Mali Republika

03.08.2019. 10:28
  • Ceļojumu brīdinājums

 

Dodoties uz ārzemēm, Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments iesaka iegādāties ceļojumu apdrošināšanu, kas sedz repatriācijas (transportēšanas) izdevumus pacienta smagas saslimšanas vai nāves gadījumā, reģistrēties Konsulārajā reģistrā, viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši”, kā arī sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Drošības situācija

Ārkārtas stāvokļa pagarināšanas dēļ līdz 2019. gada 31. oktobrim Ārlietu ministrija iesaka ceļotājiem neapmeklēt Mali. Šādas valsts ziemeļu daļas provinces: Tombuktu (Tombouctou), Kidala (Kidal), Gao (Gao) un Mopti (Mopti) aizvien ir uzskatāmas par drošu patvērumu teroristiskiem grupējumiem, un kopš 2015. gada vērojama to ietekmes palielināšanās arī šādās Mali dienvidu provincēs:  Koulikoro (Koulikoro), Segou (Ségou) un Kaijē (Kayes). Tādējādi, visā Mali teritorijā ir augsti terorisma draudi.

Valsts teritorijā pastiprināti patrulē policija, restorānos un viesnīcās ir iespējamas drošības pārbaudes. Policija ir pilnvarota veikt ārvalstnieku identitātes, personīgo mantu un automašīnu pārbaudi. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus ņemt vērā, ka Mali ir arī paaugstināti cilvēku nolaupīšanas draudi. Uzbrukumi ir iespējami gan galvaspilsētā Bamako un vietās, ko pastāvīgi apmeklē ārzemju tūristi, gan ārpus tās teritorijas.

Ņemot vērā neparedzamo politisko un drošības situāciju Mali, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt īpaši piesardzīgiem un modriem, kā arī rūpīgi sekot aktuālajai informācijai plašsaziņas līdzekļos par drošības situāciju valstī un ievērot vietējo varas iestāžu ieteikumus. Ārlietu ministrija aicina ceļotājus izvairīties no demonstrācijām un vietām, kurās pulcējas daudz cilvēku, kā arī iesaka glabāt pārtikas un ūdens krājumus neparedzētiem gadījumiem.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem nepieciešama vīza ieceļojot Mali Republikā. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var saņemt Mali vēstniecībā Vācijā

Veselība

Mali joprojām pastāv iespēja inficēties ar malāriju, holēru un citām tropu slimībām.

Papildu informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu par tālruni: +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, atgādinām, ka konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.