Nigēras Republika

04.04.2021. 21:13
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️IESAKĀM NECEĻOT BEZ BŪTISKAS NEPIECIEŠAMĪBAS

Ārlietu ministrijas mājaslapā ir publicēta tās rīcībā esošā oficiālā informācija. Vēršam uzmanību, ka šī informācija var nebūt pilnīga, jo valstīm ir tiesības operatīvi noteikt izmaiņas ieceļošanas kārtībā un uzturēšanās nosacījumos. Tādēļ aicinām vienmēr precizēt šos jautājumus konkrētās ārvalsts diplomātiskajā vai konsulārajā pārstāvniecībā. Ārlietu ministrija nevar uzņemties atbildību par zaudējumiem, kas radušies minēto ieteikumu neievērošanas rezultātā.

 

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar Covid-19 strauju izplatību pasaulē Nigēras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Ieceļošana Nigērā ir atļauta tikai Nigēras pilsoņiem, personām ar derīgu uzturēšanās atļauju un ārvalstu pilsoņiem ar derīgām vīzām. Ja atbilstat kādai no šīm kategorijām, pirms ieceļošanas Nigērā un pirms izceļošanas no tās, nepieciešams uzrādīt negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kas nav vecāks par 72 stundām.

Pēc ierašanās ceļotājiem tiek veikta temperatūras pārbaude. Ja jums ir kādi saslimšanas simptomi, pašizolācijā jādodas uz valdības administrētu Covid-19  ārstniecības centru. Ja esat ieradies Nigērā ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu un jums nav saslimšanas simptomu, nepieciešams ievērot septiņu dienu pašizolāciju galamērķī, kur jūs regulāri var apmeklēt Nigēras amatpersonas. Nigēras policija saglabās jūsu personu apliecinošos dokumentus septiņu dienu pašizolācijas periodā. Septītajā pašizolācijas dienā nepieciešams veikt otru Covid-19 testu uz sava rēķina. Ja otrā testa rezultāts būs negatīvs, pašizolāciju var pārtraukt astotajā dienā pēc ierašanās Nigērā. Savukārt pozitīva rezultāta gadījumā jums būs jāpakļaujas Nigēras amatpersonu prasībām attiecībā uz pašizolācijas procedūrām.

Lai veiktu testu pirms izbraukšanas no valsts, nepieciešams sazināties ar Nigēras medicīnas un veselības pētījumu centru (Centre de Recherche Medicale et Sanitaire Niger) zvanot uz kādu no šiem telefona numuriem: (+227) 20752040; (+227) 20752045; (+227) 88526448; (+227) 80090111 laikā no plkst. 8.00 līdz plkst. 17.30. Uz vizīti līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments un apliecinājums par izlidošanu. Testa veikšana maksā 30 000 CFA ( aptuveni 45,52 EUR).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā augsto noziedzības un terorisma draudu līmeni Nigērā, Ārlietu ministrija ceļotājiem stingri iesaka neapmeklēt šo valsti un galvaspilsētu Niameju (Niamey). Pēc prezidenta vēlēšanu otrās kārtas 2021. gada 21. februārī Niamejā un citās Nigēras pilsētās (tostarp Dosso un Zinderā (Zinder)) ir bijuši plaši, vardarbīgi nemieri un iespējama to atkārtošanās. Ārlietu ministrija aicina izvairīties no iespējamām masu demonstrācijām.

Ārlietu ministrija īpaši iesaka ceļotājiem atturēties no došanās uz teritoriju, kas atrodas ziemeļos no Abalakas (Abalak), tostarp Aira plato (Aïr Massif) un Agadesas (Agadez) provinci. Tāpat stingri iesakām nedoties uz Tahua (Tahoua) pilsētu un teritoriju, kas atrodas uz ziemeļiem no tās, Tillaberi (Tillabéri) provinci uz ziemeļiem no Niamejas, tostarp ceļu no Niamejas uz Gao un Menaku (Ménaka) (Mali Republikā). Pierobežā ar Alžīriju, Mali, Čadu un Nigēriju ir bijuši uzbrukumi tūristiem un cilvēku nolaupīšanas gadījumi. Ārlietu ministrija stingri iesaka neapmeklēt pierobežas reģionus ar Čadu un Nigēriju.

Gadījumā, ja pretēji Ārlietu ministrijas ieteikumiem plānojat apmeklēt Nigēru, aicinām neceļot pēc tumsas iestāšanās, izvēlēties tikai vietējo tūrisma gidu un informācijas punktu pakalpojumusTāpat Ārlietu ministrija iesaka ceļojumu laikā ievērot maksimālu piesardzību, atrodoties vietās, kur vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku un tūrisma apskates objektu tuvumā, kā arī sekot aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Nigērā ir vajadzīga vīza. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var saņemt Nigēras vēstniecībā Beļģijā.

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi. Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ārlietu ministrija uzsver, ka nestabilās politiskās un drošības situācijas dēļ konsulārās palīdzības sniegšana valstī var būt ierobežota.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.