Pakistānas Islāma Republika

18.01.2021. 10:52
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Pakistānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Ir slēgtas sauszemes robežas ar Irānu, Afganistānu un Indiju.

No 2020. gada 5.oktobra internacionālo reisu pasažieriem ieceļojot valstī ir jāuzrāda negatīvs COVID19 tests, kurš ir veikts pēdējo 96 stundu laikā.

Lidostā ceļotāji, kuriem ir COVID-19 vīrusa simptomi, var nosūtīti atkārtoti veikt COVID-19 testu. Pozitīva COVID-19 testa gadījumā jāievēro pašizolācija.

Iespējamām izmaiņām saistībā ar COVID-19 ierobežojumiem, lūdzam sekot līdzi Pakistānas valdības COVID-19 aktualitāšu mājas lapā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina Latvijas iedzīvotājus ceļojumu laikā ievērot maksimālu piesardzību, īpaši izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku, kas tieši šī iemesla dēļ var kļūt par teroristu uzbrukuma mērķi.

Valstī drošības situācija ir nestabila un neprognozējama. Pakistānā ir notikuši vairāki terorakti ar lielu upuru skaitu, īpaši lielās pilsētās – Islamabadā (Islamabad), Karāči (Karachi), Lahorē (Lahore) un Pešāvarā (Peshāwar). Īpaša piesardzība ceļotājiem jāievēro Islāma reliģisko svētku laikā, kad uzbrukumi var tikt vērsti pret ārvalstniekiem. Valstī pastāv cilvēku nolaupīšanas draudi.

Atrodoties valstī, ceļotājiem neiesakām apmeklēt vietas, kur novērojama militāra darbība, tai skaitā Beludžistānas (Balochistān) provinces ziemeļus un rietumus, federāli pārvaldītos cilšu rajonus, ieskaitot Svātu (Swat), Ziemeļrietumu pierobežas provinces, sevišķi Pešāvaru (Peshāwar), Čārsadu (Chārsadda), Kohātu (Kohāt), Tānku (Tānk), Bannu (Bannu), Laki (Lakki) un Deras Ismāīlkhānas (Dera Ismail Khan) apkaimi, kā arī visus pierobežu rajonus, izņemot oficiālos robežpārejas punktus. Vairākus valsts reģionus ir aizliegts apmeklēt bez Pakistānas valdības īpašas atļaujas.

Gaisa telpas ierobežojumi atsevišķos Pakistānas apgabalos var izraisīt lidojumu traucējumus.

Pakistāna atrodas seismiski aktīvā zonā - iespējamas zemestrīces, tām sekojoši pēcgrūdieni, zemes nogruvumi un plūdi. Ārlietu ministrija iesaka savlaicīgi iepazīties ar informāciju, kā rīkoties zemestrīces laikā.

Musonu sezona Pakistānā ilgst no jūnija beigām līdz oktobra sākumam. Spēcīgas lietavas var izraisīt ievērojamus plūdus un zemes nogruvumus, īpaši Sindas (Sindh) un Pendžābas (Punjab) provincēs. Gadījumā, ja ceļojums šajā laikā ir neatliekams, iesakām sekot līdzi informācijai Pakistānas Meteoroloģiskā dienesta mājaslapā, ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus un ievērot piesardzību.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Pakistānā ir nepieciešama vīza.  Pasei ir jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus. Par ieceļošanas noteikumu pārkāpumiem persona var tikt saukta pie kriminālatbildības, un Pakistānas kompetentās iestādes var uzlikt naudas sodu vai piemērot apcietinājumu.

Lai saņemtu sīkāku informāciju par ieceļošanas noteikumiem Pakistānā, aicinām sazināties ar Latvijā akreditēto Pakistānas Islāma Republikas vēstniecību Polijā.

 Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets.

 Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, informējam, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt Latvijas goda konsulātā Karačī, kā arī citu Eiropas Savienības valstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.