Sjerraleones Republika

02.11.2019. 16:23
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi .

Drošības situācija

Ņemot vērā globālā terorisma draudus pasaulē, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no vietām, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī būt piesardzīgiem ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā. Sjerraleonē pastāv terorisma draudu risks. Sjeralleones dalība ANO miera uzturēšanas misijā Mali (MINUSMA), valsti var padarīt par grupējuma “Al-Qaida islāmiskajā Magrebā” uzbrukumu mērķi.

Valstī, it īpaši ārpus valsts galvaspilsētas Frītaunas, iesakām pārvietoties tikai diennakts gaišajā laikā un, ja iespējams, pieredzējušu, drošu vadītāju un konvoja pavadībā. Vienmēr nēsājiet līdzi personu apliecinošus dokumentus un informējiet savu darba devēju, ģimeni vai draugus par sava brauciena maršruta plānu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir vajadzīga vīza. Pasei vīzas noformēšanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Sjerraleonē, aicinām sazināties ar Sjerraleones Augsto Komisiju Londonā, Apvienotajā Karalistē.

Veselība

Lai ieceļotu valstī, nepieciešams vakcinēties pret dzelteno drudzi.

Valstī ir augsts tropisko slimību un infekciju saslimšanas risks. Ceļotāji tiek aicināti ievērot individuālus profilakses pasākumus.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/aktualitates-celotajiem/, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.