Nigērijas Federatīvā Republika

14.03.2020. 01:04
  • Ceļojumu brīdinājums

 

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

 Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

 Ņemot vērā augsto noziedzības un terorisma draudu līmeni Nigērijā, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus neapmeklēt šo valsti.

Visā valstī pastāv nopietns cilvēku nolaupīšanas risks, tādēļ Ārlietu ministrija iesaka ceļojuma laikā ievērot maksimālu piesardzību, atrodoties vietās, kur vienlaikus uzturas liels cilvēku skaits, tostarp tūrisma apskates objektu tuvumā, kā arī sekot aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos, izvairīties no atrašanās demonstrāciju norises vietās un ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus.

Ārlietu ministrija stingri iesaka ceļotājiem atturēties no došanās uz Borno (Borno), Jobes (Yobe), Adamavas (Adamawa), Gombes (Gombe) štatiem. Tāpat iesakām neapmeklēt piekrastes reģionus Deltas (Delta), Baijelsas (Bayelsa), Riversas (Rivers), Akvaibomas (Akwa Ibom) un Krosriveras (Cross River) štatos, kā arī 20 km garo pierobežas zonu ar Nigēru Zamfaras štatā.

Aicinām uz šādām provincēm doties tikai īpašas nepieciešamības gadījumā: Abia (Abia), Bauči (Bauchi), Kaduna (Kaduna), Kano (Kano), Kogī (Kogi), Katsina (Katsina), Jigava (Jigawa) un Zamfara (Zamfara),  kā arī uz Deltas, Bajelsas (Bayelsa), Riversas un Akvaibomas štatu teritorijām ārpus piekrastes un 20 km garo pierobežas zonu ar Nigēru Sokoto (Sokoto) un Kebbī (Kebbi) štatā.

Lietusgāzes, kas izraisa plūdus valstī parasti ilgst no jūnija līdz oktobrim.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Nigērijā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var saņemt Nigērijas vēstniecībā Ukrainā.

Veselība

Nigērija 2018. gadā tika konstatēti trīs nopietni holēras uzliesmojumi, kā arī regulāri saslimšanas gadījumi ar tādām tropu slimībām kā malārija, dzeltenais drudzis, Lasas drudzis, vēdertīfs. Tāpat Nigērijā joprojām pastāv iespēja inficēties ar Zikas vīrusu.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Ārlietu ministrija informē, ka nestabilās politiskās un drošības situācijas dēļ konsulārās palīdzības sniegšana valstī var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.