Melnkalne

26.03.2020. 21:54
 • Ceļojumu brīdinājums

Saistībā ar COVID-19 pandēmiju Ārlietu ministrija aicina uz laiku atturēties no braucieniem ārpus Latvijas, izņemot ārkārtas gadījumus un gadījumus, kad personai no Latvijas jāatgriežas savā mītnes valstī.

Tas attiecas uz jebkuras ārvalsts apmeklēšanu neatkarīgi no tā, kāds ir saslimstības līmenis tajā un kādus saslimstību ierobežojošus pasākumus šī ārvalsts ir noteikusi.

Ārlietu ministrija turpina aktualizēt informāciju par dažādās valstīs noteiktajiem ieceļošanas ierobežojumiem.

Saistībā ar koronavīrusa COVID-19 strauju izplatību Eiropā Melnkalnes Veselības ministrija no 16.marta uz 15 dienām ir noteikusi sekojošus ierobežojumus:

 • Noteikts aizliegumu visiem ārvalstniekiem ieceļot Melnkalnē. Valstī var ieceļot tikai Melnkalnes pilsoņi, kā arī ārvalstnieki, kuriem ir pastāvīgā vai termiņuzturēšanās atļauja Melnkalnē. Transporta līdzekļu vadītājiem, kuri veic preču piegādi ieceļošana Melnkalnē ir atļauta, veicot papildus veselības uzraudzības pasākumus.
 • Visām personām, kas ieceļojušas no ārvalstīm noteikta obligāta pašizolācija uz 14 dienām.
 • Aizliegta starptautiskā pasažieru vilcienu un autobusu satiksme, kā arī atcelti visi aviokompānijas Montenegro Airlines lidojumi.
 • Līdz 2.aprīlim ir aizliegta kuģu un jahtu iebraukšana Bar, Budva, Kotor, Kumbor-Portonovi, Tivat un Zelenika ostās;
 • Apturēts viss sabiedriskais transports valstī – pilsētu un strappilsētu autobusi un vilcieni. Arī taksometru pakalpojumi ir aizliegti. Vienā privātajā transportlīdzeklī aizliegts pārvietoties vairāk nekā divām personām.
 • Atceltas mācības visās izglītības iestādēs un aizliegti visi pulcēšanās pasākumi publiskās vietās, slēgti fitnesa centri, bērnu rotaļu laukumi, azartspēļu zāles, naktsklubi un bāri, skaistumkopšanas saloni un frizētavas;
 • Aizliegta visu tirdzniecības vietu un citu ar uzņēmējdarbību un pakalpojumu sniegšanu saistītu vietu darbība, izņemot pārtikas un pirmās nepieciešamības preču veikalus un aptiekas. Atļauto tirdzniecības vietu darba laiks noteikts no 8.00 līdz 18.00.
 • Ierobežots pircēju skaits, kas vienlaicīgi var atrasties veikalos – 50 personas un tirgos – 100 personas.
 • Aizliegts sabiedriskās vietās neuzturēties kopā vairāk par 2 personām;
 • Pilsētas Tuzi iedzīvotājiem aizliegts pamest mājas, jo šajā teritorijā pēdējās dienās novērots visstraujākais vīrusa uzliesmojums.

Aktuālā Melnkalnes iestāžu informācija par COVID-19 ir atrodama šeit: https://www.ijzcg.me/. Tālrunis uzziņām: 020/412-858 (darbdienās no 8.00 līdz 22.00, sestdienās no 10.00 līdz 14.00).

Drošības situācija

Drošības situācija Melnkalnē ir salīdzinoši stabila, tomēr pieaugot terorisma draudiem pasaulē, vēršam Latvijas iedzīvotāju uzmanību uz to, ka ceļojumu laikā jāievēro maksimāla piesardzība, īpaši, ja tiek apmeklēti tādi objekti, kuros vienlaikus uzturas liels skaits cilvēku.

Atgādinām, ka, uzturoties Melnkalnē, vienmēr līdzi jābūt personu apliecinošam dokumentam, un vēlams glabāt personu apliecinoša dokumenta kopiju.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi un nepilsoņi Melnkalnē var ieceļot bez vīzas un uzturēties valstī Latvijas pilsoņi var līdz 90 dienām, Latvijas nepilsoņi līdz 30 dienām.

Atgādinām, ka ārvalstniekiem, ieceļojot Melnkalnē, 24 stundu laikā ir jāreģistrējas tuvākajā policijas iecirknī. Tāpat vismaz vienu dienu pirms ir jāinformē par izceļošanu no Melnkalnes. Ja plānots uzturēties viesnīcā vai oficiālā tūristu apmešanās vietā, minētās iestādes reģistrāciju veiks ceļotāju vietā. Par šīs prasības neievērošanu var tikt piemērots naudassods.

Ceļotājiem ir jārēķinās ar papildu drošības pārbaudēm Horvātijas un Melnkalnes sauszemes robežkontroles punktos.  

Veselība

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.