Sīrijas Arābu Republika

20.10.2020. 12:38
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Sīrijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Daļa sauszemes ceļu uz Sīriju un no tās ir pilnībā vai daļēji slēgti. Robežas ar kaimiņvalstīm pārsvarā ir slēgtas, ar dažiem izņēmumiem. Dažādi ceļošanas ierobežojumi, robežu slēgšana var notikt bez iepriekšēja brīdinājuma.

Ir atjaunoti daži starptautiskie komercreisi Damaskas Starptautiskajā lidostā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā notiekošo karadarbību un saspringto drošības situāciju Sīrijas Arābu Republikā, Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Sīriju. Visā valsts teritorijā, arī galvaspilsētā Damaskā un tās priekšpilsētās, turpinās militāru grupējumu sadursmes ar Sīrijas varas iestāžu spēkiem. Liels skaits cilvēku ir gājuši bojā vai ievainoti.

Valstī notiek regulāra cilvēku, tostarp rietumvalstu pilsoņu un nevalstisko organizāciju darbinieku, nolaupīšana.  

Esošās drošības situācijas dēļ ir apturēti komerclidojumi, bloķēti ceļi, apgrūtināta piekļuve sauszemes robežu šķērsošanas punktiem, vairāki robežu šķērsošanas punkti ir slēgti. Nestabilās politiskās un drošības situācijas dēļ, kā arī sankciju pielietošanas dēļ pret dažām Sīrijas institūcijām, finanšu darījumi valstī ir apgrūtināti.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Ja pretēji Ārlietu ministrijas ieteikumiem dodaties uz Sīriju, Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir nepieciešama vīza. Tāpat ir jāpārliecinās, ka ceļojumu dokumentos ir derīgs izbraukšanas zīmogs.

Saskaņā ar Sīrijas likumdošanu, personas, kas ierodas Sīrijā nelegāli, var tikt sodītas ar piecu līdz desmit gadu cietumsodu un/vai soda naudu 5-10 miljonu Sīrijas mārciņu apmērā.

Ārlietu ministrija vērš uzmanību, ka Amerikas Savienotās Valstis (ASV), pamatojoties uz drošības situāciju pasaulē, no 2016. gada 21. janvāra ir ieviesušas izmaiņas ASV Elektroniskās ceļošanas atļaujas sistēmā (Electronic System for Travel Authorization - ESTA). Šīs izmaiņas skar tos ārvalstniekus, tai skaitā Latvijas pilsoņus, kas, sākot ar 2011. gada 1. martu, ir apmeklējuši Irāku, Irānu, Sīriju vai Sudānu vai arī ir šo valstu izcelsmes. Minētās personas nevarēs izmantot ASV Bezvīzu programmas (Visa Waver Programme) priekšrocības un saņemt ceļošanas atļauju ESTA – ieceļošanai ASV būs nepieciešams saņemt vīzu.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Lūdzam ņemt vērā, ka konsulārās palīdzības sniegšanas iespējas Sīrijā ir ļoti ierobežotas.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.