Madagaskaras Republika

19.10.2020. 20:17
  • Ceļojumu brīdinājums

❗️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Madagaskaras varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Madagaskara ir apturējusi visus starptautiskos un vietējos lidojumus. Kruīza kuģiem pašlaik nav atļauts noenkuroties Madagaskaras ostās. Līdz ar to, ārvalstnieku ieceļošana Madagaskarā nav iespējama.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu Latvijā pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Dodoties ceļojumā uz Madagaskaru, aicinām izmantot tūrisma kompāniju pakalpojumus. Uzturoties valstī, iesakām izmantot tikai Madagaskaras sertificēto tūrisma kompāniju pakalpojums: http://www.top-madagascar.com/#membres un apskates objektus, tostarp Nacionālo parku, apmeklēt gida pavadībā.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus izvairīties no vietām, kur pulcējas liels cilvēku skaits, kā arī no dalības politiskās demonstrācijās.

Ārlietu ministrija aicina ievērot piesardzību galvaspilsētā Antananarivu (Antananarivo), it īpaši Neatkarības (L’Independence) avēnijā, Analakelī (Analakely) tirgū un pie pilsētas domes. Ārlietu ministrija stingri iesaka neapmeklēt Baterī (Batterie) pludmali uz ziemeļiem no Tuliaras (Toliara) pilsētas, kur ir notikuši vardarbīgi uzbrukumi un dzīvību zaudējuši arī ārvalstnieki. Vairāki uzbrukumi ārvalstniekiem un aplaupīšanas gadījumi ir konstatēti arī Nusi-bī (Nosy Be) un Ancuhihi (Antsohihy).

Tāpat aicinām ievērot īpašu piesardzību un sekot vietējo varas iestāžu norādījumiem, atrodoties valsts dienvidaustrumu reģionos. Rajonā starp Ihusi (Ihosy), Tuliaras un Fort-daufinas (Fort-Dauphin) pilsētām ir saspīlēta drošības situācija, kā arī ļoti sliktas kvalitātes ceļi. Dodoties uz Fort-Daufina (Fort-Dauphin), iesakām izmantot tikai lidojumu pakalpojumus. Ceļotājiem būtu jāizvairās no nakšņošanas lauku apvidos un ceļošanas diennakts tumšajā laikā. Tā kā pieaug uzbrukumu skaits automašīnām, Ārlietu ministrija aicina ievērot īpašu piesardzību, izmantojot autoceļus RN 13 un RN 10.

Ārlietu ministrija aicina ceļotājus būt modriem, jo īpaši diennakts tumšajā laikā un neaiztikt aizdomīgas pakas, nepievērst sev uzmanību, kā arī sekot ziņām plašsaziņas līdzekļos.

Ciklonu sezona, kas īpaši ietekmē piekrastes teritorijas, valstī ilgst no novembra līdz aprīlim. Informācija par aktuālo situāciju ir pieejama šeit:  http://www.meteomadagascar.mg/vigilance.

Pirātisma dēļ Somālijas krasta Adenas līča un Indijas okeāna teritorijās pastāv ievērojams apdraudējums.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ir vajadzīga vīza ieceļošanai Madagaskarā. Informāciju par vīzu noformēšanas kārtību var saņemt Madagaskaras vēstniecībā Krievijā. 

Ārvalstniekiem, kuru valstīs nav Madagaskaras diplomātiskā pārstāvniecība, ir atļauts kārtot ieceļošanas atļauju Madagaskaras Ārlietu ministrijas e-vīzas mājas lapā. Ieceļošanas atļauja tiek izsniegta 72 h laikā, ja ir uzrādīti visi atbilstošie dokumenti, un pēc ieceļošanas valstī Madagaskaras Ārlietu ministrijas vīzu dienestā ir jāsaņem uzturēšanas pagarināšana.

Veselība

Madagaskaras teritorijā ir novērots sezonāls plaušu un buboņu mēra epidēmijas uzliesmojums. Mēris parasti valstī izplatās līdz ar lietus sezonas sākumu un skar lauku teritorijas. Saslimšanas gadījumi ir fiksēti arī pilsētās, tostarp galvaspilsētā Antananarivu. Madagaskarā pašlaik ir konstatēta masalu epidēmija.

Informācija par slimībām un to izplatības teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā, kā arī angļu valodā Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā. Savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā.

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu par tālruni +371 26 33 77 11 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, tad konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs, un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.