Ruandas Republika

22.07.2020. 23:22
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Ruandas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 2020.gada 20.marta ir slēgti visi avioreisi no vai uz Kigali starptautisko lidostu, slēgtas valsts sauszemes robežas, valstī atļauta pārvietošanās tikai galējas nepieciešamības gadījumos (nopirkt pārtiku vai medikamentus). Visiem ieceļotājiem ir obligāta 14 dienu pašizolācija, personas ar vīrusa simptomiem tiks nekavējoties ievietotas 14 dienu karantīnā. Arī izceļot personas ar vīrusa simptomiem nevarēs, būs vispirms jāpavada karantīnā, kur veiks pārbaudes vai persona nav vīrusa pozitīva. Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, vai reiss tiek nodrošināts.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Situācija Ruandā kopumā vērtējama kā droša, un noziedzības līmenis ir samērā zems. Tomēr jāievēro piesardzība, lai nekļūtu par laupīšanas upuri, īpaši valsts galvaspilsētā Kigali, kur pēdējo mēnešu laikā ir palielinājies laupīšanas un zādzības gadījumu skaits. Tāpat iesakām ceļotājiem izvairīties no masveida publisku pasākumu apmeklēšanas.

Aicinām neapmeklēt arī Ruandas pierobežas rajonus ar Burundi Republiku un Kongo Demokrātisko Republiku, kur saglabājās nestabila drošības situācija. Robežkontroles punkti var tikt slēgti pēkšņi un bez iepriekšēja brīdinājuma.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ruandā ir nepieciešama vīza. Sākot no 2018. gada 1. janvāra Latvijas pilsoņi var saņemt īstermiņa vīzu ar termiņu līdz  30 dienām, ieceļojot  Ruandā. Samaksa par vīzas saņemšanu ir 30.00 ASV dolāri. Ieceļošanas brīdī pasei ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus. Lai saņemtu sīkāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Ruandā, aicinām sazināties ar Ruandas vēstniecību Nīderlandē.

Veselība

Pēc Ebola vīrusa uzliesmojuma 2018.gada augustā Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR) Ruandas varas iestādes ir ieviesušas papildu pārbaudes visos iebraukšanas punktos, tostarp sauszemes robežās un lidostās. Īpašas prasības paliek spēkā attiecībā uz personām, kas vēlas iekļūt Ruandā no Ebola vīrusa skartajiem KDR apgabaliem.

Valstī pastāv augsts malārijas risks.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.