Melnkalne

29.06.2020. 19:32
  • Ceļojumu brīdinājums

Informācija par starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem uz Latviju un došanos uz ārvalstīm

Joprojām ir spēkā daļējs ieceļošanas aizliegums ārvalstniekiem. Valstī drīkst ieceļot Melnkalnes pilsoņi un ārvalstnieki ar pastāvīgo vai termiņuzturēšanās atļauju, kā arī atsevišķā sarakstā iekļauto valstu pilsoņi.

Kopš 21.06. Melnkalnes valdība ir apstiprinājusi "zaļo sarakstu" ar valstīm, tostarp Latviju, kurās COVID-19 saslimšanas gadījumu skaits nav liels, un kuru rezidenti (ne tikai pilsoņi, bet arī pastāvīgie iedzīvotāji) drīkst ieceļot Melnkalnē bez ierobežojumiem. Pilns valstu saraksts atrodams šeit: http://www.gov.me/en/News/227518/National-Coordination-Body-adopts-new-methodology-for-further-opening-of-Montenegro-while-maintaining-recognisable-policy-of-hig.html

Savukārt Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Kosovas, Turcijas, Izraēlas, Polijas, Rumānijas, Itālijas un Ukrainas rezidenti drīkst ieceļot Melnkalnē, ja uzrāda negatīvu COVID-19 testu, kurš nav vecāks par 48 stundām.

Pārējo valstu pilsoņiem un rezidentiem ieceļošana Melnkalnē ir liegta. Melnkalnes pilsoņiem ieceļojot no aizliegtajām valstīm, jāievēro obligāta pašizolācija uz 14 dienām. Ieceļošanas liegums neattiecas uz medicīnas jomas speciālistiem, personām, kas nodrošina preču vai pasažieru transportēšanu, diplomātiem un starptautisko organizāciju pārstāvjiem, militāristiem un humanitārās palīdzības darbiniekiem, kuri veic savus pienākumus, pasažieriem, kas šķērso Melnkalni tranzītā.

Starptautiskā gaisa un ūdens pasažieru satiksme ir atļauta ar valstīm, kuru rezidenti drīkst ieceļot bez ierobežojumiem.

Ierobežojumi valstī

No 18.06. sakarā ar valstī pieaugušo COVID-19 saslimšanas skaitu atkal noteikta obligāta sejas masku lietošana iekštelpās (veikalos, tirgos, valsts iestādēs u.t.t.) un sabiedriskajā transportā. Ārpus telpām sejas maskas jālieto sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darbiniekiem un apkalpojošajam personālam (viesmīļiem, oficiantiem, u.t.t).

No 26.06. Melnkalnē ieviesti sekojoši ierobežojumi ārpus telpām:

  • Aizliegtas politiska rakstura pulcēšanās (demonstrācijas un mītiņi) publiskās vietās;
  • Sporta spēles drīkst notikt tikai bez skatītājiem;
  • Reliģiskas pulcēšanās ārpus telpām ir aizliegtas, izņemot reliģiskajām kopienām piederošos īpašumos;
  • Bēru pasākumus drīkst rīkot tikai tuvākajā ģimenes lokā.

Sakarā ar lielo inficējušos personu skaitu vēl stingrāki ierobežojumi ir ieviesti Rožaje un Bijelo Polje pašvaldību teritorijās, piemēram, aizliegums atstāt dzīvesvietu no 18.00. līdz nākamās dienas 5.00., sabiedriskās ēdināšanas iestādes drīkst strādāt tikai līdz 17.00, sabiedriskās vietās nedrīkst uzturēties vairāk par 2 personām vienkopus, arī ārpus telpām jānēsā sejas maskas, slēgti bērnudārzi u.t.t.

Aktuālā Melnkalnes iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit: https://www.ijzcg.me/. Tālrunis uzziņām: 020/412-858 (darbdienās no 8.00 līdz 22.00, sestdienās no 10.00 līdz 14.00).

Drošības situācija

Drošības situācija Melnkalnē ir salīdzinoši stabila, tomēr pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Atgādinām, ka, uzturoties Melnkalnē, vienmēr līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, un vēlams glabāt personu apliecinoša dokumenta kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Melnkalnē var ieceļot bez vīzas un uzturēties valstī Latvijas pilsoņi var līdz 90 dienām, Latvijas nepilsoņi līdz 30 dienām.

Atgādinām, ka ārvalstniekiem, ieceļojot Melnkalnē, 24 stundu laikā ir jāreģistrējas tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat vismaz vienu dienu pirms ir jāinformē par izceļošanu no Melnkalnes. Ja plānots uzturēties viesnīcā vai oficiālā tūristu apmešanās vietā, minētās iestādes reģistrāciju veiks ceļotāju vietā. Par šīs prasības neievērošanu var tikt piemērots naudassods.

Ceļotājiem ir jārēķinās ar papildu drošības pārbaudēm Horvātijas un Melnkalnes sauszemes robežkontroles punktos.  

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.