Nepālas Federālā Demokrātiskā Republika

03.08.2019. 10:32
  • Ceļojumu brīdinājums

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ārvalstīs ievērot maksimālu piesardzību, īpaši izvairīties no tādu objektu apmeklējuma, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku. Uzturoties Nepālā, aicinām sekot līdzi notikumu attīstībai plašsaziņas līdzekļos un ievērot vietējo varasiestāžu un tūrisma kompāniju ieteikumus.

Ārlietu ministrija iesaka pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo situāciju reģionos, kurus plānots apmeklēt, kā arī vēlamo objektu pieejamību.

Nepāla atrodas seismiski aktīvā zonā un ir iespējamas zemestrīces. No jūnija līdz septembrim valstī ir lietus un plūdu sezona. Aktuālu informāciju par gaidāmajiem laika apstākļiem varat lasīt šeit.

Ārlietu ministrija aicina ceļošanai neizmantot tās Nepālas aviokompānijas, kuras Eiropas Komisija ir iekļāvusi nedrošo aviokompāniju sarakstā, jo to drošības standarti neatbilst starptautiski atzītajiem standartiem. Nedrošo aviokompāniju saraksts ir pieejams šeit.

Sakarā ar remontdarbiem no 2019. gada 1. aprīļa Nepālas Tribuvanas (Tribhuvan) starptautiskā lidosta, laikā no 22:00 līdz 08:00, būs slēgta. Aicinām sazināties ar aviokompānijām par lidojumu laika maiņu.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nepieciešama vīza ieceļojot Nepālā. Lai saņemtu papildus informāciju par vīzu saņemšanas kārtību, ministrija aicina sazināties ar Nepālas vēstniecību Dānijā.

Veselība

Nepālā ir konstatēti  inficēšanās gadījumi ar krūmu (ērču) tīfu un holeru, tāpat izplatīta ir putnu gripa.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. . Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.