Sjerraleones Republika

18.04.2021. 14:13
  • Ceļojumu brīdinājums

IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Sjerraleones varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Frītaunas Starptautiskā lidosta ir atvērta un darbojas. Lai ieceļotu Sjerraleonē, ir nepieciešamas saņemt atļauju caur valdības tiešsaistes vietni https://www.travel.gov.sl/ .

Nepieciešamās prasības, lai saņemtu atļauju ieceļot izstrādātas ieceļošanas ceļvedī .

Visiem ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kurš veikts ne agrāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas Sjerraleonē. Ieceļojot tiks veikti atkārtoti 2 testi – eksprestests, kura negatīva rezultāta gadījumā, personai tiks ļauts turpināt ceļu. Otra testa rezultāti sagaidāmi 48 stundu laikā. Abi testi jāapmaksā caur valdības mājas lapu pirms ieceļošanas atļaujas saņemšanas, kas ir viens no nosacījumiem, lai atļauja tiktu izsniegta.

Arī izceļojot no Sjerraleones, jāveic Covid-19 tests ne agrāk kā 72 stundas pirms brauciena. Atbrīvotas no izceļošanas testa ir personas, kuras Sjerraleonē uzturas ne ilgāk kā 5 dienas.

Personas, kuras ieceļo valstī un kurām ir vīrusa saslimšanas simptomi, tiek nosūtītas uz ārstniecības iestādi, izolētas un tiek veikti izmeklējumi. Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka reiss tiek nodrošināts.

Sauszemes robeža ir slēgta.

No 2021.gada 8.februāra ierobežota kustība uz valsts rietumu daļu. Visā valstī spēkā komandantstunda no 22:00 līdz 5:00. Kafejnīcas un restorāni nedēļas nogalēs ir slēgti. Sabiedriskās vietās, tostarp transporta līdzekļos, sejas aizsargmasku lietošana ir obligāta.

Atkarībā no epidemioloģiskās situācijas ierobežojošie pasākumi var tikt pielāgoti aktuālajai situācijai, tādēļ ir būtiski sekot Sjerraleones vietējo pašvaldību ieteikumiem.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā globālā terorisma draudus pasaulē, Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem izvairīties no vietām, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī būt piesardzīgiem ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā. Sjerraleonē pastāv terorisma draudu risks. Sjerraleones dalība ANO miera uzturēšanas misijā Mali (MINUSMA), valsti var padarīt par grupējuma “Al-Qaida islāmiskajā Magrebā” uzbrukumu mērķi.

Valstī, it īpaši ārpus valsts galvaspilsētas Frītaunas, iesakām pārvietoties tikai diennakts gaišajā laikā un, ja iespējams, pieredzējušu, drošu vadītāju un konvoja pavadībā. Vienmēr nēsājiet līdzi personu apliecinošus dokumentus un informējiet savu darba devēju, ģimeni vai draugus par sava brauciena maršruta plānu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir vajadzīga vīza. Pasei vīzas noformēšanas brīdī ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus.

Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Sjerraleonē, aicinām sazināties ar Sjerraleones Augsto Komisiju Londonā, Apvienotajā Karalistē.

Veselība

Lai ieceļotu valstī, nepieciešams vakcinēties pret dzelteno drudzi.

Valstī ir augsts tropisko slimību un infekciju saslimšanas risks. Ceļotāji tiek aicināti ievērot individuālus profilakses pasākumus.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.