Melnkalne

22.10.2020. 16:27
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību Melnkalnes varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai.

Melnkalnes robežas ir atvērtas Eiropas Savienības rezidentiem bez papildus ierobežojumiem, tomēr pie nosacījumiem, ja persona ir rezidents kādai no “zaļā saraksta” valstīm vai tā ir uzturējusies kādā no “zaļā saraksta valstīm” vismaz 15 dienas pirms ieceļošanas Melnkalnē, ja pēdējo 15 dienu laikā nav uzturējusies valstī, kura nav iekļauta “zaļajā sarakstā” un, ja pēdējo 15 dienu laikā nav ceļojusi uz vai cauri valstij, kura nav iekļauta “zaļajā sarakstā”, izņemot, šķērsojot valsti tranzītā.

“Zaļo valstu” saraksts atrodams šeit: http://www.gov.me/en/homepage/measures_and_recommendations/

Savukārt “dzeltenajā sarakstā” iekļautas Albānija, Bosnija un Hercegovina, Kosova, Turcija, Izraēla, un Ukraina, kuru rezidenti drīkst ieceļot Melnkalnē, ja uzrāda negatīvu COVID-19 testu, kurš nav vecāks par 72 stundām un, ja pēdējo 15 dienu laikā nav uzturējušies vai apmeklējuši kādu no valstīm, kura nav iekļauta “zaļajā” vai “dzeltenajā” sarakstā.

Pārējo valstu pilsoņiem un rezidentiem ieceļošana Melnkalnē ir liegta, izņemot tos, kuriem ir pastāvīgā vai termiņuzturēšanās atļauja Melnkalnē vai arī viņi var pierādīt, ka pēdējo 15 dienu laikā ir uzturējušies kādā no “zaļā saraksta” valstīm.

Melnkalnes pilsoņiem ieceļojot no aizliegtajām valstīm, jāievēro obligāta pašizolācija uz 14 dienām. Ieceļošanas liegums neattiecas uz medicīnas jomas speciālistiem, personām, kas nodrošina preču vai pasažieru transportēšanu, diplomātiem un starptautisko organizāciju pārstāvjiem, militāristiem un humanitārās palīdzības darbiniekiem, kuri veic savus pienākumus, pasažieriem, kas šķērso Melnkalni tranzītā.

Starptautiskā gaisa un ūdens pasažieru satiksme ir atļauta ar valstīm, kuru rezidenti drīkst ieceļot Melnkalnē bez ierobežojumiem.

Aktuālā Melnkalnes iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit: https://www.ijzcg.me/. Tālrunis uzziņām: 020/412-858 (darbdienās no 8.00 līdz 22.00, sestdienās no 10.00 līdz 14.00).

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Drošības situācija Melnkalnē ir salīdzinoši stabila, tomēr pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Atgādinām, ka, uzturoties Melnkalnē, vienmēr līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, un vēlams glabāt personu apliecinoša dokumenta kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Melnkalnē var ieceļot bez vīzas un uzturēties valstī Latvijas pilsoņi var līdz 90 dienām, Latvijas nepilsoņi līdz 30 dienām.

Atgādinām, ka ārvalstniekiem, ieceļojot Melnkalnē, 24 stundu laikā ir jāreģistrējas tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat vismaz vienu dienu pirms ir jāinformē par izceļošanu no Melnkalnes. Ja plānots uzturēties viesnīcā vai oficiālā tūristu apmešanās vietā, minētās iestādes reģistrāciju veiks ceļotāju vietā. Par šīs prasības neievērošanu var tikt piemērots naudassods.

Ceļotājiem ir jārēķinās ar papildu drošības pārbaudēm Horvātijas un Melnkalnes sauszemes robežkontroles punktos.  

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.