Somālijas Demokrātiskā Republika

16.08.2020. 13:28
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Somālijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Valstī liegts ieceļot personām, kuras pēdējo 14 dienu laikā bijušas vai ceļojušas tranzītā caur Ķīnu, Irānu, Itāliju vai Dienvidkoreju. No 2020.gada 26.marta tiek slēgta sauszemes robeža un visas ostas. Personām, kuras ieceļo caur Egal starptautisko lidostu, ir obligāta 14 dienu karantīna varas iestāžu norādītā viesnīcā par saviem līdzekļiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā saspringto drošības situāciju valstī, kā arī to, ka šajos apstākļos konsulāro palīdzību ceļotājiem nav iespējams nodrošināt, Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Somāliju.

Somālijā pastāv augsti terorisma un cilvēku nolaupīšanas draudi. Īpaša piesardzība jāievēro uzturoties sabiedriskās vietās, kuras vienlaikus apmeklē liels cilvēku skaits un kuras var kļūt par teroristisku uzbrukumu mērķi. Islāma radikāļu grupējuma Šabāb (al-Shabaab) uzbrukumi īpaši vērsti pret ārzemniekiem un starptautisko organizāciju pārstāvjiem.

Ņemot vērā pirātisma draudus, iesakām izvairīties no ceļošanas Somālijas teritoriālajos ūdeņos, Adenas līcī un Indijas okeāna ziemeļrietumos.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Ja pretēji Ārlietu ministrijas ieteikumiem dodaties uz Somāliju, Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir nepieciešama vīza, ko iespējams noformēt tuvākajā Somālijas vēstniecībā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.   Tā kā valstī nav ne Latvijas, ne citas Eiropas Savienības dalībvalsts pārstāvniecības, iespēja sniegt konsulāro palīdzību ir ļoti ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.