Ruandas Republika

27.12.2020. 10:41
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Ruandas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 2020.gada 1.augusta ir atvērta Kigali starptautiskā lidosta. Sauszemes robeža ir slēgta, atļaujot ieceļot tikai Ruandas pilsoņiem un personām, kas likumīgi uzturas valstī.

Visiem ieceļotājiem jāuzrāda negatīvs COVID-19 testa rezultāts, kurš veikts 120 stundas pirms ieceļošanas Ruandā. Ieceļojot tiks veikts atkārtots tests, kura rezultātus gaidot, 24 stundas jāpavada pašizolācijā vienā no Ruandas valdības norādītajām viesnīcām. Testa izdevumi, kā arī uzturēšanās viesnīcā jāsedz no personīgajiem līdzekļiem. Atkārtota negatīva COVID-19 testa rezultāta gadījumā persona var pārtraukt pašizolāciju.

Ruandas valdības izstrādātās ieceļošanas vadlīnijas, kā arī viesnīcu saraksts atrodamas: šeit

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Situācija Ruandā kopumā vērtējama kā droša, un noziedzības līmenis ir samērā zems. Tomēr jāievēro piesardzība, lai nekļūtu par laupīšanas upuri, īpaši valsts galvaspilsētā Kigali, kur pēdējo mēnešu laikā ir palielinājies laupīšanas un zādzības gadījumu skaits. Tāpat iesakām ceļotājiem izvairīties no masveida publisku pasākumu apmeklēšanas.

Aicinām neapmeklēt arī Ruandas pierobežas rajonus ar Burundi Republiku un Kongo Demokrātisko Republiku, kur saglabājās nestabila drošības situācija. Robežkontroles punkti var tikt slēgti pēkšņi un bez iepriekšēja brīdinājuma.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Ruandā ir nepieciešama vīza. Sākot no 2018. gada 1. janvāra Latvijas pilsoņi var saņemt īstermiņa vīzu ar termiņu līdz  30 dienām, ieceļojot  Ruandā. Samaksa par vīzas saņemšanu ir 30.00 ASV dolāri. Ieceļošanas brīdī pasei ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus. Lai saņemtu sīkāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Ruandā, aicinām sazināties ar Ruandas vēstniecību Nīderlandē.

Veselība

Pēc Ebola vīrusa uzliesmojuma 2018.gada augustā Kongo Demokrātiskajā Republikā (KDR) Ruandas varas iestādes ir ieviesušas papildu pārbaudes visos iebraukšanas punktos, tostarp sauszemes robežās un lidostās. Īpašas prasības paliek spēkā attiecībā uz personām, kas vēlas iekļūt Ruandā no Ebola vīrusa skartajiem KDR apgabaliem.

Valstī pastāv augsts malārijas risks.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.