Nigērijas Federatīvā Republika

04.04.2021. 21:15
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Nigērijas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.  2020. gada 5. septembrī atsākās komerciālie lidojumi uz Abudžu un Lagosu, taču reisi notiek neregulāri. Pirms došanās uz Nigēriju nepieciešams sazināties ar ceļojuma pakalpojumu sniedzēju, lai precizētu, vai ieceļošana valsts teritorijā būs iespējama. Ja izceļojat no valsts vai ceļojat tranzītā, pirms ceļojuma sazinieties ar aviokompāniju, lai pārliecinātos, ka reiss tiek nodrošināts, vai meklējiet alternatīvus ceļošanas veidus.

Pirms ieceļošanas Nigērijā nepieciešams tiešsaistē aizpildīt veselības stāvokļa deklarāciju Nigērijas starptautiskajā ceļojumu portālā (https://nitp.ncdc.gov.ng/onboarding/homepage). Tāpat nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kas nav vecāks par 120 stundām, ievietojot informāciju par veikto testu minētajā portālā. Septītajā dienā pēc ierašanās Nigērijā ieceļotājiem jāveic atkārtots Covid-19 tests. Testa rezervācija un pierādījums par tās apmaksu jāuzrāda jau aizpildot veselības stāvokļa deklarāciju.

Pēc ierašanās visus pasažierus pārbaudīs Nigērijas amatpersonas un ieceļotājiem būs jāsniedz pilna kontaktinformācija, kā arī uzturēšanās vietas adrese Nigērijā. Ieceļotājiem jābūt gataviem, ka Nigērijas autoritātes veikto testa rezultātu var pieprasīt jebkurā vietā un laikā, līdz ar to pierādījum par negatīvo testa rezultātu jābūt līdzi.

Visiem ieceļotājiem jāievēro pašizolācija vismaz septiņas dienas vienā vietā vai, līdz ir zināms otrā testa rezultāts. Ja otrā testa rezultāts ir negatīvs, tad pašizolāciju var pārtraukt astotajā dienā pēc ierašanās Nigērijā.

Ja parādās Covid-19 simptomi vai otrais tests uzrāda pozitīvu rezultātu, tad ieceļotājus var ievietot karantīnā valdības pārraudzītā atveseļošanās centrā.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā augsto noziedzības un terorisma draudu līmeni Nigērijā, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus neapmeklēt šo valsti.

Pašlaik Nigērijā norit arī plašas protesta akcijas. Visā valstī pastāv nopietns cilvēku nolaupīšanas risks, tādēļ Ārlietu ministrija iesaka ceļojuma laikā ievērot maksimālu piesardzību, atrodoties vietās, kur vienlaikus uzturas liels cilvēku skaits, tostarp tūrisma apskates objektu tuvumā, kā arī sekot aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos, izvairīties no atrašanās demonstrāciju norises vietās un ievērot vietējo varasiestāžu ieteikumus.

Ārlietu ministrija stingri iesaka ceļotājiem atturēties no došanās uz Borno (Borno), Jobes (Yobe), Adamavas (Adamawa), Gombes (Gombe) štatiem. Tāpat iesakām neapmeklēt piekrastes reģionus Deltas (Delta), Baijelsas (Bayelsa), Riversas (Rivers), Akvaibomas (Akwa Ibom) un Krosriveras (Cross River) štatos, kā arī 20 km garo pierobežas zonu ar Nigēru Zamfaras štatā.

Aicinām uz šādām provincēm doties tikai īpašas nepieciešamības gadījumā: Abia (Abia), Bauči (Bauchi), Kaduna (Kaduna), Kano (Kano), Kogī (Kogi), Katsina (Katsina), Jigava (Jigawa) un Zamfara (Zamfara),  kā arī uz Deltas, Bajelsas (Bayelsa), Riversas un Akvaibomas štatu teritorijām ārpus piekrastes un 20 km garo pierobežas zonu ar Nigēru Sokoto (Sokoto) un Kebbī (Kebbi) štatā.

Lietusgāzes, kas izraisa plūdus valstī parasti ilgst no jūnija līdz oktobrim.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Nigērijā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var saņemt Nigērijas vēstniecībā Ukrainā.

Veselība

Nigērija 2018. gadā tika konstatēti trīs nopietni holēras uzliesmojumi, kā arī regulāri saslimšanas gadījumi ar tādām tropu slimībām kā malārija, dzeltenais drudzis, Lasas drudzis, vēdertīfs. Tāpat Nigērijā joprojām pastāv iespēja inficēties ar Zikas vīrusu.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās. Ārlietu ministrija informē, ka nestabilās politiskās un drošības situācijas dēļ konsulārās palīdzības sniegšana valstī var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.