Nigēras Republika

30.03.2020. 22:00
  • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Drošības situācija

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Nigēras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. No 2020.gada 20.marta ir slēgtas valsts robežas un pārtraukti visi starptautiskie avioreisi. Ārvalstniekiem, kuri ieradās no vīrusa skartajām teritorijām ir 14 dienas jāpavada pašizolācijā. Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Ņemot vērā augsto noziedzības un terorisma draudu līmeni Nigērā, Ārlietu ministrija ceļotājiem stingri iesaka neapmeklēt šo valsti un galvaspilsētu Niameju (Niamey).

Ārlietu ministrija īpaši iesaka ceļotājiem atturēties no došanās uz teritoriju, kas atrodas ziemeļos no Abalakas (Abalak), tostarp Aira plato (Aïr Massif) un Agadesas (Agadez) provinci. Tāpat stingri iesakām nedoties uz Tahua (Tahoua) pilsētu un teritoriju, kas atrodas uz ziemeļiem no tās, Tillaberi (Tillabéri) provinci uz ziemeļiem no Niamejas, tostarp ceļu no Niamejas uz Gao un Menaku (Ménaka) (Mali Republikā). Pierobežā ar Alžīriju, Mali, Čadu un Nigēriju ir bijuši uzbrukumi tūristiem un cilvēku nolaupīšanas gadījumi. Ārlietu ministrija stingri iesaka neapmeklēt pierobežas reģionus ar Čadu un Nigēriju.

Gadījumā, ja pretēji Ārlietu ministrijas ieteikumiem plānojat apmeklēt Nigēru, aicinām neceļot pēc tumsas iestāšanās, izvēlēties tikai vietējo tūrisma gidu un informācijas punktu pakalpojumus. Tāpat Ārlietu ministrija iesaka ceļojumu laikā ievērot maksimālu piesardzību, atrodoties vietās, kur vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku un tūrisma apskates objektu tuvumā, kā arī sekot aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Nigērā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var saņemt Nigēras vēstniecībā Beļģijā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ārlietu ministrija uzsver, ka nestabilās politiskās un drošības situācijas dēļ konsulārās palīdzības sniegšana valstī var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.