Serbijas Republika

01.06.2020. 15:25
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Satiksme un ieceļošanas pasākumi privātpersonām 

No 2020.gada 20.marta  visi robežšķērsošanas punkti ir slēgti visiem autotransporta, dzelzceļa un ūdens transporta pasažieriem. Izņemot kravas automašīnas. Starptautiskā gaisa satiksme no Nišas lidostas ir apturēta uz nenoteiktu laiku. Serbijas teritorijā ir aizliegts iebraukt visiem ārvalstu pilsoņiem, izņemot Serbijā akreditētiem diplomātiem un ārvalstu pilsoņiem ar derīgu uzturēšanās atļauju. Ieceļotājiem Serbijas Republikā, ir pienākums ievērot 14 dienu paškarantīnu. Par noteikumu neievērošanu draud kriminālatbildība, brīvības atņemšana uz trim gadiem. Attiecībā uz Serbijas Republikas pilsoņiem un ārvalstu pilsoņiem, kas uzturas Serbijas Republikā un kuri ieceļos no Itālijas, Šveices, Irānas, Rumānijas, Spānijas, Vācijas, Francijas, Austrijas, Slovēnijas un Grieķijas obligātā paškarantīna ir 28 dienas.

Ierobežojumi valstī

Serbijā ir ieviesta komandantstunda, kas ilgst no plkst. 17.00 līdz nākamās dienas pulksten 05.00. Uz visām personām, kas vecākas par 65 gadiem, komandantstunda attiecas no pulksten 10.00. Izņēmums ir svētdienas, kad iedzīvotāji, kas ir vecāki par 65 gadiem, var atstāt savas mājas no pulksten 03.00 līdz 08.00, lai iegādātos pārtikas preces. Atrasties ārpus dzīvesvietas pēc plkst. 17.00 un pirms plkst. 05.00 ir iespējams vienīgi steidzamu medicīnisku iemeslu dēļ, saņemot darba atļauju vai kompetentu institūciju īpašu atļauju. No 20.marta ir apturēta starppilsētu autobusu un dzelzceļa satiksme. 

Drošības situācija

Kopējā drošības situācija Serbijā ir stabila. Vietām valstī saglabājušās kājnieku mīnas un nesprāguši lādiņi, īpaši valsts dienvidos esošajos Preševas (Presevo), Bujanovacas (Bujanovac) un Kuršumlijas (Kuršumlija) apgabalos.

Ņemot vērā globālā terorisma draudus pasaulē, Ārlietu ministrija iesaka ievērot piesardzību, atrodoties vietās, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā.

Vietējie likumi un paražas

Ja Serbijā par apmešanās vietu ir izvēlēta privāta dzīvesvieta, par uzturēšanās vietu 24 stundu laikā no ieceļošanas brīža ir jāpaziņo vietējā policijas iecirknī. Ja par apmešanās vietu ir izvēlēta viesnīca, reģistrāciju nodrošina viesnīca. Par minētās prasības neievērošanu Serbijas varas iestādes var piemērot naudas sodu vai apcietinājumu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem ieceļošanai Serbijā nav nepieciešama vīza, ja uzturēšanās ilgums valstī nepārsniedz 90 dienas. Latvijas pilsoņa pase un personas apliecība ir izmantojama kā ceļošanas dokuments Serbijā. Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir nepieciešama vīza.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ņemt vērā, ka Serbijas varas iestādes var liegt ieceļot valstī no Kosovas, ja vien ceļojums nav sācies Serbijā.

Lai saņemtu plašāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Serbijā, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Serbijas vēstniecību Zviedrijā. Detalizēta informācija ir arī pieejama Serbijas Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Veselība

Valstī novērojama paaugstināta saslimstība ar masalām un Rietumnīlas vīrusu.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: http://www.spkc.gov.lv/lv/tavai-veselibai/celotajiem, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā Serbijā nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.