Malaizijas Federācija

23.07.2020. 08:00
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos uz ārvalstīm: šeit.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā šeit.

Drošības situācija

Malaizijā ir augsts terorisma draudu līmenis, tāpēc aicinām ceļotājus ievērot piesardzību vietās, kurās pulcējas liels cilvēkus skaits, kā arī būt piesardzīgiem ievērojamu tūrisma apskates objektu tuvumā. Valsts austrumu daļā, it īpaši salās, kas atrodas Sulu (Sulu) arhipelāga tuvumā, pastāv paaugstināti cilvēku nolaupīšanas draudi. Tādēļ Ārlietu ministrija aicina būt īpaši piesardzīgiem Sandakanas (Sandakan) pilsētā un Tavau (Tawau) dienvidu piekrastes teritorijā, kā arī Lahaddatu (Lahad Datu) austrumu teritorijās un Sempornas (Semporna) apkārtnē.   

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus neapmeklēt Austrummalaizijas Sabahas štata austrumu piekrasti (Borneo salu ziemeļaustrumos no Kudatas (Kudat) līdz Tavau (Tawau)), ieskaitot Lankajanu (Lankayan), Mabulu (Mabul), Pompomu (Pom Pom), Kapalaju (Kapalai), Litiganu (Litigan), Sipadanu (Sipadan) un Matakingu (Mataking).

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņi var bez vīzas ieceļot Malaizijā un uzturēties valstī 90 dienas vienā ieceļošanas reizē. Ieceļojot Malaizijā, jāuzrāda biļete atpakaļceļam. Pasei jābūt derīgai vēl vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām.

Latvijas nepilsoņiem ieceļošanai Malaizijā ir nepieciešama vīza. Par vīzas saņemšanas nosacījumiem Ārlietu ministrija aicina interesēties Malaizijas vēstniecībā Somijā.

Vietējie likumi un paražas

Malaizijas likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms Malaizijas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties, jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Malaizijā par nelegālu narkotisko vielu ievešanu vai par neliela daudzuma narkotisko vielu glabāšanu personas var tikt sodītas ar ļoti bargiem sodiem, arī nāvessodu.

Veselība

Saistībā ar Zikas vīrusa izplatīšanās risku Malaizijā, iesakām pirms ceļojuma iepazīties ar aktuālo informāciju par slimībām un to izplatības teritorijām, kas atrodama

Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.