Tadžikistānas Republika

16.08.2020. 13:38
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Tadžikistānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Ir liegta ieceļošana valstī personām, kas ieceļojušas (vai šķērsojušas tranzītā) no Afganistānas, Ķīnas, Irānas, Itālijas, Dienvidkorejas, Dānijas, Francijas, Vācijas, Beļģijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Spānijas, Zviedrijas, Lielbritānijas vai ASV. Sauszemes robeža ar Uzbekistānu ir slēgta. No 2020.gada 20.marta ir pārtraukti visi avioreisi no/uz valsti.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Lai gan kopējā drošības situācija valstī vērtējama kā stabila, aicinām ceļotājus sekot līdzi tās attīstībai, īpaši pēc 2019. gada 6. novembrī Daesh/ISIS grupējuma veiktā bruņotā uzbrukuma Tadžikistānas drošības pārbaudes punktam Rudaki rajonā uz Tadžikistānas un Uzbekistānas robežas.

Aicinām ceļotājus ievērot personīgo drošību un piesardzību, izvairīties no masveida publisku pasākumu apmeklēšanas, jo Tadžikistānā ir bijuši uzbrukumi ārzemniekiem un ķīlnieku sagrābšanas gadījumi.

Valstī ir iespējama robežšķērsošanas punktu slēgšana bez iepriekšēja brīdinājuma.

Tadžikistānā ir vāji attīstīta transporta, tūrisma un veselības aprūpes infrastruktūra, tāpēc ieteicams rūpīgi izplānot ceļojumu. Plānojot maršrutu, iesakām ceļotājiem izvairīties no pārvietošanās lauku apvidos, kas atrodas pie Afganistānas, Uzbekistānas un Kirgizstānas robežām, jo šajos reģionos atsevišķās vietās ir saglabājušās nesprāgušas mīnas. Ceļotājiem, kas pārvietojas ar autotransportu, jāņem vērā sliktā ceļu kvalitāte, it sevišķi ārpus galvaspilsētas, un vāji attīstītais degvielu uzpildes staciju tīkls.

Tadžikistāna atrodas seismiski aktīvā zonā, iespējamas zemestrīces, zemes nogruvumi un lavīnas. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus sekot līdzi aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos un ņemt vērā vietējo varasiestāžu norādījumus.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi, pirms ceļojuma uz Tadžikistānu reģistrējoties www.visa.gov.tj un saņemot apstiprinājumu, visa veida vīzas var saņemt, ielidojot Tadžikistānas lidostā Dušanbe. Pēc reģistrācijas uz elektronisko pastu nosūtītais apstiprinājums kalpo par pamatu vīzas saņemšanai, ielidojot Tadžikistānā. Bez minētās reģistrācijas vīzas izsniegšana un ieceļošana valstī var tikt atteikta.

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ir iespēja saņemt elektronisko vīzu vietnē https://www.evisa.tj. Šī vīza tiek izsniegta personām, kuras ieceļo valstī ar tūrisma mērķi, bet ne komerciālas darbības nolūkos vai  privātā vizītē. Vīzu izsniedz uz 90 dienām ar uzturēšanās termiņu līdz 60 dienām, sākot no pirmās ieceļošanas dienas. Elektronisko vīzu pagarināt nav iespējams, izņemot ārkārtas gadījumos.

Visa veida vīzas var noformēt arī Tadžikistānas vēstniecībā Baltkrievijā, pirms tam reģistrējoties www.visa.gov.tj.

Atgādinām, ka pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas ceļotājiem par profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711, vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Vācijas vēstniecība Dušanbe, Tadžikistānā, aicina Eiropas Savienības pilsoņus, kuru valstis nav pārstāvētas Tadžikistānā, tostarp Latvijas valsts piederīgos, reģistrēties Vācijas vēstniecības mājaslapā. Informācija nepieciešama, lai nepieciešamības gadījumā Vācijas vēstniecība sadarbībā ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm varētu sniegt konsulāro palīdzību.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.