Šrilankas Demokrātiskā Sociālistiskā Republika

10.04.2021. 10:54
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Šrilankas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

No 2021.gada 21.janvāra tūristiem ir iespējams atkal ieceļot Šrilankā. Šobrīd nav noteikts minimālais uzturēšanās Šrilankā dienu skaits.

Lai ieceļotu Šrilankā, ir nepieciešams pieteikties vīzai tiešsaistes sistēmā www.eta.gov.lv. Piesakoties vīzai ir jābūt viesnīcas rezervācijai, iepriekšapmaksātiem Covid-19 (PCR) testiem un obligātai Covid-19 apdrošināšanai. Nevakcinētām personām būs jāapmaksā 3 Covid-19 testi, no kuriem 2 tiks veikti uzturēšanās laikā, bet viens, izceļojot no Šrilankas. Vakcinētām personām jāapmaksā viens tests ieceļojot un viens izceļojot no Šrilankas. Katra testa izmaksas ir 40USD. Bērni, jaunāki par 2 gadiem ir atbrīvoti no testa prasības. Bērni no 2 līdz 12 gadu vecumam ir atbrīvoti no Covid-19 testa, ko veic pēc ieceļošanas valstī, bet būs jāveic PCR tests izceļojot no Šrilankas. Covid-19 veselības apdrošināšanai ir jāsedz 50 000USD izmaksas, apdrošināšanas cena vienam mēnesim ir 12 USD.

Pirmās 14 dienas pēc ieceļošanas Šrilankā ir nepieciešams uzturēties vienā no Šrilankas valdības noteiktajām “drošajām” viesnīcām, kas ir paredzētas ārvalstu tūristiem un atbilst Covid-19 drošības protokoliem un tūrisma vadlīnijām. Vietējie tūristi nevar uzturēties šajās viesnīcās. “Drošās” viesnīcas ir iespējams mainīt. “Drošo” viesnīcu saraksts ir pieejams Šrilankas valdības tūrisma mājaslapā www.srilanka.travel/helloagain. Pēc 14. dienas ir iespējams pārcelties uz citu viesnīcu, kas var arī nebūt “drošo” viesnīcu sarakstā.

Ieceļojot Šrilankā jāuzrāda negatīvs Covid-19 PCR tests angļu valodā, veikts ne agrāk kā 96 stundas pirms lidojuma. Covid-19 testa nosacījumus un citus ierobežojumus pirms ielidošanas ir nepieciešams pārbaudīt izvēlētajā lidsabiedrībā. Ielidojot Šrilankā ir nepieciešams iesniegt arī Veselības apliecinājumus (Health declaration form).

Pirmo 14 dienu laikā ir atļauts apmeklēt “drošo” viesnīcu peldbaseinu, sporta zāli, SPA utt. Ir iespējams organizētās grupās apmeklēt Šrilankas valdības apstiprinātos tūrisma objektus. Pēc 14 dienām ir iespējams apmeklēt arī citas vietas Šrilankā.

Pirmo 14 dienu laikā nav atļauts izmantot sabiedrisko transportu. Arī pēc 14 dienām Šrilankas valdība iesaka atturēties no sabiedriskā transporta izmantošanas.

Sīkāka informācija par ieceļošanas Šrilankā nosacījumiem ir pieejama Šrilankas valdības tūrisma mājaslapā www.srilanka.travel/helloagain.

Tranzīts lidostā iespējams, ja savienotais reiss notiek 10 stundu laikā. Ja plānojat pamest valsti, pirms lidojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, vai reiss notiks.

Kruīza kuģu pasažieriem nav atļauts izkāpt krastā.

Ja atrodaties Šrilankā un nav iespējams izceļot, par vīzas pagarināšanas iespējām jākonsultējas ar Šrilankas imigrācijas un emigrācijas departamentu pa tālruni +94 707 101 050 vai apmeklējot mājas lapu http://www.immigration.gov.lk/web/index.php?option=com_content&view=article&id=151&Itemid=196&lang=en .

Informācija par pasākumiem, kas saistīti ar Covid-19 izplatības ierobežošanu Šrilankā atrodama Šrilankas Nacionālā Covid-19 novēršanas centra mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ja atrodaties Šrilankā, aicinām ceļotājus ievērot piesardzību un sekot vietējo varasiestāžu norādījumiem. Vienlaikus iesakām izvairīties no masu pasākumu apmeklēšanas, kā arī neatrasties valsts iestāžu un militāro objektu tuvumā. Valdības un militāro iestāžu fotografēšana ir aizliegta. Šrilankas Terorisma Novēršanas Likums pieļauj ilgstošu personu apcietināšanu bez apsūdzības izvirzīšanas vai tiesas.

Valsts teritorija daudzviet ir mīnēta, tāpēc iesakām ievērot brīdinājumus par nesprāgušām mīnām un nenovirzīties no valsts galvenajiem ceļiem.

Valstī iespējami tropiskie cikloni un musonu lietavas, kas var ietekmēt vietējo transporta satiksmi, tāpēc pirms ceļojuma iesakām iepazīties ar detalizētu informāciju par laikapstākļiem Šrilankas Krīžu pārvaldības centra mājaslapā.

Norēķinu kartes iesakām izmantot tikai drošās iestādēs, jo arvien biežāk notiek kredītkaršu datu zādzības.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Elektroniskās ceļošanas atļaujas sistēma (Electronic Travel Authorization System – ETA) ļauj ceļotājiem Šrilankas īstermiņa vīzām - tūrismam, darījumiem un tranzītam - pieteikties elektroniski. Detalizēta informācija par pieteikšanās kārtību un izmaksām ir pieejama: www.eta.gov.lk.

Cita veida vīzas Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Šrilankā ir jānoformē Latvijā akreditētajā Šrilankas vēstniecībā Zviedrijā.

Veselība

Šrilankā ir novērota Denges drudža izplatība. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ievērot individuālus profilakses pasākumus, apmeklējot Denges drudža skartās valstis.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Latvijas goda ģenerālkonsulātu KolomboLatvijas vēstniecību Indijā vai Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.