.februāra tiek pārtraukti avioreisi no Brazīlijas, Dānijas, Dienvidāfrikas un Apvienotās Karalistes.

Uz Apvienoto Karalisti, Dāniju, Dienvidāfriku un Brazīliju nogādāt pasažierus ir atļauts, kā arī atļauts ceļot pasažieriem tranzītā. Lidojumi atļauti arī humānās palīdzības sniedzējiem un kravu pārvadātājiem; lidmašīnu apkalpe atbrīvota no testa un karantīnas prasībām.

Personām, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir apmeklējušas Dāniju vai Apvienoto Karalisti, pēc ierašanās Turcijā jāpavada 14 dienas karantīnā sevis izvēlētā apmešanās vietā un 10.dienā jāveic atkārtots tests. Negatīva rezultāta gadījumā karantīnu var pārtraukt.

Personām, kuras pēdējo 10 dienu laikā ir apmeklējušas Brazīliju un  Dienvidāfriku, pēc ierašanās Turcijā jāievēro 14 dienu karantīna valdības norādītajā apmešanās vietā un 10.dienā ir jāveic atkārtots tests. Negatīva rezultāta gadījumā karantīnu var pārtraukt.

No 30.decembra arī ceļotājiem, kuri valstī ierodas pa sauszemes un jūras ceļiem, ir jāuzrāda negatīvs COVID-19 testa rezultāts. Personām, kuras nevarēs uzrādīt negatīvu testu, būs jādodas karantīnā, testu veicot 7. karantīnas dienā.

Visiem ieceļotājiem, kuri atradīsies karantīnā būs jāaizpilda reģistrācijas anketa un šie dati tiks uzglabāti 30 dienas.

Lidmašīnu, kuģu apkalpes locekļi un kravu pārvadājumu automašīnu šoferi ir atbrīvoti no negatīva COVID-19 testa un karantīnas prasībām.

Visā valstī ir ieviesta obligāta prasība lietot sejas maskas publiskās vietās, t.sk. sabiedriskajā transportā, tirdzniecības vietās, restorānos un uz ielas.

No 20.novembra ir spēkā šādi ierobežojumi: tiek saīsināts darba laiks virknei publisku iestāžu, tajā skaitā veikaliem, frizētavām, dažādiem ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem. Restorāni drīkst nodrošināt ēdienu piegādi mājās vai līdzņemšanai. Slēgti kinoteātri, līdz turpmākiem lēmumiem slēgtas arī videospēļu un galda spēļu zāles, kā arī interneta saloni. Atsevišķām iedzīvotāju grupām ir noteikti ierobežojumi, kurā dienas laikā drīkst atrasties uz ielas, tādēļ aicinām sekot līdzi vietējo iestāžu norādījumiem.

No  1.decembra Turcijā spēkā šādi ierobežojumi:

 • Darba dienās aizliegts atrasties ārpus mājas no pulksten 21.00 – 05.00;
 • Nedēļas nogalēs ir atļauts iziet uz ielas, lai dotos uz tuvāko pārtikas veikalu (neizmantojot transportu) no pulksten 10.00 – 17.00, pārējā laikā atrasties uz ielas nav atļauts;
 • Izņēmumi attiecas uz vairākām darbības jomām: ražošanu, piegādes jomu, veselības un lauksaimniecības nozarē nodarbinātajiem;
 • Bērniem un nestrādājošiem jauniešiem līdz 20 gadiem, kā arī cilvēkiem vecumā 65+, izmantot sabiedrisko transportu nav atļauts;
 • Pirmskolas izglītības un tamlīdzīgas iestādes tiks uz laiku slēgtas;
 • Bērēs un kāzās maksimālais dalībnieku skaits nevarēs pārsniegt 30 cilvēkus (tuvākie radinieki);
 • Nedarbosies saunas, masāžas saloni, peldbaseini un izklaides parki;
 • Tiks regulēta gājēju satiksme uz blīvākajām gājēju ielām un bulvāriem;
 • Lielveikalu apmeklētājiem būs jāuzrāda HES kods, kas apstiprina, ka cilvēks nav inficēts ar COVID-19;
 • Mājas svinības “kuplā pulkā” aizliegtas.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Valstī saglabājas teroristu grupējumu uzbrukumu riski, kā arī iespējami protesti un demonstrācijas. Ārlietu ministrija aicina izvairīties no cilvēku masveida pulcēšanās vietām, ievērot piesardzību atrodoties tūrisma apskates objektos.

Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos ievērot vietējo drošības un tiesībsargājošo iestāžu norādījumus. Vienlaikus iesakām ceļotājiem vienmēr līdzi nēsāt personu apliecinošus dokumentus, jo Turcijas tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem ir tiesības pārbaudīt jebkuras personas identitāti un piemērot sodus tiem, kuri dokumentus nevar uzrādīt.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem vīza ieceļošanai Turcijā ar tūrisma mērķi nav nepieciešama, ja uzturēšanās nepārsniedz 90 dienas 180 dienu laikā un attiecīgi 30 dienas katrā ieceļošanas reizē. Ja uzturēšanās tiek plānota uz ilgāku laiku vai arī ieceļošanas mērķis ir cits, ir jānoformē vīza, izmantojot e-Vīzas sistēmu (www.evisa.gov.tr) vai vēršoties Turcijas vēstniecībā Rīgā, vai citā Jums tuvākajā Turcijas vēstniecībā ārvalstīs. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Turcijā nepieciešama vīza.

Atgādinām, ka pasei ieceļošanas brīdī jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus.

Veselība

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus, apmeklējot Turcijas pilsētas, uzmanīties no klaiņojošu suņu uzbrukumiem. Nepieciešamības gadījumā vakcināciju pret trakumsērgu ir iespējams saņemt tikai valsts slimnīcās.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas vēstniecību Turcijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.