Libānas Republika

14.10.2020. 15:15
  • Ceļojumu brīdinājums

️Izvērtē nepieciešamību doties ārvalstu ceļojumā

Informācija par došanos  uz ārvalstīm: šeit.

Saistībā ar COVID-19 strauju izplatību pasaulē Libānas varas iestādes veic dažādus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai. Personām, kas ieceļo Libānā, ir jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, kas ir veikts ne senāk kā 96 stundas pirms ieceļošanas valstī. Pēc ierašanās Libānā visām personām 72 stundu laikā ir jāveic atkārtots Covid-19 tests vai jāpavada 10 dienas karantīnā savā dzīvesvietā. Ir spēkā stingri personu pārvietošanās ierobežojumi arī Libānas iekšienē. Automašīnā vienlaikus drīkst atrasties ne vairāk par trim cilvēkiem (ieskaitot vadītāju), izņemot gadījumus, kad personas ir no vienas mājsaimniecības. Atrodoties ārpus telpām, ir obligāta aizsargmaskas lietošana. Sākot no 8. septembra ir noteikta komandantstunda no plkst. 1 naktī līdz plkst. 6 no rīta. Par ierobežojumu neievērošanu draud nopietns sods, ieskaitot cietumsodu.

Noderīga informācija un rekomendācijas saistībā ar koronavīrusu pieejamas Slimību profilakses un kontroles centra mājas lapā.

Drošības situācija

Ņemot vērā nestabilo sociālekonomisko un politisko situāciju Libānā, kas būtiski pasliktinājusies pēc 2020. gada 4. augustā Beirūtas ostā notikušā sprādziena, Ārlietu ministrija aicina ceļotājus rūpīgi sekot situācijas attīstībai valstī.

Ārlietu ministrija stingri aicina neapmeklēt Beirūtu, palestīniešu bēgļu nometnes, pilsētas 5 km attālumā no Sīrijas pierobežas, kā arī šādas teritorijas un pilsētas: Alharmalu (Hermel), Arsālu (Aarsal), Akāru (Akkar), Bālbeku (Baalbek), Rās Bālbeku (Ras Baalbek), Kā (Qaa), Labua (Laboué) un Nahla (Nahlé), rajonus Libānas ziemeļu daļā, kas ir uz ziemeļiem no Tripoles dienvidu robežas; Bikā (Bekaa) ieleju uz austrumiem no Bālbekas-Alharmalas (Baalbek El Hermel) lielceļa līdz Sīrijas robežai un uz austrumiem no galvenā ceļa caur Rajākai (Rayak), apbraucot Masnā (Masnaa), Rāšiju (Rachaiya), Hāsibiju (Hasbaiya), Maržajūnu (Marjayoun) un Alhijāmu (El Khiam).

Tāpat Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Beirūtas dienvidu priekšpilsētām, kas atrodas uz austrumiem no ceļa uz lidostu jeb uz dienvidiem no sporta stadiona līdz lidostai un uz austrumiem no galvenā lielceļa uz lidostu, tostarp Gubairī (Ghobeiry), Šujāhu (Chuyah), Hārat Hreiku, Burž Albarāžnī (Burj Al Brajne), Lailakī (Laylake), Ruaisu (Ruwais) un Mraiji (Mraije).

Ārlietu ministrija stingri aicina neapmeklēt arī Beirūtas dienvidu priekšpilsētas, kas atrodas uz rietumiem no ceļa uz lidostu līdz Vidusjūras krastam un uz dienvidiem no Adnāna Alhakīma (Adnan El Hakim) ceļa līdz Abāsa Almūsauī (Abbas El Mousawi) ceļam.

Ārlietu ministrija aicina neapmeklēt Bekā (Bekaa) ieleju, kas atrodas uz rietumiem no Bālbekas-Alharmalas (Baalbek El Hermel) lielceļa, Saidas (Saida) pilsētu un vietas, kas atrodas uz dienvidiem no Lītānī (Litani) upes.

Drošības situācija Libānā var strauji mainīties. Valstī pastāv augsti terorisma draudi, kas var skart Libānas drošības iestādes, kontroles punktus, kā arī vietas, kuras apmeklē ārzemnieki – viesnīcas, restorānus, tūristu apskates objektus, tirdzniecības centrus un lielveikalu ķēdes. Aicinām ceļotājus sekot notikumu attīstībai un izvairīties no dalības protestos un demonstrācijās. Situācijas pasliktināšanās gadījumā pastāv iespēja, ka tiek mainīti lidmašīnu ielidošanas un izlidošanas laiki.

Valstī nav atļauts fotografēt militārus objektus, par to var tikt piespriests cietumsods.

Vietējie likumi un paražas

Libānas likumi un paražas atšķiras no Latvijā ierastā, tādēļ Ārlietu ministrija aicina ceļotājus pirms Libānas apmeklējuma rūpīgi ar tiem iepazīties – jo īpaši, apmeklējot valsti svētā mēneša Ramadāna laikā.

Valstī par noziegumiem, kas saistīti ar narkotisko vielu transportēšanu, izgatavošanu, realizāciju vai glabāšanu, draud bargi sodi.

Ieceļošanas noteikumi un vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Libānā ir vajadzīga vīza.

Latvijas pilsoņi ar ieceļošanas mērķi – tūrisms, vienreizējas ieceļošanas vīzu ar derīguma termiņu līdz 30 dienām un iespēju to pagarināt līdz 3 mēnešiem, var saņemt vēstniecībā, kā arī ieceļojot lidostā vai robežkontroles punktos uz robežas ar Sīriju.

Latvijas nepilsoņiem vīza jānoformē pirms ceļojuma vēršoties kādā no Libānas pārstāvniecībām.

Svarīgs nosacījums visiem ieceļotājiem - pasei jābūt derīgai vēl 6 mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigām un tajā nedrīkst būt Izraēlas ieceļošanas zīmogi.

Vairāk informācijas par iesniedzamajiem dokumentiem, kā arī par vīzu formēšanu, ja ieceļošanas mērķis ir cits, lūdzam skatīt Libānas vēstniecības Polijā mājaslapā.

Veselība

Informācija par slimībām un to skartajām teritorijām iegūstama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā: https://www.spkc.gov.lv/lv/valstu-saslimstibas-raditaji-ar-covid-19-0, kā arī angļu valodā Pasaules veselības organizācijas mājaslapā: http://www.who.int/countries/en/, savukārt konsultācijas par ceļotāju un tropu slimību profilaksi pirms ceļojumiem uz ārzemēm, kā arī iespēja vakcinēties pieejama Latvijas Infektoloģijas centrā: https://www.aslimnica.lv/lv/content/vakcinacijas-kabinets

Ja esat nonācis ārkārtas situācijā:

aicinām nekavējoties sazināties ar Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu pa tālruni: +371 26337711 vai e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt., viedtālrunī lejuplādēt Ārlietu ministrijas lietotni “Ceļo droši” un sekot Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta Facebook kontam: www.facebook.com/celodrosi.

Tā kā valstī nav Latvijas pārstāvniecības, konsulāro palīdzību iespējams saņemt citu Eiropas Savienības dalībvalstu pārstāvniecībās.

Konsulāro palīdzību nepieciešamības gadījumā iespējams saņemt Latvijas goda ģenerālkonsulātā Beirūtā.

Ceļojumu brīdinājumam ir rekomendējošs raksturs un tas neierobežo ar Satversmes 98. pantu noteiktās tiesības personām izbraukt no Latvijas.